Головна сторінка Контакти Усі записи

5 порад починаючої кар’єристки

5 порад починаючої кар'єристки

Жінки давно вже проникли в традиційно чоловічі сфери життя. Вони успішно займаються політикою, займають керівні пости у великих корпораціях, служать в армії. Більш того, все частіше жінки очолюють в сім’ї і відправляють своїх чоловіків в «декрет» виховувати дітей і займатися господарством.

Однак, незважаючи на всі ці досягнення, на роботі жінка як і раніше зіштовхується з усталеними стереотипами. Як і раніше, жінка отримує меншу заробітну плату, ніж чоловік на аналогічній посаді. А при підвищенні керівництво, як правило, в першу чергу розглядає чоловічі кандидатури.

Виходить, для того, щоб побудувати гідну кар’єру, жінці потрібно працювати більше, швидше і краще, ніж навколишні чоловіки. При цьому ще не забути про особисте життя, сім’ю, виховання дітей. Виховання і розвиток дітей дуже важливо починати з самого раннього віку. Читання віршів і казок, вивчення алфавіту — невід’ємна частина в розвитку малюка.

Кілька порад, як слід поводитися, щоб полегшити собі шлях вгору по кар’єрних сходах:

 • Пам’ятайте, що для роботодавця ви — перш за все, працівник, а не прекрасна дружина, мама двох карапузів і найкраща подружка. Тому всі свої особисті, сімейні проблеми необхідно залишати за порогом офісу. Бажано вирішити питання, хто буде сидіти з вашими дітьми, коли вони захворіють, забирати їх з садка і водити на секції. Якщо ви будете постійно спізнюватися, відпрошуватися або ходити на лікарняний, то обов’язково потрапите в розряд «проблемних» співробітників. А проблемним співробітникам не довіряють відповідальну роботу. Те ж саме стосується вашого особистого життя: не варто її активно демонструвати, здійснювати прилюдно дзвінки «зайчику», змушувати робочий стіл сімейними фотографіями. Покажіть керівництву, що на роботі ви працюєте, а не літаєте десь в думках про домашнє вечері або романтичному побаченні. У спілкуванні з колегами в робочий час також слід обмежитися обговоренням ділових або громадських питань.
 • У вашого начальника може бути своє розуміння, які співробітники гідні подальшого просування, а які ні. І цілком ймовірно, що ви, як раз, перебуваєте в другій групі. Однак, жоден керівник не пройде повз працівника, стабільно показує високі результати, швидко і якісно виконує свої обов’язки, перевиконує план. Якщо до того ж ви володієте і іншими цінними якостями, такими як товариськість, стресостійкість, активність та ініціативність, вас рано чи пізно помітять і помістять в першу групу. Великим плюсом будуть власні ідеї, проекти, напрацьована клієнтська база. Думаю, що лояльно ставитися до компанії-роботодавцю і щиро вболівати за свою справу необхідно будь-якому працівнику з далекосяжними кар’єрними планами.
 • Малоймовірно, що вам запропонують підвищення на посаді або в зарплаті, якщо ви не вмієте «продавати» себе. По-перше, потрібно мати чітке уявлення, скільки ви «коштуєте» як фахівець. Моніторьте ринок праці вашої галузі, дізнавайтеся, скільки отримують колеги на аналогічних посадах у вашій компанії і в фірмах-конкурентах. Відстежуйте з’являються цікаві вакансії. Збирайте портфоліо. По-друге, не соромтеся нагадувати керівництву про себе, про свої досягнення, після вдалого або дострокового виконання проекту поцікавтеся, чи не покладена вам премія або інше заохочення. Не залишайте свої результати непоміченими, будьте на слуху у начальства, і воно точно буде знати, хто точно впорається з новою відповідальною роботою.
 • Створюйте собі позитивний імідж в колективі. Намагайтеся допомагати колегам, стаєте наставником над новачками. Підтримуйте добрі відносини з товаришами по службі, в тому числі і колишніми. Неформальне спілкування з колегами має бути присутнім обов’язково: спільні ланчі, чаювання, посиденьки після роботи можуть стати джерелом корисної інформації. Але ні в якому разі не опускайтеся до пліток і інтриг. Не ігноруйте корпоративні заходи, приймайте в них активну участь. Заводите зв’язку в професійному середовищі.
 • І останнє. Ви — обличчя компанії, тому повинні виглядати презентабельно. Якщо в офісі не передбачений дрес-код, це не привід ходити на роботу в ніж захочеться. Офіс — не місце для демонстрації принад своєї фігури і модних обновок. Як би не хотілося похвалитися новими чобітками на шпильці або сексуальної блузкою з декольте, пам’ятайте, що вони можуть бути абсолютно недоречні. Немає нічого кращого одягу та взуття класичних фасонів і кольорів. Не старайтеся з прикрасами і аксесуарами. Також зайве «тюнінгований» зовнішній вигляд виглядає химерно і часто навіть вульгарно: довгі нігті (особливо нарощені), розпущене довге волосся (краще стрижка або акуратна укладання), яскравий макіяж. Виглядати потрібно по-діловому — просто і елегантно, щоб справляти враження серйозного фахівця, а не «милою блондинки» або «фатальної красуні».
 • Якщо ви маєте намір робити кар’єру, ці прості, але ефективні поради обов’язково вам знадобляться. Але не забувайте, що є в житті важливіші, ніж робота, речі, і їх так легко втратити в гонці за професійними висотами.  Як стати цікавою для оточуючих людей?

  Є такі люди, при спілкуванні з якими, відчуваєш їх особливу енергетику. Вони випромінюють харизму і чарівність. А найголовніше — з ними завжди цікаво. З ними хочеться спілкуватися. Виникає бажання дізнатися про них якомога більше інформації. Хочете приєднатися до числа таких людей? Тоді для вас наступні поради! Головне — внутрішні стан. Щоб випромінювати світло і залучати…

  Вагітність і роботодавець: як зберегти хороші відносини

  Вагітність, як відомо, не хвороба, проте жінки по-різному переносять цей непростий період. Деякі повні сил і готові продовжувати інтенсивно працювати аж до самих пологів, а дехто з задоволенням пішов би в декрет, тільки відчувши перше нездужання. І те, і інше нормально, адже кожен організм по-своєму справляється з підвищеним навантаженням. З огляду на те, що жінка…

  Тайм-менеджмент або як управляти своїм часом

  Все неділю вовтузишся зі справами, а до вечора не можеш зрозуміти, чому майже так нічого і не зробила? Вічно залишаєш все на останній момент? Набридло вже боротися з лінню? Заздриш подругам, які все встигають, виглядають, як з обкладинки журналів, висипаються і все здають в строк? Твій діагноз — невміння працювати зі своїм часом і розділяти…