Головна сторінка Контакти Усі записи

Кілька хитрощів, щоб легше прокидатися вранці

Кілька хитрощів, щоб легше прокидатися вранці

Більшість людей встановлюють вранці будильник з найкращими намірами, знаючи, що саме у встановлений час їм слід прокинутися, щоб встигнути здійснити всі задумані справи протягом дня. Але в той момент, коли лунає сигнал будильника, здається, що можна ще трошки поніжитися і в ви все встигнете, але в підсумку, людина спізнюється. Щось повинно допомагати легко і приємно прокидатися. Ключ до природного пробудження знаходиться всередині вашого тіла. Важливим фактором в можливості прокидатися легко в заданий час вранці є певний ритм, або «біологічний годинник. Одним з необхідних справ, які вам варто зробити, щоб прокинутися вчасно є планування графіка сну вдень і ввечері.

Визначте, для чого Ви хочете рано прокинутися

Перш ніж робити які-небудь зміни у вашому житті потрібно зрозуміти для себе, чому це важливо для вас. Яка ваша мотивація? Ви хочете, щоб встати вчасно, щоб поснідати з сім’єю, виконувати будь-які фізичні вправи, або просто вам потрібен додатковий час щоб краще підготуватися до майбутнього дня. Може бути, ви просто втомилися від стресу і тому спізнюєтеся щоранку. Після того як ви визначите ваші причини і мотиви, зробіть другий крок і повідомте вашої родини про зміни, які ви хочете зробити. Поінформованість близьких також допомагає так, як будильник.

 • Переосмислення ранку. Тепер, коли ви чітко уявляєте собі, що хочете зробити, коли прокидаєтеся, розглянемо те, чим зайняте ваше ранковий час. Виходячи з цього, можна встановити будильник на кілька хвилин (або більше) пізніше. Якщо ви визначили, яке вам потрібно час, щоб поснідати зі своєю сім’єю, заощаджуйте час на те, щоб заздалегідь зібрати сумку, підготувати одяг і взуття. Ви витрачаєте 15 хвилин в черзі в кафе, щоб випити кави? Це чверть години, яку ви могли б витратити на дорогоцінний сон, Любителям кави можна придбати кавоварку з таймером — це пристрій, який буде варити ваш улюблений гарячий напій за Вашим розкладом.
 • Визначте Ваші біологічний годинник. Кожній людині необхідно різний час, для того, щоб відчувати себе виспався і добре відпочив. Для цього слід визначити, скільки часу на сон досить саме вам. Це можна з’ясувати, наприклад, встаючи в один і той же час, а лягаючи в міру того, як ви відчуєте що хочете спати. Дотримуватися цього протягом декількох тижнів (включаючи вихідні дні), щоб відчути наскільки добре ваш організм реагує на відведений йому час на сон. Також наголошується, що деякі люди по природи опівнічники і їм буде як і раніше важко лягати спати рано (по крайней мере, рано для них), навіть якщо їм доведеться рано вставати.
 • Спробуйте мелатонін Ваше тіло здійснює природне вироблення мелатоніну, стимулюючи ваш сон. Ви можете взяти мелатоніну, щоб допомогти переорієнтувати ваші біологічний годинник. Спробуйте приймати по меншій дозі від 0,5 до 1,0 мг перед сном протягом декількох днів. Відзначають, що після кількох ночей, це повинно привести до нормалізації біологічного ритму, більш ранньому початку сну, а також більш легкому пробудженню вранці. Мелатонін не дуже добре працює у випадках деяких видів порушень сну, так як може призвести до сонливості наступного дня. Людям з аутоімунними захворюваннями або діабетом, тим, хто приймає протизаплідні таблетки, препарати для розрідження крові, седативні, або деякі види ліків від кров’яного тиску не слід приймати мелатонін без попереднього обговорення з медичним працівником.
 • Установка таймера перед сном

  Час перед сном в ідеалі краще приділити прогулянці на свіжому повітрі, але в режимі сучасного життя це, на жаль, не завжди вдається. Проте, готуючись до сну, постарайтеся уникати перегляду тривожних програм або неспокійних, агресивних фільмів. Проводити час перед екраном телевізора або ноутбука не веде до спокійного сну. Все-таки якщо ви вирішили щось подивитися на ніч, використовуйте спеціальні таймери сну або вимкнення на випадок, якщо ви заснете при працюючому пристрої.

