Головна сторінка Контакти Усі записи

12 незвичайних способів зняти стрес

12 незвичайних способів зняти стрес

Стрес вважається бичем сучасної людини. Лікарі часто говорять, що саме він — причина багатьох хвороб. І запевняють, що від негативних переживань потрібно позбавлятися. В особливо важких випадках лікуватися від стресу доводиться медичними препаратами. Але, якщо не доводити до крайнощів, зі стресом можна впоратися самостійно, в «домашніх» умовах.

Спорт

Найпростішим і ефективним методом фахівці вважають спорт. Доведено, що люди, які мають регулярні фізичне навантаження, схильні до стресу значно менше неспортсменов. До речі, найкращий ефект у занять, що вимагають великої кількості повторень, — наприклад, біг або відпрацювання ударів на груші. Такі вправи підвищують число серцевих скорочень, тим самим знижуючи тиск.

Масаж щелепи

При стресі люди часто пригнічують емоції, напружуючись при цьому фізично. Особливо дістається м’язам щелепи. Доведено, що масаж цієї частини тіла допомагає розслабитися. Найкраще масажувати її з боків. До речі, чудово знімає напругу і масаж комірцевої зони. Напружені м’язи шиї (а це часто буває при стресі) можуть викликати головний біль. Масаж здатний її зняти.

Вітаміни

Правильно обрана їжа теж допомагає організму боротися зі стресом. Корисні фрукти і овочі, багаті вітамінами, особливо групи. Вони містяться в буряку, свіжій капусті, горіхах, печінці і рисі. Непогано «працюють» продукти, що сприяють виробленню в організмі серотоніну. Правда, як правило, це солодощі, зловживати якими не варто. А ось від кави і інших штучно тонізуючих продуктів краще відмовитися.

Вода і ароматерапія

Добре знімає стрес вода. Точніше, контрастний душ, який підбадьорює організм. Корисно пару вечорів на тиждень розслаблятися за допомогою ароматичної олії. Якщо немає спеціальної лампи, пару його крапель можна крапнути у ванну з водою або в кут кімнати. Заспокійливо діють масла троянди, лаванди й жасмину.

Жувальна різника

Жування зменшує рівень кортизолу — гормону, який наше тіло виробляє у відповідь на стрес. До речі, саме тому в такі моменти так тягне до холодильника — організм намагається знизити кортизол.

Прасування білизни

Ця дія на кшталт медитації: при прасуванні ми виконуємо одне і те ж дію багато разів і тривалий час. Таке повторення діє на мозок заспокійливо. Якщо не любите гладити, можна взятися за різку овочів, миття посуду — будь монотонне дію, яке не потребує емоційної напруги.

Йогурт

Правда, не будь-який, а з пробіотиками — лакто-і біфідобактеріями. Доведено, що вони підвищують не тільки імунітет, але і стресостійкість.

Крик

Фахівці стверджують, що навіть 10-секундний крик здатний зняти напругу. Є думка, що крик змінює хімічний склад організму, сприяючи вивільненню ендорфінів та інших внутрішніх «болезаспокійливих». Тільки кричати потрібно в повну силу. А ось в голос — не обов’язково: щоб не лякати сусідів, можна покричати, наприклад, в подушку.

Зелений лак для нігтів

Не турбуйтеся, вам не доведеться весь час ходити з зеленими нігтями. Достатньо всього лише однієї точки лаку на вашому мобільному телефоні, яка буде служити нагадуванням про те, що потрібно заспокоїтися і розслабитися, перш ніж відповісти на дзвінок. Ця зелена «хитрість», швидше за все, викличе у вас усмішку, змусить глибоко зітхнути і, отже, дозволить вашому голосу звучати більш впевнено, коли ви піднімете трубку. А свідомість того, що ви говорите спокійно і переконливо, буде сприяти подальшому зниженню напруги.

Малювання

Вам необов’язково бути настільки ж талановитими, як Леонардо да Вінчі. В даному випадку важливий процес, а не результат. Малювання і музика — давно перевірені методи для зняття нервової напруги, оскільки творчий процес допомагає розслабитися і забути про все, що вас турбує.

Повітряна куля

Надування повітряної кулі змусить вас глибоко дихати, а значить, допоможе заспокоїтися і розслабитися. Так що наступного разу, коли не будете знати, як зняти стрес, почніть надувати кульки. Причому чим більше буде куля, тим швидше ви заспокоїтеся.

Вівсянка

Магній і калій, що містяться в вівсянці, знижують кров’яний тиск, що, в свою чергу, дозволяє вам почувати себе набагато спокійніше. Крім того, регулярне споживання вівсянки може підвищити рівень серотоніну — гормону, який надає позитивний вплив на загальне самопочуття людини.Як змінити життя силою думки

«Думка породжує вчинок, вчинок — звичку, звичка — характер, а характер породжує долю». Якщо вірити цьому афоризму, то виходить, що думки можуть змінити життя людини. Щоб вкласти в свою голову правильні думки, спробуйте використовувати психологічні техніки. Вони побудовані на методі вербальних тверджень і працюють з нашою підсвідомістю. Нічого складного, від вас будуть потрібні трохи терпіння…

Як правильно мріяти?

Коли я була зовсім маленькою дівчинкою, то дуже часто чула від дорослих добре: «Фантазерка». Коли трохи підросла, то «Размечталась…». Тепер я рідко, але все ж чую фрази як «Мріяти не шкідливо!» Або «Мрій, мрій…» Чому ми всі ставимося до наших мрій як до чогось не сьогоденню і дитячому. Що в наших мріях смішного? Але ж…

Чому жінки краще за чоловіків?

Ви не разу не задавали самі собі це питання? До якогось часу я про це навіть не замислювалася. Відразу ж на думці тільки одне відмінність, але виявляється через особливості будови нашого тіла і абсолютно різної психіки і роботи головного мозку, ми абсолютно різні. Жінка ніколи не доводить своє розумовий перевага силою. Чоловікам в 3 рази…