Головна сторінка Контакти Усі записи

7 способів як зробити життя легше

7 способів як зробити життя легше

Ми живемо в такому ритмі, що хронічна нестача часу, стрес і втому стали нашими постійними супутниками. Але ж якщо відкинути в сторону все непотрібне і другорядне, то життя здасться набагато простіше і гармонійніше.

Ускладнювати собі життя — улюблене хобі багатьох жінок. Ми заправляємо салат домашнім майонезом, хоча покупної нітрохи не гірше. Ми пишемо есемески колишнім коханим, хоча розуміємо, що нічим хорошим це не закінчиться. Ми купуємо плаття на розмір менше, ніж потрібно, і сподіваємося, що похудеем до свята. Давайте перестанемо самі створювати собі складності. Навколо нас і так занадто багато людей, які відмінно справляються з цим завданням.

Не витрачайте час даремно

Перш ніж братися за будь-яку справу, завжди задавайте собі питання: а чи варто результат витраченого часу, сил і ресурсів. Скажімо, ви живете аж ніяк не в теплих краях, але вирішили вирощувати на дачі баклажани. Влаштували теплицю, все літо доглядали за ними, як за малими дітьми, а восени зібрали урожай — 4 штуки. Воно того варте? Інша справа, коли вам не так важливий результат, скільки захоплює сам процес. Якщо копання в землі допомагає вам розслабитися і зняти стрес і за врожаєм ви не женіться, тоді можна і з баклажанами поекспериментувати.

Складайте списки

Зібралися в магазин — написали список покупок, перед святами — список подарунків, в понеділок — список справ на тиждень, перед відпусткою — опис багажу і так далі. Списки дозволять вам краще розпланувати свій час, не забути важливі деталі, не бігати два рази в магазин, коли ви зібралися пекти торт, але забули купити масло. Коли ви не змушуєте себе зберігати в пам’яті дрібні завдання на зразок «купити борошно» або «подзвонити майстру щодо домофона», то відчуваєте себе більш розслаблено.

Попрощайтеся з минулим

Уміння жити справжнім і не мучитися жалем про минуле — необхідна якість для тих, хто не шукає непотрібних проблем на свою голову. Приберіть з очей геть будь-які предмети, які пробуджують неприємні спогади. Скажімо, міксер — штука, звичайно, дуже корисна. Але кожен раз, коли ви їм користуєтеся, то згадуєте противну колишню свекруху, яка його подарувала. В голову лізуть негативні думки і спогади, і поки ви замішує тісто для млинців, настрій вже зіпсувався. Подаруйте міксер подрузі або — ще краще — обміняйтеся цими кухонними гаджетами, і тоді ви закриєте в своїй душі хвіртку для чорних думок.

Викиньте непотрібні речі

Будь-який фахівець з фен-шуй скаже вам, що заставлені меблями кімнати і забиті непотрібним мотлохом шафи заважають правильній циркуляції життєвої енергії. Уявіть собі пробку в центрі міста в годину пік. Точно так само немає місця для руху енергії в захаращеній квартирі. Зробіть генеральне прибирання і встановіть залізне правило: якщо ви не користуєтеся річчю 5 років, то її можна сміливо віддати подружці або відправити на смітник. Ви самі здивуєтеся, наскільки легше вам буде дихати в будинку, де стало більше вільного місця.

Позбавтеся від непотрібних людей Вони крадуть ваш час, сили, ваш гарний настрій — ті ресурси, які аж ніяк не нескінченні. Припустимо, ви дружите з ясельного віку, але ваші інтереси вже давно розійшлися, і зараз ви насилу знаходите спільні теми для обговорення. Тоді чому ви все ще тримаєтесь за цю дружбу? Що вас пов’язує? Спілкуйтеся з тими, хто вам цікавий тут і зараз, а не з тими, хто двадцять років тому давав вам списувати домашнє завдання з математики. Позбавляйтеся від «токсичних» людей: скигліїв, заздрісників, песимістів, у яких кінець світу настає раз в тиждень строго за розкладом.

Смійтеся

Сміх відмінно лікує від нудьги і важких думок. Тому ввечері, коли готуєте вечерю, нехай фоновим шумом буде не випуск новин або ток-шоу на політичну тему, а хороша, добра комедія або гумористична програма. Почуття гумору і позитивний настрій допоможуть вам впоратися з труднощами, завоювати прихильність оточуючих і не впадати в паніку, коли в країні трапляється черговий незапланований криза.

Знайдіть час для себе

Зробіть це, навіть якщо вам доведеться залишити домашніх без вечері. Раз в тиждень вони можуть замовити собі піцу, а то і зовсім самі що-небудь приготувати. Для того щоб жити в гармонії з собою і з оточуючими, вам потрібно хоча б півдня в тиждень присвячувати не тому, що потрібно, а тому, чого хочеться. Зробити кілька домашніх спа-процедур, почитати журнал, подивитися новий серіал, поговорити з подругою. Головне — не переживати, що поки ви тут прохолоджуєтеся, простирадла залишаються Непрасовані, суп — НЕ звареним, підлоги — не вимита, і далі за списком. Після такого релаксу повсякденні справи і турботи вже не будуть здаватися ні такими нудними, ні такими нескінченними.Як боротися з хамством

Вихована людина завжди беззахисний перед хамом, бо не може відповісти нахабі його ж зброєю. Але захищати себе можна і потрібно. Як це правильно зробити? Сьогодні хамство стало невід’ємною частиною нашого життя. З ним можна зіткнутися і в кабінеті чиновника, і в черзі на ринку, і навіть в бібліотеці. Побутове хамство Можна зіткнутися: в черзі, в…

На чому заробити, не виходячи з дому?

Ви сидите вдома, ведете господарство, виховуєте дітей… Чи означає це, що тепер вам доведеться покладатися тільки на зарплату чоловіка? Зовсім ні! Ви можете заробляти гроші, не виходячи з власної квартири. Фрілансер модне сучасне поняття, так називають приватного фахівця, який виконує замовлення для різних клієнтів. Фрілансером може бути і адвокат, і вчитель, і домогосподарка, яка пече…

Як жити із задоволенням

Психологи впевнені: жалю про минуле і тривоги про майбутнє заважають нам насолоджуватися справжнім. Давайте вчитися жити тут і зараз, щоб отримувати задоволення від кожного прожитого дня. Спробуйте підрахувати, скільки часу ви витрачаєте щодня на роздуми з серії «Ось якби я тоді вийшла заміж не за Петю, а за Вадика…» або «Що я буду робити, якщо…