Головна сторінка Контакти Усі записи

Нічний скрип зубами. Причини і лікування

Нічний скрип зубами. Причини і лікування

Бруксизм. Це термін медичний. З грецької мови перекладається як скрип (скрегіт). Це викликається мимовільним скороченням жувальних м’язів. В основному бруксизмом страждають діти. Третина дошкільнят і половина молодших учнів скриплять зубами уві сні. Але і дорослих ця проблема теж не обходить. Треба сказати, що число населення, скрегочучи зубами під час нічного відпочинку, неймовірно зростає.

Причини нічного скрипу

Довгий час всі були впевнені, що причина скрипу — наявність в організмі гельмінтів (паразити, глисти). Але вчені це твердження спростували. Хоча науковий світ до сьогоднішнього дня не перераховує чітко причини цього неприємного явища. Виділяється тільки ряд протилежних гіпотез:

 • Скрип зубами походить від порушеною глибини сну. Ця ж причина лежить в основі нічного хропіння, сомнамбулізму.
 • Впливає на скрегіт зубами патологія прикусу. У цей момент зуби намагаються знайти підходяще зручне місце в порожнині рота. Далі скрип зникає.
 • Вплив стресових ситуацій на організм. Відбувається загострення збудження і занепокоєння днем. Вночі спати людина лягає в напруженому стані. Це і є, на думку основної маси вчених, причиною такого стану. До дітей ця причина також відноситься.
 • Є думка, що має місце генетична спадкова зв’язок.
 • Але, як виявилося, бруксизм проявляється і у людей спокійних, врівноважених. Це зустрічається зрідка і у малюків, але шукати проблему в цьому не потрібно.

  Чим небезпечний скрегіт зубами?

 • Появою поступово посилюється біль в голові і щелепи
 • Переломами зубів і випаданням пломб
 • Розхитування або ослабленням зубів
 • Руйнуванням кістки, що утримує зуби в яснах
 • Деформацією суглобової щелепи
 • Різким підвищенням чутливості зубів до холоду через стоншення емалі
 • Якщо період бруксизма починає затягуватися, то тільки стоматолог допоможе вирішити проблему. В іншому випадку можна зуби зіпсувати остаточно. Не часто, але трапляється так, що виникає синдром щелепного суглоба. Людині стає важко не тільки пережовувати їжу, але говорити і спати.

  Лікування бруксизма

  Медицина для усунення нічного скреготу зубами застосовує різні методики: психологічні або психотерапевтичні. Лікарі допомагають людям справлятися з постійними стресами, вчать прийомам аутотренінгу.

  Якщо таку проблему має дитина, то вчать знижувати стресовий тиск на його психіку перед сном. Добре допомагає масаж м’язів, розслаблення всього тіла. Днем дитина повинна отримувати достатню кількість рідини. І, звичайно, регулярно відвідуйте з малюком стоматолога, щоб зберегти в нормі зуби.

  Увечері давайте пожувати твердий фрукт або овоч. Це розслабить щелепні м’язи. Можна придбати зубні шини або тимчасові коронки. На ніч також рекомендується надягати капу. Але без допомоги стоматолога купувати це не рекомендується.

  Добре знімає напругу м’язів гарячий компрес перед сном. Прогулянки на свіжому повітрі, обмеження вживання кави, теплі ванни з аромомасламі перед сном також дуже корисні. Треба не забувати приймати препарати, що містять магній і кальцій, а також вітаміни групи В.

  Протягом робочого дня дорослим рекомендується уникати конфліктних ситуацій, приймати при необхідності седативні засоби. На ніч між зубів вставляти аплікатори з гуми або тонкого пластику.

  Не забувайте, що всі методи лікування цього захворювання у дорослих і дітей індивідуальні. Не займайтеся самолікуванням, зверніться за консультацією до фахівця.  Порушення сну. Лікування народними засобами

  Порушенням сну страждає величезного кількість людей. Причому, ці порушення стосуються не тільки людей похилого віку, як вважали раніше. Зараз ця недуга торкнувся і дітей. Прийнято вважати, що порушення сну — це безсоння. Це вірно. Але і підвищена сонливість також є порушенням сну. Як правило, лікуванням цих розладів займаються лікарі-сомнологи. Але і терапевт може призначити лікування…

  Коли краще спати?

  Сон займає одне з найголовніших місць в питанні про здоровий спосіб життя. За повного опису де, як, в який час доби спить людина, можна дуже багато дізнатися про його здоров’я і навіть характері. Хоча сама людина під час сну знаходиться в стані неактивності, в його організмі і підсвідомості відбуваються найважливіші процеси. Мозок обробляє отриману протягом…

  Засоби ароматерапії для позбавлення від целюліту

  Відомий в народі як «апельсинова кірка» целюліт став бичем жінок будь-якого віку і матеріальних статків. Прояви його на шкірі чи здатне прикрасити жінку: шар підшкірної клітковини буквально спотворює руки, ноги, область живота представниць прекрасної половини людства. В основі появи целюліту лежить порушення обміну речовин, неправильне харчування, гормональні зриви, несприятлива екологія. Щоб привести в порядок шкіру…