Головна сторінка Контакти Усі записи

8 способів поліпшити своє життя

8 способів поліпшити своє життя

Більшості проблем, якими ми стурбовані, не існує в реальності. Як їх позбутися? Є кілька психологічних прийомів, здатні зробити ваше життя якщо не щасливою, то, по крайней мере, значно легше.

Ментальні пастки — так психологи називають деякі звички, які змушують нас прокручувати погані думки по колу. З їх допомогою ми самі отруюємо собі життя. Ось найпоширеніші помилки, від яких потрібно терміново позбуватися.

Спосіб 1 — Геть догми і правила

Ми звикли жити за правилами: так не роблять, це не прийнято, ти повинна, є таке слово — «треба». Але якщо задуматися, то майже всі ці правила не приносять користі і до сучасного укладу життя не мають ніякого відношення. При цьому якщо ви щось зробили не за правилами, то відчуваєте почуття провини. А якщо наступаєте на горло своїм емоціям і робите так, як треба, заробляєте невроз. Навіщо? Пам’ятайте: немає ніяких правил! Живіть так, як вам хочеться, якщо, звичайно, при цьому ви не заважаєте жити іншим!

Спосіб 2 — Не поспішайте з висновками

У житті буває так: чоловік відлучився на хвилинку по нужді, а дружина в цей час встигла його подумки про щось запитати, сама за нього відповіла, з ним посварилася, потім на нього образилася. Чоловік виходить — а дружина вже з ним не розмовляє. Насправді ми тільки думаємо, що можемо передбачити думки, слова і вчинки інших людей, але ми помиляємося. Ця жахлива жіноча звичка псує будь-які відносини і заважає перш за все нам самим.

Спосіб 3 — Не вішайте ярлики

Ваш сусід — алкоголік, ви ж бачили його в понеділок з банкою пива в руках. Подруга — погана мати, тому що відправила дитину на вулицю без рукавиць. Колега — жахлива зануда, як з нею можна спілкуватися? Перш ніж вписати когось в певні рамки, поставити на людину штамп, загляньте: а що там, всередині? Сусід виручить вас, коли у вас прорве трубу, подруга підвезе ваших дітей в садок, коли у вас не заведеться машина, а колега прикриє перед шефом. Одного разу ці люди здивують вас, і вам буде дуже соромно за свої думки про них.

Спосіб 4 — Не приймайте все близько до серця

Не так сказав, не туди подивився, не те зробив — ви аналізуєте найдрібніші деталі подій і слова оточуючих. Вам здається, що вони спрямовані проти вас. Але подивіться правді в очі: 99% людей-, які нас оточують, наплювати на нас, вони зайняті собою, своїми проблемами. Так чи варто звертати на них увагу, витрачати емоції і час? Знайдіть заняття цікавіше.

Спосіб 5 — Уникайте перфекціонізму

У світі немає ідеальних речей. Що для одного добре, то для іншого — ніщо. Можливо, ця правда вас морально вб’є. Але ви ніколи не перефарбували життя в два кольори: чорний і білий, ніколи не зможете уникати помилок і недоліків. Ви тільки витратите свій час і сили на пошуки зелених кольорів, коли навколо повно червоних, синіх, помаранчевих — всі вони прекрасні, але ви їх не побачите. Мрієте про ідеальну роботу? Будете кожен день сприймати своє місце як каторгу. Чекаєте прекрасного принца? Ризикуєте все життя прожити на самоті. Відмовтеся від ідеї досконалості, і ваше життя заграє фарбами.

Спосіб 6 — Не рубайте з плеча

Те, що ви відчуваєте в даний момент, — це правда, але ще не істина. Не йдіть на поводу у емоцій, вони нам часто заважають бачити правильні речі. Начальник вас дістав і ви готові підписати заяву про звільнення? Не поспішайте. Ви просто сьогодні дуже втомилися, або у вас болить голова. Ранок вечора мудріший. Дочекайтеся завтрашнього дня. Емоції схлинуть, і ви тверезо поглянете на ситуацію.

Спосіб 7 — Будьте оптимістом

Звичайно, життя повне труднощів, і від неприємностей ніхто не застрахований. Але жити і кожен день чекати поганих новин — це найшвидший спосіб їх отримати. Чи не отруюйте своє життя, не дозволяйте апатії опанувати вами. Подібне привертає подібне. Вчіться мислити позитивно, помічати маленькі чудеса, повз яких ви раніше проходили з опущеною, забитої негативними думками головою. Адже життя таке коротке — протече, і не помітите!

Спосіб 8 — не живіть минулим

Вирішив якось заєць перейти річку. Йде по воді, і раптом думає: «По воді ж не ходять». Хоп — і почав плисти. Пливе, і раптом з’являється у нього в голові думка: «Я ж плавати не вмію!» Хоп — і потонув. Висновок: минуле нас вбиває! Якщо ви не зможете розлучитися з минулими образами і проблемами, будете весь час прокручувати їх у голові, то ваше самопочуття буде ставати гірше з кожним днем, з’являться серйозні захворювання. Не зациклюйтеся на минулому. Забудьте про неприємності і живіть сьогоднішнім днем.Тайм-менеджмент — мистецтво працювати швидше

На годиннику вже шість вечора, а ви все ще не впоралися з роботою на сьогодні? І це не поодинокий випадок, а ваше звичайний стан? Схоже, вам пора взяти кілька уроків тайм-менеджменту. Проведіть експеримент: протягом тижня детально записуйте все, чим ви займаєтеся під час робочого дня. Внесіть туди десятихвилинний розмову з чоловіком, балаканину з колегами, двадцятихвилинний…

Як позбутися від слів паразитів

Ми й самі не помічаємо, як слова паразити злітають з мови, забруднюючи нашу мову і псуючи репутацію. Як же позбутися них, якщо ми їх навіть не чуємо? .. У промові більшості з нас присутні слова паразити — улюблені і досить прилипливі слова і вирази, які ми повторюємо, самі того не бажаючи. Чому ж ми їх…

Як відмовити не образивши людини

Вам незручно відмовляти оточуючим в проханнях. Наполягати на своєму ви теж не вмієте. Ось і доводиться їсти в гостях ненависний холодець, щоб не образити господиню, вислуховувати по телефону багатогодинні скарги подруги на життя і виконувати чужу роботу в офісі. Як навчитися показувати характер і твердо відстоювати свої інтереси? Необхідно пам’ятати про правильні інтонаціях і позі….