Головна сторінка Контакти Усі записи

Музика для немовлят

Музика для немовлят

Вчені давно довели, що музика для будь-якої людини є лікарським засобом. Прослуховування її позитивно впливає на психологічний стан людей, заспокоює нервову систему. При прослуховуванні музичних творів загострюються почуття і емоції. Вплив музики поширюється і на немовлят. Але включати для дітей треба певну музику.

Що включати?

Дітям грудного віку треба включати аудіозаписи з вібраціями високих тонів. Ними володіють флейта, дзвіночки і арфа. При прослуховуванні звуків цих інструментів дихання дитини підлаштовується під ритм прослуховує звуків і нормалізується.

Можна включати для дітей раннього віку та класичну музику. Дуже добре підходять твори Моцарта і Вівальді. А скрипковий концерт «Ніч Вівальді» точно співвідноситься з біологічними ритмами мозку малюка, що продукуються під час сну.

У спеціалізованих магазинах для дітей можна придбати CD — диски, на яких накладено ритми серця немовляти. Це впливає на нервову систему дитини і заспокоює його.

Легкозбудливою і неспокійним дітям бажано частіше включати повільну музику. Це завжди друга частина багатьох інструментальних сонат або концертів.

Музика з текстом діє на дитину сильніше. А жива музика надає на крихту більший вплив, ніж аудіозапис. Тому вчені рекомендують співати матері колискові пісні дитині.

Коли включати музику?

Краще відтворювати музику перед сном. Малюк швидко розслабиться. Надалі він звикне, музика буде сигналом для сну. І після кількох хвилинок він вже буде міцно спати.

Коли включати?

Музику можна включати під час виконання масажу дитині. Вона допомагає розслабити мускулатуру і заспокоїтися грудничку. «Індійський масаж» проводять в приміщенні з затемненням. Дитина слухає звуки природи. Іноді до звуків додають і світловий вплив. Підійдуть для цього ялинкові гірлянди, які спалахують дуже повільно і так само повільно гаснуть.

Часто вдаються до використання музики для зняття підвищеного тонусу м’язів новонароджених дітей. Масаж корисний дітям з церебральним паралічем.

Як відтворювати музику

Відтворення музичних творів має свої особливості. Не можна використовувати навушники при прослуховуванні музики. Проблема полягає в їх конструкції. Вони можуть генерувати лише звук спрямований. А слуховий апарат дитини вловлювати може лише розсіяний звук.

Протипоказання

Здасться дивним, але протипоказання до музикотерапії теж існують. Їх не багато. Але при наявності цих протипоказань музику малюкам включати заборонено:

 • Схильність дитини до судом;
 • Інтоксикація організму малюка;
 • Підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • Отит;
 • Хронічне захворювання органів слуху.
 • Лікування грудничка музикою, приємною для його слуху, є результативним і хорошим методом психотерапії. В його основі лежить емоційне сприйняття звуку. Тому треба грамотно підбирати музичну композицію. Саме вона буде сприяти заспокоєнню і розслабленню немовляти.  Перший одяг дитині

  У молодій сім’ї скоро з’явиться малюк. До його народження потрібно купити необхідні речі. Часто задається питання, що саме брати і який розмір? Ідеальний варіант це на пару розмірів більше. До того ж маленькі діти дуже швидко ростуть. Не встигнете помітити, як зовсім крихта став дорослим. Захоплюватися покупками в сторону ошатних речей не варто. Головне, щоб…

  Харчова алергія у малюків

  Немовлята, для яких настав час прикорму, реагують на нову їжу по — різному. Одним подобається нове харчування, а у інших на шкірі з’являються висипання. Фахівці визначають їх як дерматит, що виникає на тлі харчової алергії. Призначають лікування і дієту. Але часто буває, що продукт, що викликає висипання, виключений з раціону, але результату очікуваного немає. Можливо,…

  Чому необхідно грудне вигодовування

  Питання необхідності і тривалості природного або грудного вигодовування довгий час був предметом різного роду спекуляцій — політичних, економічних, соціальних. Якщо державі вигідно, щоб жінки сиділи вдома — вигодовування вітається і всіляко заохочується. Якщо державі потрібно, щоб жінка «встала до верстата» — грудне вигодовування виходить з моди. І тільки в минулому столітті Всесвітня Організація Охорони здоров’я…