Головна сторінка Контакти Усі записи

Чи можна купати немовля при нежиті

Чи можна купати немовля при нежиті

Сам по собі нежить не є протипоказанням для прийняття ванни. Але, купаючи такого немовляти, батькам необхідно дотримуватися деяких заходів.

 • В першу чергу, необхідно орієнтуватися на стан малюка. Якщо він сильно млявий і явно не показує радості від купання у ванній, то від цієї процедури краще відмовитися.
 • Мити дитину при нежиті обов’язково. Робити це можна під душем. На допомогу собі молодій мамі краще покликати чоловіка або кого — то з близьких. Одночасно тримати немовляти і душ самостійно важко і незручно. Інший варіант заміни ванній для малюка — обтирання його вологою ганчіркою.
 • На окрему увагу заслуговує ситуація, коли у малюка температура тіла вище 38, 5 градусів. Одним із способів збити таку температуру без застосування ліків є купання у ванній. Але важливо дотримуватися кількох принципів. По — перше, вода не повинна бути гарячою; оптимальна температура — 36, 6 градусів. Занадто гаряча вода може погіршити стан дитини, так як буде провокувати подальше підняття температури тіла. Прохолодна вода в 36, 6 градусів навпаки поглине жар від малюка. По — друге, купання має бути досить нетривалим, щоб вода не встигла занадто охолонути. І, по — третє, після прийняття ванни немовляти треба ретельно обтерти і відразу одягнути по температурі в приміщенні. Не треба кутати дитини в кофти і вовняні шкарпетки, якщо в квартирі тепло. Так він спітніє, і температура знову підніметься. Однак і переохолоджувати хворіє немовляти теж небезпечно. Краще надіти на дитину будь-яку зручну одяг з трикотажу.
 • Нежить без інших симптомів — досить часте явище серед немовлят. Слизова носової порожнини ще тільки вчиться працювати, тому може реагувати збільшенням слизу на занадто сухе повітря. У такому випадку дитина у ванній почне відчувати себе набагато легше, тому що вологе повітря при купанні пом’якшить слизову його носа. Якщо ви все — таки переживаєте, що це не просто нежить, а інфекція, то ви можете додати у воду при купанні кілька крапель ефірного масла евкаліпта або ялиці, наприклад. Капати весь пухирець не треба, так можна викликати алергію, 3-5 крапель буде цілком достатньо. Щоб знизити ризик алергічної реакції, ефірну олію можна додати не в воду, а накапати на серветку і поставити у ванній. Разом з парою масло прекрасно проникає в слизову носа малюка без контакту з його шкірою.
 • Якщо ви продовжуйте сумніватися, чи варто купати немовляти при нежиті, то зверніться до свого педіатра. Він огляне малюка, послухає його легені і скаже, чи є необхідність в лікуванні і відмову від купання у ванній.  Як вибрати правильно перше дитяче взуття

  Правильна перша взуття — запорука здоров’я ніг і постави дитини в майбутньому. Тому перед покупкою черевик для початківця ходити малюка необхідно дізнатися кілька правил вибору дитячого взуття. Твердий задник Ніжки малюка ще тільки формуються. Тому його взуття повинна добре фіксувати голеностоп і п’яту. Не обов’язково купувати високу ортопедичне взуття, якщо для цього немає медичних показань….

  Як вибрати іграшку дитині

  Найбільш затребуваний товар в магазинах — іграшки. Пропозиція в маркетах дуже велике. Але виникає і проблема вибору іграшки. Як придбати не тільки потрібну дитині іграшку, але і корисну? Адже без гри неможливо формування духовного світу дитини. Помилки при виборі іграшок Зазвичай придбання відбувається стихійно. Або дитина що — то сам попросив купити, тому що йому…

  Як правильно вибирати дитячі іграшки?

  Важко уявити маленьку дитину, у якого не було б іграшок. Ще до своєї появи на світло, карапуза чекають перші брязкальця і ​​пищалки. І з кожним днем ​​їх стає все більше і більше. Та й сучасний ринок не встигає за новинками в «іграшкової» індустрії. Ось тільки як грамотно вибрати своєму малюку або малюкові, до якого йдете…