Головна сторінка Контакти Усі записи

Коли егоїзм — це добре?

Коли егоїзм - це добре?

Ви звикли допомагати іншим, жертвувати своїми інтересами заради сім’ї, друзів, колег, тому що не хочете уславитися егоїстом? Пора навчитися говорити людям «ні»!

Багато хто впевнений: любити себе — гріх і ганебно, адже любов до себе — це і є егоїзм. В результаті такі люди ростуть з купою комплексів, починаючи від синдрому відмінника і закінчуючи синдромом жертви. Проживаючи життя в розладі з самим собою, нещасливі, але «правильні» дорослі передають свій життєвий досвід дітям.

Навіщо відмовляти людям

Неуспішність в кар’єрі, пасивність, конформізм, хронічні хвороби, депресії, вигоряння — ось лише малий список проблем, які загрожують людям, які не вміють відмовляти оточуючим.

У сім’ї Марини діяло непорушне правило, введене її батьком: на прохання дорослих не можна відмовляти. Батька Марини давно немає в живих, а вона до цих пір дотримується цього «закону». Така поступливість обертається тим, що вона не може відмовити шефу, коли той викликає її на строкову роботу під час відпустки. Жінка не може сказати «ні» свекрухи, коли та вимагає в єдиний вихідний невістки відвезти її на дачу і допомагати там по господарству. Вона не може сказати «ні» і подрузі, яка телефонує вночі, щоб поскаржитися на свого чоловіка. Хоча знає, що Марині рано вставати на роботу. Марина важко переживає, коли її використовують, але не наважується розірвати це порочне коло через страх розчарувати близьких. Вона звикла бути «хорошою», але сил на це вже не вистачає. Переживаючи важкий внутрішній конфлікт, жінка стала гірше почуватися. Їй ще немає сорока, а вона вже має в анамнезі мікроінфаркт. На щастя, її лікуючий лікар зрозумів, у чому проблема, і порадив звернутися до психолога. На зустрічах з фахівцем Марина з подивом дізналася, що врятувати її зможе тільки здоровий егоїзм. А її головним помічником у життя на найближчий час стане рятівне слово «ні».

Розумне себелюбство

Сьогодні психологи в один голос твердять про користь здорового або розумного егоїзму, коли людина, дбаючи про себе, не шкодить при цьому іншим. Коли він знаходить розумний компроміс між своїми і чужими інтересами і, погоджуючись допомогти ближньому, вимагає поваги до своїх кордонів, часу, інтересам.

Більш того, вивчаючи питання егоїзму, фахівці прийшли до цікавого висновку: здоровий егоїзм — це вбудована природна функція, яка захищає людину від маніпуляцій оточуючих, фізичного або психологічного виснаження, животіння в убогості заради благополуччя другіх. Каріна зустріла Івана в науковій бібліотеці. Він писав дисертацію. Різниця в 25 років не збентежила молоду жінку, і через кілька місяців стрімкого роману вона вийшла за нього заміж. В общем-то, Карина і сама писала наукову працю, але його довелося відкласти, щоб допомогти чоловікові закінчити його багаторічну роботу. Через три роки після весілля Карина початку заїкатися про дитину, на що отримала відповідь — дитина зруйнує гармонію їхніх стосунків. «Мені дитина не потрібна, у мене вже троє є від першого шлюбу, та й онуки скоро підуть, а ти не створена для материнства, ти створена для науки!» — говорив повчально Іван, поки Карина писала за нього чергову наукову статтю. Коли у Карини знайшли онкологічне захворювання по жіночій частині і почалося інтенсивне лікування, Іван став висловлювати невдоволення тим фактом, що вона не виконує подружніх обов’язків. «Ти егоїстка, — звинувачував її чоловік, — ти не думаєш про мене. У моєму віці статева стриманість абсолютно неприпустимо, тому що може згаснути чоловіча функція! »Коли вона вперше сказала« ні »на потік цих звинувачень, Іван сторопів і замовк. Коли Карина вдруге сказала чоловікові «ні» на наполегливі вимоги про термінове справі по роботі на шкоду нічному відпочинку, той зібрав валізу і пішов. Сьогодні Карина проходить терапію в групі сімейного психолога. Вона вчиться бути щасливою сама, а не робити щасливим чоловіка поруч з собою, виконуючи його найменші забаганки. Цією наукою їй доведеться опанувати до того, як в її житті з’являться нові серйозні стосунки.

Відразу ніхто не зможе позбутися від установок, які вкоренилися в підсвідомості з самого дитинства. Але важливо хоча б усвідомити, що людина ніколи не стане щасливим, якщо не навчиться думати про свої інтереси.Як визначити характер людини по обличчю

Давня окультна наука фізіогноміка тисячоліттями намагалася довести існування зв’язків між особою і долею людини. Наші предки вважали, що вираз обличчя є результатом емоцій, що діють на людину і залишають на ньому «друк» на все життя. У цьому сенсі особа людини є його візитною карткою, на якій можна прочитати не тільки почуття, але і характер, долю,…

5 способів підняти собі настрій

Ці прості, але дієві способи допоможуть швидко підняти настрій і побачити світ в новому світлі! Настрій — величина мінлива. Сьогодні воно є, а завтра його може і не бути. Смуток, туга, невдоволення собою і оточуючими і ще багато інших негативних емоцій нічого доброго не несуть. Тому вкрай важливо зберігати в усьому позитивний настрій. Організуйте свято…

Як подобатися людям

Переважній більшості людей хочеться, щоб їх любили. Причому любили не тільки родичі і друзі, але часом навіть малознайомі люди. Звідки береться це бажання і чи можливо його здійснити? Американський психолог Вільям Джеймс стверджував, що бажання бути визнаним є однією з головних потреб людини. І він мав рацію! Всі ми живемо в соціумі, і нам не…