Головна сторінка Контакти Усі записи

Кесарів розтин

Кесарів розтин

Найбільш поширеною операцією в сучасному акушерстві. Операція проходить 30-40 хвилин, і малюк з’являється на світ через розріз черевної порожнини і матки. Кесаревого проводять, якщо появи дитини на світ природним шляхом може заподіяти йому або породіллі шкоду.

Кесарів розтин, можуть призначити за показаннями, а можуть провести і екстрену операцію, якщо в процесі пологів виникли ускладнення. Операцію можуть почати робити як під час пологів, так і до їх початку.

Як виконується операція?

 • Операція проходить під загальною або регіональної (спінальної або епідуральної) анестезією. При застосуванні місцевої анестезії породіллі знеболюють тільки місце проведення операції. Коли операція завершиться мама зможе відразу почути і побачити дитину, прикласти його до грудей.
 • Після того як породіллі ввели анестезію її живіт обробляють антисептиком і накривають стерильною простирадлом. Для того що б, жінка не могла бачити хід операції на рівні грудей ставиться перегородка.
 • У наш час найчастіше виконується поперечний розріз над лоном (можливий поздовжній розріз — від лона до пупка). Хірург робить розріз, розводить в сторони м’язи живота, розрізає матку і розкриває плодовий міхур. Витягує малюка, перерізає пуповину і віддає його акушерці. Потім лікар видаляє послід і зашиває матку спеціальної ниткою. Нитка розсмоктується через чотири місяці, і відновлює черевну стінку. На шкіру накладаю шви або дужки.
 • Після проведення операції для скорочення матки і зменшення кровотечі на низ живота кладеться грілка з льодом на пару годин.
 • Післяопераційний період

 • Встати матуся зможе вже через шість годин після завершення операції. Спочатку ви повинні посидіти і потім встати.
 • Після операції приблизно до кінця дня можна буде пити воду без газу.
 • На наступну добу дозволяється, є бульйон, м’ясо, каші і пити чай.
 • На третій день можна приймати вже звичайну їжу.
 • На п’ятий день вам проведуть УЗД матки (ось наприклад можна зробити УЗД тут), а на шостий — знімуть шви.
 • Виписати з пологового будинку молода мама зможе через шість — сім днів після операції.

  Кесаревого перетин цілком безболісна операція, так як проходить під наркозом. Лікар отримає за операцію більш високу оплату, ніж за природні пологи. Таким чином, операція є дуже привабливою для породіль і лікарів.

  Але якщо подивитися ближче, то операція має великі недоліки, тому слід застосовувати кесаревого розтину, лише у випадках, коли народження дитини природним шляхом небезпечні або неможливі. Вам буде потрібно більше часу для госпіталізації, болю які з’являться пізніше, будуть заважати при догляді за малюком, будуть потрібні знеболюючі.

  Дитина, який з’явився на світ за допомогою даної операції, мають більше проблем з диханням і підтримкою температури, це може бути, якщо у породіллі зовсім не було сутичок.

  При прийнятті рішення щодо операції вам з лікарем необхідно добре продумати ризик і переваги. Ризикувати потрібно лише в тому випадку, якщо пологи природним шляхом можуть заподіяти великі ризик для дитини і мами.  Чим харчуватися в пологовому будинку

  У більшості випадків це питання постає перед молодими матусями тоді, коли після народження довгоочікуваного малюка їй дуже хочеться їсти. Але подзвонити чоловіку або подругам немає можливості, вони на роботі. Близькі родичі живуть віддалено, приїхати швидко не зможуть. А значить, подбати про харчування в пологовому будинку треба завчасно. І неодмінно треба взяти приготоване харчування в собою…

  Знеболювання пологів

  Народження малюка це дуже складний процес, він вимагає уваги і відповідальності до кожного етапу. Для того щоб пологи пройшли успішно, майбутній мамі необхідно впоратися з почуттям страху, вона повинна бути впевнена що сильного болю вона не відчує. З точки зору медицини біль підрозділяється на два види: помилкова (вона спровокована страхом) і справжня (викликана порушеннями в…

  Речі, які знадобляться в пологовому будинку молодим батькам

  Кожен з нас знає, що немає нічого кращого і дорожче у кожної мами, ніж її дітки. Адже ми так довго їх чекаємо і плануємо першу зустріч з ними. Все це дуже зворушливо і чудово. Але багато майбутні матусі дуже переживають про те, щоб йдучи до пологового будинку, нічого не забути. Адже кожен предмет нам може…