Головна сторінка Контакти Усі записи

Фрази, які не варто говорити на роботі

Фрази, які не варто говорити на роботі

Одне необережно сказане слово може коштувати вам хороших відносин з колегами, а то і кар’єри. Намагайтеся уникати фраз, які виставлять вас в невигідному світлі.

Невтішно висловилася про своє начальство одна молода і недалекоглядна співробітниця: «Вона може купити собі хоч десять сумок від Дольче Габана, але так і залишиться провінційної дурепою». Дівчина й гадки не мала, що начальниця в цей час стояла за її спиною. Вона вилетіла з роботи в той же день. Це не дивно — адже всім відомо, що про начальство потрібно говорити або добре, або ніяк. Однак зіпсувати ваші шанси на успішну кар’єру можуть і більш невинні фрази.

«На попередній роботі ми робили так»

Хто такі «ми»? Тепер ви працюєте в новому колективі, і «ми» — це ви і ваші нові колеги. Уявіть собі, що в шлюбі з чоловіком ви постійно згадуєте колишніх бойфрендів і розповідаєте, як вам було з ними добре. Те ж саме і тут. Начальник має повне право запитати: «Раз в старій компанії все було так чудово, то чому ви звідти пішли?» Якщо вам дійсно здається, що на попередньому місці роботи ви використовували більш зручні та успішні методи, то просто запропонуйте їх в якості свіжої ідеї, не згадуючи свою минулу діяльність.

«Семен Семенович… працівник»

На місце крапки можете підставити будь-який негативний визначення — ледачий, недисциплінований, дурний, повільний і т. д. Якщо ви маєте рацію, то навколишні і без вас бачать, як погано працює Семен Семенович. А коли колеги не поділяють вашу точку зору, то ви виставляєте себе злісним, дріб’язковим, заздрісним людиною. Роздавати оцінки іншим працівникам не ваша задача. Для цього в компанії є відділ кадрів і велике начальство. І до речі, не сумнівайтеся, до Семена Семеновича ваші слова обов’язково дійдуть, причому помножені на п’ять. Ви ж не хочете нажити собі смертельного ворога?

«Мені за це не платять»

І інші категоричні фрази з підтекстом «навіть не сподівайтеся спихнути на мене додаткові обов’язки». Формально, якщо та чи інша функція не прописана в вашому трудовому договорі, ви можете відмовитися її виконувати. Насправді, коли вам доручили взяти на себе завдання пішов у відпустку співробітника або попросили вийти в офіс на півдня в вихідний, то ваш відмова буде сприйнятий в кращому випадку з подивом. Звичайно, якщо завжди на все погоджуватися, то є ризик, що вам сядуть на шию, влаштуються там зручніше і їздитимуть на вас як на робочій конячці. Потрібно вміти відмовляти, але делікатно. Можна, наприклад, послатися на те, що у вас власних завдань вагон і маленький візок, доведеться сидіти в офісі допізна, тому взяти на себе додаткові справи ви фізично не зможете.

«Можливо, я помиляюся…»

І інші варіації на цю тему: «Напевно, це дурне питання…», «Я не впевнена, але…», «Це може прозвучати безглуздо…» Подібні фрази роблять з вас невпевненого людини, яка сама не знає, що робить. Висловлюючись в такому дусі, людина заздалегідь програмує оточуючих не сприймати його слова всерйоз. Якщо ви дійсно не впевнені в своїй ідеї, то спочатку доопрацювати її, знайдіть всю потрібну інформацію, прорахуйте можливі ризики і тільки потім спокійно і переконливо починайте свою промову словами: «Я впевнена, що…»

«Я спробую»

З тієї ж серії: «Я постараюся». Подібна фраза звучить не на вашу користь і змушує сумніватися у вашому професіоналізмі. Створюється враження, що ви абсолютно не впевнені в своїх здібностях і уміннях, і взагалі вважаєте, що справа не вигорить. Або ви просто не хочете займатися дорученою вам завданням і не збираєтеся докладати максимум зусиль, щоб домогтися результату. У подібних ситуаціях впевнено говорите: «Я зроблю це до такого-то числа» — або пропонуйте більш вдале рішення проблеми.

«Я не винна, що…»

Начальство рідко хвилює, хто саме з підлеглих винен в зірваних термінах дедлайну або скаргах незадоволених клієнтів. Вашого шефа більше цікавить, які кроки ви збираєтесь робити, щоб виправити ситуацію. По пунктах розкажіть, що ви будете робити і яких результатів зможете досягти. Якщо вам регулярно доводиться виправляти чужі помилки, то після того як ви блискуче вирішите проблему, поговоріть з начальником. Озброївшись фактами, документами і підтримкою колег, розкажіть шефу, з чиєї вини ваш відділ раз по раз стикається з неприємностями.Як захиститися від гіпнозу і навіювання

Кожен день ми спілкуємося з десятками і сотнями людей. Залежно від того, як проходить наше спілкування з оточуючими, залежить наше внутрішній комфорт. Негативні враження від спілкування залишаються у нас на довгий час, якщо хтось із співрозмовників намагається нас переконати, що ми чогось не знаємо, не вміємо, як-то не так виглядаємо або неправильно будуємо своє життя….

Як змиритися зі своїм віком

Ми рідко буваємо задоволені своїм віком: спочатку хочемо здаватися старше, потім молодший. Як же перестати обманювати себе і просто прийняти себе? Крістіан Діор сказав: «Жінки найбільш привабливі в віці від тридцяти п’яти до сорока. А так як лише деякі жінки виходять з сорокарічного віку, пік привабливості може тривати вічно! » Якщо вам виповнилося 30 років….

Як полюбити своє тіло

Раніше в моді були пишні форми, зараз же кожна друга жінка намагається позбутися від зайвих кілограмів. Наздогнати стандартами краси неможливо, та й чи треба? .. З яким інтересом малюки милуються своїми пухкими ніжками, розглядають пальчики. А потім, років через 10-15, хтось говорить їм, що їх ноги насправді криві, некрасиві, недостатньо довгі. І все, людину немов…