Головна сторінка Контакти Усі записи

8 способів позбутися стресу

8 способів позбутися стресу

Стрес щодня переслідує нас, і нікуди від цього не подітися. Часом нам необхідно швидко взяти себе в руки і заспокоїтися. У такі моменти варто видихнути і згадати 8 чарівних способів позбутися стресу.

Кожна людина індивідуальна. Один заспокоюється за допомогою дихальних практик, іншому необхідно «заїсти» стрес, третій взагалі б’є посуд. Перш ніж зрозуміти, який спосіб підходить саме вам, має сенс спробувати кілька з них.

Спосіб перший — вдихнути аромат. Існують запахи, які діють на наш мозок заспокійливо. Дихнеш такий аромат — і відчуваєш, як розслабляється, перш за все, голова, а слідом за нею м’язи, суглоби. До таких чарівним запахів відносяться запахи м’яти, евкаліпта, лимона, лаванди. Купуйте ефірну олію з відповідними нотками і тримайте флакончик при собі. Виникне необхідність — капніть пару крапель на носовичок і потримайте його протягом 30 секунд біля носа. Можливо, деяким не підійдуть вищеперелічені запахи. Тоді варто спробувати підібрати свій, індивідуальний. Бути може, ви любите цитрусові або аромат свіжої здоби?

Спосіб другий — погладити кота. Тварини — відомі антидепресанти. До речі, своєю здатністю знімати стрес знамениті не тільки кішки. Собаки, хом’ячки, папуги, черепашки — всіх їх можна взяти на руки, погладити, почухати за вушком, отримати відповідні емоції. Вчені довели, що тактильний контакт з тваринами знижує рівень стресу. Ми перемикається з проблеми на свої відчуття, все, що нас турбує, ніби відходить на другий план. Непогано знімають стрес і рибки. Досить протягом 3-5 хвилин, не відриваючись, спостерігати за їхніми рухами в акваріумі, щоб рівень напруги спав.

Спосіб третій — дихати на повні груди. Чимало антистресових технік дихання пропонують нам психологи, але більшість з них важкі у виконанні. Однак є більш простий варіант. Чи відчуваєте, що накочує хвилювання, тривога, страх? Напружте всі м’язи по максимуму, вдихніть повітря на повні груди і затримайтеся в такому положенні на 5 секунд. Ви повинні відчути, що все ваше тіло знаходиться в напрузі. Потім слід різко видихнути повітря і одночасно розслабити всі м’язи. Після вправи протягом 30 секунд спокійно дихайте, прислухаючись до свого організму. Все ще відчуваєте скутість? Тоді повторіть його.

Спосіб четвертий — Включіть уяву. У момент стресу, на жаль, ми не можемо переміститися на безлюдний острів, де немає дратівливих нас факторів. Але що нам заважає уявити, що ми опинилися там? Вирішивши скористатися цим способом, для початку потрібно знайти спокійний тихий куточок, влаштуватися там зручніше і закрити очі. Уявіть, що ви перебуваєте в місці, де вам добре і спокійно. Це може бути вуличка улюбленого міста, лавочка біля під’їзду або власне ліжко. «Побудьте» там 5-7 хвилин. Після відкрийте очі. Ви відчуєте, що до вас повернулося душевну рівновагу.

Спосіб п’ятий — дати вихід емоціям. Коли ми знаходимося в стресовій ситуації, всередині нас ніби сидить грудку — гострий, неприємний, колючий. Так і хочеться від нього скоріше позбутися! Психологи радять діяти радикально і в прямому сенсі випустити його назовні. Наприклад, сильно закричати, затупотіти ногами, розбити тарілку, порвати на шматки кілька аркушів паперу. Кожен може вибрати для себе найбільш прийнятний варіант в залежності від того, де і в яких умовах він в даний момент знаходиться. Після цього сядьте і пару хвилин спокійно подихайте. На багатьох такі незвичайні заходи діють безвідмовно.

Спосіб шостий — перекусити. Так-так, їжа дійсно здатна швидко позбавити нас від стресу. Відомими харчовими антидепресантами є шоколад, апельсини, банани і горіхи. З’їжте що-небудь із запропонованого, тільки зробіть це не поспішаючи. Непогано допомагає вода і чай. Випийте склянку води або чашку улюбленого чаю маленькими ковтками.

Спосіб сьомий — перестати мовчати. Чи відчуваєте, що нерви на межі? Почніть говорити. Якщо є можливість залишитися на самоті, можете робити це вголос. Ваш діалог з самою собою може звучати так: «Так, я потрапила в неприємну ситуацію і не знаю, як з неї вибратися. Але якщо міркувати логічно, то нічого страшного не сталося. Я зараз буду спокійний і піду… »Не можете в даний момент говорити вголос? Вимовте це про себе або виплесніть емоції на папір.

Спосіб восьмий — прогулятися. Вийдіть на вулицю, пройдіться. Якщо довга прогулянка для вас — розкіш, побудьте на свіжому повітрі хоча б 10 хвилин. Головне — не стояти на місці, а йти. Спробуйте порахувати власні кроки або уважно дивитися по сторонах, запам’ятовуючи будинки, магазини. Все це відверне вас від головного — причини стресу. До речі, є альтернатива цьому варіанту, хоч і менш ефективна. Стривайте біля відчиненого навстіж вікна і подихайте свіжим повітрям.

Щоб зняти стресову напругу, спробуйте розсміятися або продовжуйте посміхатися протягом 2-3 хвилин. Так можна «обдурити» мозок: він вирішить, що раз ви посміхаєтеся, значить, вам добре, і перестане посилати сигнали про стрес.Психологія хвороб: як наші емоції впливають на самопочуття

Винуватцем наших сезонних застуд часом є не вірус або холод, а… психіка. Ще в давнину було помічено, що думки, емоції і характер людини впливають на його здоров’я: посилюють-послаблюють симптоми хвороби, збільшують-скорочують її тривалість. Відомі випадки, коли люди, спонукувані почуттям боргу (скажімо, лікарі), які не заражалися навіть під час спустошливих епідемій! Сьогодні вивченням впливу психічних факторів…

Почуття заздрощів і як від нього позбутися

Подруга вискочила заміж за підприємця і купила машину, колезі дали підвищення, а колишній однокласник, який ще недавно списував у вас домашні завдання, поїхав вчитися в Оксфорд. Так і хочеться закричати: «На їх місці повинна була бути я!» Як бути, якщо, дивлячись на успіхи оточуючих, ви відчуваєте НЕ радість за інших, а образу? Ситуацію можна змінити……

Як стати багатшими

Ви працюєте на двох роботах, світу білого не бачите, а грошей більше не стає? Схоже, проблема не в вашому працьовитість, а в неправильних психологічних установках. Людство тисячоліттями придумувало різні способи отримання грошей. Середньовічні алхіміки, наприклад, довго билися над чарівною формулою перетворення піску в золото. Але споконвіку єдиним способом розбагатіти (і не посваритися при цьому з…