Головна сторінка Контакти Усі записи

Критика на роботі: як витягти з неї користь

Критика на роботі: як витягти з неї користь

Один мудрий чоловік сказав: «Чому ми боїмося критики? Адже критика, по суті, навчає нас, та ще й безкоштовно », замість того щоб засмучуватися через критичних зауважень на роботі, спробуйте використовувати їх в якості стимулу для самовдосконалення.

Легко сказати: «Використовуйте критику собі на благо». Але що робити, якщо від образи вас — душать сльози, хочеться закритися в підсобці і вдосталь наплакатися? Зробіть паузу, під будь-яким приводом вийдіть з кімнати і спробуйте переключитися. Зателефонуйте подрузі або чоловіку, поговоріть про погоду, про плани на вечір про те, як вдало ви купили на розпродажі нову сумку Тепер, коли перша хвиля емоцій спала, починайте думати.

І дійсно, чому ви так болісно реагуєте на критику? У кожної людини є свої фільтри сприйняття. У людей з адекватною самооцінкою ці фільтри практично прозорі. Коли він чує на свою адресу «Ви припустилися кількох помилок в цьому документі. Негайно виправте! ». така людина думає про себе: «І правда, як це я прогледів помилки? Потрібно терміново переробити ». Але адекватна самооцінка — це така рідкість, якою місце в Червону книгу. Тому у більшості людей фільтри сприйняття спотворюють реальність, іноді до невпізнанності. Невинна прохання виправити помилки, пройшовши через ці фільтри, малює в вашій голові такий монолог: «Ви допустили помилку! Вам нічого не можна доручити, ви нікчемний співробітник! Давно пора вас звільнити »Стоп! Постарайтеся відокремити мух від котлет, тобто свої застарілі психологічні травми і невпевненість в собі від цілком конкретної ситуації і зауважень.

Чого робити ні в якому разі не варто? Чи не додумувати за начальника його слова, його мотиви і намір. Якщо шеф розкритикував ваш звіт, це не означає — що вас збираються звільнити. Чи не драматизуйте! Зайві емоції тільки завадять вам адекватно сприйняти критику і зробити висновки. Замість цього пригадайте все ситуації, в яких шеф критикував інших співробітників. Ніхто з них не помер від розриву серця і не був звільнений. Вони пережили начальницьких критику, і ви переживете.

Чи не виправдуйтеся і вже тим більше не намагайтеся перекласти вину на інших. Шефа це тільки розлютить, Питання «Чому ви допустили подібну помилку?» Може зацікавити вашого начальника тільки в тому випадку, якщо разом з поясненням ви запропонуєте конкретні заходи, які допоможуть вам і слухняним співробітникам уникнути в майбутньому тих же самих помилок.

Ви навряд чи ризикнете занадто бурхливо заперечувати начальнику, але навіть якщо з критикою виступає один з колег, рівний вам по статусу, не поспішайте йти в контрнаступ: «Та ви самі в минулому місяці…» Так ви покажете себе не розважливому професіоналом, а примхливою дитиною. Йдеться про ваші помилки а якщо ви хочете обговорити промахи колеги, то виберіть для цього інший час.

Щоб критика стала для вас інструментом професійного росту, дотримуйтесь нехитрих правил. Для початку постарайтеся відключити емоції і уважно слухайте, що говорить начальник. Зосередьтеся нема на формі, а на змісті. Після його проповіді в вашій голові повинна скластися чітка картина: в чому суть претензій і як вам потрібно вирішити проблему. Не соромтеся перепитувати до задавати уточнюючі питання: «Я правильно зрозуміла, що потрібно зробити ось так?»

Якщо шеф зривається на грубості підвищує голос дайте йому зрозуміти, що ви готові вислухати конструктивну критику, але не готові бути дівчинкою для биття на якій начальник просто зганяє свій поганий настрій. Парочка фраз, які можуть вам стати в нагоді: «Я погано сприймаю критику, коли на мене кричать, давайте обговоримо все спокійно» ми «вам нема чого кричати, я і так вас відмінно чую». Не дозволяйте критикує робити несправедливі узагальнення.

Якщо вам в обличчя кинуть образливе: «Ви завжди спізнюєтеся спокійно возразіте-« Взагалі-то за останні півроку я запізнилася всього два рази на п’ять хвилин ». Якщо ви дійсно зробимо помилку, то визнайте свою провину і принесіть вибачення. Це додасть вам балів в очах начальника. Чи йому не знати, як рідко зустрічаються люди, здатні спокійно ставитися до критичних зауважень. Пообіцяйте більше не допускати подібних помилок, і нехай це буде не порожня обіцянка!10 простих способів підняти собі настрій

За вікном холодно, вітряно, похмуро — природа ніби спеціально робить все можливе, щоб зіпсувати нам настрій. Не піддавайтеся! Порадуйте себе приємними дрібницями, які вмить піднімуть вам настрій. На дворі мало того що погана погода, так ще й криза, тому ми постаралися підібрати для вас такі радості життя, які стоять сущі дрібниці. Приймайте ванну Влаштуйте собі…

7 способів як зробити життя легше

Ми живемо в такому ритмі, що хронічна нестача часу, стрес і втому стали нашими постійними супутниками. Але ж якщо відкинути в сторону все непотрібне і другорядне, то життя здасться набагато простіше і гармонійніше. Ускладнювати собі життя — улюблене хобі багатьох жінок. Ми заправляємо салат домашнім майонезом, хоча покупної нітрохи не гірше. Ми пишемо есемески колишнім…

Як боротися з хамством

Вихована людина завжди беззахисний перед хамом, бо не може відповісти нахабі його ж зброєю. Але захищати себе можна і потрібно. Як це правильно зробити? Сьогодні хамство стало невід’ємною частиною нашого життя. З ним можна зіткнутися і в кабінеті чиновника, і в черзі на ринку, і навіть в бібліотеці. Побутове хамство Можна зіткнутися: в черзі, в…