 • Отримайте порцію світла з ранку Яскраві вогні телевізора перед сном може лише ускладнити ваше засинання, в той час як вранці яскраве світло допоможе вашому організму прийняти даний час пробудження. Це може бути світло сонячних променів, особливо в літню пору, або штучний яскраве світло, коли холодно, темно і дощитиме за вікном. Якщо ваш графік і умови дозволяють, прогулянки на сонці вранці або сніданку на внутрішньому дворику було б чудово і для вашого настрою і поліпшення сну.
 • Реорганізуйте Ваш розпорядок дня Щоб з’ясувати, що заважає вашому сну і пробудження, погляньте на ваш день, і, як ви проводите вечора. Можливо, вам доведеться реорганізувати деякі з ваших заходів. Наприклад, навіть якщо єдиний час, коли ви можете дістатися до тренажерного залу — це період після обіду, то це може привести до погіршення сну. Якщо є можливість, краще знайти час раніше протягом дня для занять. За даними національного опитування фонду сну, приблизно один з чотирьох дорослих вважають, що їх робочий графік не дає можливості повноцінно висипатися. Якщо ви перевантажені на роботі, і постійно працюєте до пізнього вечора, спробуйте знайти способи, щоб розподілити навантаження, наприклад, розділивши обов’язки з партнером або колегою.
 • З’ясуйте, чи немає у Вас порушень сну Існують різні порушення сну, або факторів, які можуть впливати на якість сну, такі як алергія або депресія. Неважливо, як сильно ви намагаєтеся заснути свого часу і прокинутися вчасно, ви все ще будете відчувати втому вранці і сонливість протягом дня. Порадьтеся з лікарем про діагностику, щоб дізнатися, якщо у вас є які-небудь захворювання, які можуть ускладнювати ваш сон.
 • Встановіть кнопку «повтор» на будильник Тепер, коли ви визначили перешкоди в часі перед сном, прийшов час, щоб створити деякі перешкоди для зайвого перебування в ліжку. Якщо ваш будильник знаходиться прямо поруч з вашої ліжком і до кнопки «повтору» легко дістатися, не піднімаючи голови з подушки, ви, ймовірно, продовжите спати далі. Поставити свій будильник на іншому кінці вашої спальні, так що ви змушені вставати, щоб вимкнути його. Також ви можете також попросити членів сім’ї або сусідів по кімнаті, щоб допомогти вас розбудити, поки ви остаточно не встали.
 • Дотримуйтеся режиму сну на вихідних Якщо ви працюєте за графіком п’ятиденного робочого тижня, напевно багатьох з нас приваблює перспектива відіспатися на вихідних. Але така компенсація сну у вихідні насправді виллється в сонливість наступного тижня, тому що це порушує ваші природні біологічний годинник, які не мають вихідних. Незалежно від вашого режиму сну протягом тижня, ви повинні будете дотримуватися його у вихідні. За даними дослідження, незмінність режиму сну у вихідні, призводить до поліпшення сну і легкому активного протягом тижня. Крім того, ви проведете цей час вранці вихідного дня так, як вам хотілося б.
 • Найлегше прокидатися вранці, якщо Ви живете за містом: свіже повітря, приємний спів птахів сприяє приємному пробудженню. Хорошим варіантом стануть ділянки по Сімферопольському шосе, причому їх можна придбати зовсім недорого.  Як навчитися керувати своїми снами

  Прокинутися у власному сні, зрозуміти, що ти в країні мрій, і робити все, що душі завгодно, — перемагати ворогів, відриватися від землі і літати, насолоджуватися любов’ю… Тримати свої сни за вуздечку — таке можливо, якщо ви навчитеся мистецтву усвідомлених сновидінь. Чи є усвідомлення сну чимось новим, ще недослідженим і малозрозумілим явищем? Ще мислителі Стародавньої Греції…

  Нічний скрип зубами. Причини і лікування

  Бруксизм. Це термін медичний. З грецької мови перекладається як скрип (скрегіт). Це викликається мимовільним скороченням жувальних м’язів. В основному бруксизмом страждають діти. Третина дошкільнят і половина молодших учнів скриплять зубами уві сні. Але і дорослих ця проблема теж не обходить. Треба сказати, що число населення, скрегочучи зубами під час нічного відпочинку, неймовірно зростає. Причини нічного…

  Порушення сну. Лікування народними засобами

  Порушенням сну страждає величезного кількість людей. Причому, ці порушення стосуються не тільки людей похилого віку, як вважали раніше. Зараз ця недуга торкнувся і дітей. Прийнято вважати, що порушення сну — це безсоння. Це вірно. Але і підвищена сонливість також є порушенням сну. Як правило, лікуванням цих розладів займаються лікарі-сомнологи. Але і терапевт може призначити лікування…