Головна сторінка Контакти Усі записи

Чому виникає біль в колінах

Чому виникає біль в колінах

Біль в колінних суглобах відчувають не тільки люди після сорока п’яти років, але і зовсім ще люди молоді.

Колінні суглоби грають в тілі людини величезну роль. Вони приймають на себе вагу нашого тіла, використовуються інтенсивно при ходьбі. Це один з найбільш досить складних суглобів організму.

Чим викликається біль

Коліно — це область, яка дуже часто піддається травмуванню. Молоді люди часто самостійно ушкоджують коліно, а люди старшого віку при навантаженні вже відчувають болю в колінах. Це пояснюється тим, що вже в середньому віці людини починають відбуватися дегенеративні зміни. Колінний суглобовий хрящ, стоншена, вже не здатний бути якісною прокладкою між поверхнями суглобових кісток. При русі людина відчуває біль, важко вставати з ліжка або з крісла. Ноги ниють і гудуть після навіть не дуже тривалої ходьби. Колінні хрящі мають специфічну особливість: регенерація хрящової пластини має дуже тривалий і важкий період.

Що робити для збереження здорових колін:

 • Стежити за своєю вагою і підтримувати його в нормальному діапазоні. Зайва вага негативно впливає на колінні суглоби.
 • Харчування має бути дробовим, збалансованим, збагаченим вітамінами і мінералами. Особливо необхідні організму вітаміни С і Е. Вони допомагають зберегти здоров’я хрящових тканин.
 • Заняття спортом виключати не можна. Але найкращим видом спорту для колінних суглобів буде плавання. Вода здатна знижувати навантаження на суглоби.
 • Взуття має бути зручним, шкіра — м’якою. Можна придбати ортопедичні устілки. Їх підбере фахівець, спираючись на будову вашої стопи. Устілки також знизять навантаження на колінні суглоби.
 • М’язи ніг повинні бути міцними. Для цього їх треба навантажувати вправами, ходьбою. Ікри і стегна знімають з колін навантаження і роблять рух легким.
 • Вправи для зміцнення м’язів треба виконувати і при дистрофічних змінах в колінних суглобах.
 • Комплекс вправ вибирати самостійно не рекомендується. Це зробить грамотно кваліфікований фахівець в індивідуальному порядку. При неправильно вибудуваної системі спортивних вправ знос суглобів буде тільки збільшуватися.

  Не можна не надавати значення болю при вставанні з стільця або при навантаженні. Можливо, це початок дегенеративних змін в суглобах. Консультація з доктором повинна бути обов’язково.

  Чим харчуватися?

  Овочами і фруктами, багатими на вітамін С. Особливо корисна організму капуста (будь-яка), солодкий болгарський перець і томати. З фруктів перевагу треба віддавати цитрусовим і полуниці.

  Продуктами харчування, що містять вітамін Е. До таких можна віднести рослинні масла, мигдальні горіхи, яєчний жовток.

  У раціон харчування треба включати жирну рибу (оселедець, макрель або сардини), печінку яловичу і курячу.

  Рекомендуються харчові добавки, що містять хондроїтин і глюкозамін, омега-3 кислоти. Ці БАДи захищають хрящі від деформації. Запалення суглобів зменшується.

  При найменшій болю в суглобах треба звертатися до фахівця-ортопеда. Лікар дасть кваліфіковані рекомендації по рухливого способу життя. Але якщо займатися фізичними вправи самостійно і безконтрольно, то можна суглобам і нашкодити.  Чому болить голова і що при цьому робити?

  Головний біль є проблемою багатьох людей. До неї схильні 50% чоловіків і 70% жінок. Коли болить голова втрачається смак до життя, ми дратуємося, сваримося з близькими. Головний біль може виникнути в результаті захворювань судин головного мозку, старої травми, але не тільки захворювання самої голови можуть бути причиною головного болю. Це може трапитися з — за…

  Як замінити сучасні ліки народними засобами?

  Чи можливо замінити сучасні ліки народними засобами? Спробуємо розібратися! Існують люди, які йдуть в аптеку частіше, ніж в магазини, при цьому їх витрати на ліки настільки великі, що їх важко порахувати, і вони навіть не замислюються про наслідки. Але ж зробити треба всього нічого, просто знайти гідну заміну даними ліків. Старі «бабусині» методи лікування, які…

  Причини виникнення поліпів в організмі, способи їх лікування

  Поліпи — це аномальні розростання тканин, доброякісні утворення. Вони можуть утворюватися в різних органах: носі, шлунку, матці, сечовому міхурі. Спосіб лікування безпосередньо залежить від місця їх локалізації. Завдяки розвитку науки і появі на ринку інноваційного медичного обладнання, такі розростання тканин швидко і ефективно лікуються. В основному їх видаляють хірургічним способом. Найчастіше розростання тканин зустрічаються у…