Головна сторінка Контакти Усі записи

Ігри з дітьми для вивчення букв

Ігри з дітьми для вивчення букв

Перед тим як запам’ятовувати правильно вимова букв, важливо пам’ятати одне важливе правило: «спочатку вчимо звуки». Це потрібно для того, щоб діти навчилися правильно читати. Наприклад, деякі батьки вчать дитину не «В», а «ВЕ». Чим це загрожує? Дитина згодом прочитає слово «ВОВА» ось так: «ВЕ — ВЕ-А». Саме тому, спочатку важливо вивчити всі звуки, і тільки потім переходити до букв.

В результаті у дитини виникне складність в читанні і йому буде нелегко нарівні з однолітками. Ну, а щоб малюку було легше запам’ятовувати звуки і букви, потрібно з ним регулярно займатися. Однак, це робиться в ігровій формі. Так у дітей не відпадає охота від навчання і швидше засвоюється матеріал.

Розфарбування

Це перший варіант навчання для тих дітей, хто любить малювати і володіє старанністю. Зараз у продажу багато розвиваючих розмальовок, які ідеально навчають. Дитина із задоволенням буде займатися творчістю, кожен день вивчати нові букви і закріплювати пройдені.

Щоб заняття проходили більш весело, замініть олівці на воскові крейди, фарби або різнокольорові штампи. Ще ідеальний варіант взяти пальчикові фарби і ними розфарбовувати малюнки.

Практично кожній дитині сподобаються нетрадиційні техніки малювання. Це можуть бути ватяні палички, зім’ята газета, бризки і т. Д.

Прикраса букв

Що може бути цікавіше цього заняття? Намалюйте малюкові велику букву і для початку допоможіть її прикрасити. Наприклад, зробити на ній аплікацію, з пластиліну зліпити бантик. Для букви «А» можна вирізати лелеки, апельсин і наклеїти. Для «Б» — білку і т. Д.

Ліплення

Приготуйте малюкові кольорове тісто або пластилін. Допоможіть йому зліпити першу букву і викласти на дощечку. Потім дитина сама зможе продовжити таке захоплююче заняття. В щоб йому було легше, прикріпіть перед очима плакат — алфавіт.

Пазли

З дітьми потрібно постійно закріплювати пройдений матеріал. Для цього можна грати в пазли. Намалюйте на картоні букви і розріжте їх навпіл. Почніть з трьох букв. Нехай малюк збере пазли. Потім можна збільшити кількість букв.

Коли ви побачили результат, дитина добре справляється з пазлами, тоді ускладните завдання. Розріжте літери не на дві частини, а на три або чотири. Нехай спробує їх зібрати. Як правило, така гра надовго захопить малюка.

Ігри з крупами

Для розвитку дрібної моторики дуже важливо таке заняття. Так чому б не намалювати крупою літери. Висипати манку, гречку та ін. Крупи на рознос так, щоб покривалося дно. Покажіть малюкові, як правильно малювати. Спочатку покажіть сонечко і скажіть, що воно схоже на букву «О», потім будиночок і т. Д. Будь-який малюнок можна асоціювати з буквами. Виходить цікава гра, яка допоможе дитині всидіти на місці тривалий час.

Гра в буквене лото

Ви можете самі зробити ігрове поле, а замість діжок вирізати квадратики з картонного паперу. Пограйте в лото всією сім’єю. Ось побачите, як діти швидко засвоюють заняття під час таких розваг.

Ще можна купити готове лото. Зараз у продажу багато захоплюючих звукових ігор. Коли ставиш бочонок на поле, відтворюється звук, який говорить про те, яку букву треба поставити.

Конструктор

Для гри вам знадобляться рахункові палички, сірники (тільки під наглядом), невеликий лего, ватяні палички, картонні смужки і багато іншого. З цих матеріалів викладайте літери. Спочатку допомагайте дитині, а потім порожній тренується самостійно.

Якщо дитина ще маленький, тобто, йому до 3 років, але любить грати в літери. Тоді покажіть йому метод накладання. Для цього на аркуші А4 намалюйте велику букву, а малюк нехай на неї накладає підручні матеріали.

Різнобарвна буква

У цій грі потрібен картон і фарби. На А4 намалюйте одним кольором букву. Коли фарба висохне, запропонуйте малюкові обвести по контуру. Так, не завжди виходить рівно і красиво, зате малюк відчує відповідальність, а потім і впевненість.

Знахідка

Напишіть на картоні А4 весь алфавіт і пограйте в гру. Наприклад, всі букви «К» обведіть в квадратик, «М» в кружечок, навколо «Н» намалюй зірочку. Якщо ваш малюк розуміє різницю між приголосними і голосними буквами, взагалі чудово. Тоді нехай голосні обведёт в червоний кружечок, а приголосні — в синій. Так малюк буде не тільки навчатися, а й закріплювати пройдений матеріал.

Доторкнися до літери

Це рухлива гра. Вона цікава тим, що дитина може розвіятися між заняттями. Розвішані або розкладіть літери по квартирі, по кімнаті. Можна застосувати ті, які прикрашали або малювали. Скажіть малюкові: «біжи до букви Б і покажи, де вона, а тепер подивись, де буква С. Біжи і доторкнися до неї». Ця гра теж закріплює матеріал і допомагає згадати пройдені літери.

Мінуси в вивченні звуків

Є цікавий звуковий плакат «Букварёнок». Він дійсно корисний для дошкільнят. Однак, тільки в тому випадку, якщо дитина знає все звуки. Адже плакат говорить виключно букви. І якщо ви почнете з нього навчання малюка, тоді тільки заплутаєте його. Тому, купувати такий плакат коштує тільки після вивчення букв.

Це ж стосується і дитячих планшетів, телефонів і інших іграшок, які озвучують літери. Як показує практика, багато навчальних ігор спотворюють звуки. Тому, перед покупкою обов’язково послухайте самі, перш ніж пропонувати малюкові.

Важливо! Ніколи не сваріться на малюка, якщо у нього не виходить. Намагається, значить вже гідний похвали. Тому підбадьорюйте, щоб він став більш впевнений і самостійний.Купання новонародженого малюка

Одним з не менш хвилюючих подій для батьків є перше купання малюка. Батьки хвилюються, як відреагує дитина на температуру води, на плескання, як зробити, щоб дитині сподобалося, і щоб в моменти прийняття ванни він не плакав. Адже багато хто з нас розуміють і скоріше за все беруть до відома, що яким буде перше купання, аналогічна…

Придане для новонародженого

У Вас скоро з’явиться малюк? Значить, пора подумати про доданому для новонародженого. Придане для малюка можна купити як в магазинах, так і в інтернет — магазинах. З покупкою через інтернет треба бути обережніше, слід вибирати магазини, які себе встигли зарекомендувати, Ви повинні бути впевненими, що одяг і меблі для дитини виконана з високоякісного матеріалу. Якщо…

Все, що потрібно знати про дитячі ходунки

Навряд чи можна посперечатися з твердженням, що для будь-якої молодої мами найголовніше — зробити свого малюка щасливим. Правда, не кожна жінка замислюється про те, що радість для дітей полягає не тільки в нескінченному кількості іграшок та солодощів. Як тільки малюк починає впевнено сидіти, а ця здатність за статистикою виявляється в шість місяців, його просто неможливо…