Головна сторінка Контакти Усі записи

Чому не варто слухати чужу думку

Чому не варто слухати чужу думку

Прислухаючись до чужої думки і ставлячи його на чільне місце, людина ризикує прожити не своє життя, а чиєсь чуже. Але, на жаль, це лякає небагатьох.

Ви йдете по вулиці і не знаєте, куди себе подіти. Вам здається, що оточуючі дивляться на вас осудливо. Ваша спідниця занадто коротка, каблуки занадто високі. «Що скажуть люди?» — думаєте ви. Чому це вас так хвилює? Чому вам так важливо, що думають інші?

Дитячі комплекси

Всі наші страхи і комплекси — родом з тих часів, коли ми були маленькі, нетямущий, і все за нас вирішували батьки і родичі. Бабуся боялась, як би сусідка Зінаїда Петрівна чого поганого не подумала — її, старожила двору, вважали важливою шишкою. Мама намагалася бути тихіше води, нижче трави, часи були такі. А ви вбирали це в себе як губка і росли з твердою впевненістю в тому, що перш ніж щось зробити, треба доконче знати у оточуючих, чи не проти вони.

Після цього ви потрапили в школу, де оціночна система тільки погіршила ситуацію. Причому добре б справа була стільки в п’ятірках і двійках. Кожна з нас знала: треба бути ідеальною для вчительки, щоб поставила хорошу оцінку. Вона — головний суддя.

Коли ви подорослішали, у вашому житті з’явилося начальство. І добре, якщо воно було адекватним! А якщо немає? «Все не так!», «Так ви просто бездарність!» — (після таких слів руки опускаються, і здається, що сам своїм життям не керує. Чуже думка, нехай навіть помилкове, стає чільним, — задає тон всьому.

До кого варто прислухатися

Досить часто люди висловлюють свою думку, навіть якщо їх про це не просили. Є такі індивіди. Якщо і вам доводиться періодично вислуховувати подібне, кожен раз задавайте собі питання: «Яка людина дав мені пораду або оцінку? Що він означає для мене? Чи є експертом в тій області, про яку міркує? »

До чиєї думки дійсно варто прислухатися, так це до думки близького оточення. Виділіть для себе людей — родичів, друзів, яких любите ви і які люблять вас. Ви точно знаєте, що вони ніколи не захочуть критикувати вас «просто так», їх думка буде адекватно, доречно і прозвучить вчасно.

Що робити з рештою? Слухати їх, але не прислухатися! Пропускати повз вуха, не приймати близько до серця. Особливо у випадках, коли:

 • Ви вже прийняли рішення і не збираєтеся його міняти. Навіщо вам слухати когось ще, якщо обговорюване питання для вас — справа зроблена?
 • Думка містить порожню критику. Воно не обгрунтовано, побудовано на емоціях. Людина просто хотів сказати вам щось неприємне.
 • Свою позицію висловлює малознайомий вам людина. Відповідайте йому: «Вибачте, але ваша точка зору мене не цікавить».
 • Якщо ви звикли жити з оглядкою на інших, поміняти звичний хід думок буде непросто. Однак немає нічого неможливого! Постарайтеся дотримуватися кількох правил, рекомендованих психологами в таких випадках.

 • Прийміть як факт: ви ніколи не зможете подобатися всім відразу. Обов’язково знайдеться людина, якій ви або ваші дії будуть не до душі. Це нормально, видихніть.
 • Подивіться на ситуацію в перспективі. Чи буде думка цієї людини для вас важливо через рік-два? А через п’ять років?
 • Працюйте з самооцінкою! Ваша залежність від чужих думок — результат заниженої самооцінки, в першу чергу. Почитайте книги Луїзи Хей — цей автор, в тому числі, вчить жінок любити себе.
 • Вчіться давати відсіч. Припустимо, ° Г колега по роботі збирається прокоментувати ваше нове плаття. За її виразу обличчя ви розумієте, що нічого хорошого чекати не доводиться. Дайте їй відсіч: «Вибач, Наташа, але я б не хотіла слухати, що ти скажеш. Мені це плаття дуже подобається ».
 • Не шукайте порадників. Людина, яка звикла слухати чужу думку, починає підсвідомо його шукати. Наприклад, може вивчати соціальні мережі в пошуках негативних коментарів про себе. Але навіщо? Відключіться від зовнішнього світу, працюйте з внутрішнім. Немає інших критиків, крім вас самої.
 • І пам’ятайте, більшість людей занадто зайняті собою, щоб думати про вас!  Як правильно брехати на роботі

  Ми всі знаємо, що брехати негарно. Але іноді у нас просто немає іншого вибору. Що робити, якщо начальство або колеги змушують говорити неправду? Брехня на роботі — явище нерідке. За даними компанії Хедхантер, 53% працівників час від часу брешуть своєму начальнику, 43% обманюють колег і клієнтів, а 64% брехунів абсолютно не шкодують про скоєне. При…

  Що дратує колег?

  Фахівці склали список звичок, які найчастіше дратують мешканців офісу. Серед них виявилися цікаві і досить несподівані пункти! Коли люди проводять по вісім годин на день, працюючи пліч-о-пліч, вони часто починають діяти один одному на нерви. Так що, якщо ви хочете жити з колегами в мирі та злагоді, не робіть перерахованих нижче «смертних офісних гріхів». Телефонні…

  Криза середнього віку у жінок: як подолати

  Криза середнього віку наздоганяє не тільки чоловіків. Жінкам теж нелегко дається цей перехідний період. Його головні симптоми — хронічне невдоволення собою і навколишнім світом. Любити себе — не таке просте завдання, як здається. Ми постійно чіпляємося до себе. Те талія недостатньо тонка, то університетський диплом недостатньо червоний, то кар’єра не надто успішна, то діти не…