Головна сторінка Контакти Усі записи

Орхідея фаленопсис: догляд в домашніх умовах

Орхідея фаленопсис: догляд в домашніх умовах

Орхідея Phalaenopsis — є одним з найпоширеніших кімнатних рослин. Вона вражає своєю дивовижною красою і витонченістю. Фаленопсис — гібрид, який має безліч сортів і видів, в перекладі з грецького означає що має схожість з метеликом, так квіти орхідей великі і барвисті і зовні нагадують крила метелика. Орхідеї фаленопсис є епіфітом. У природному середовищі існування вони ростуть на стовбурах дерев в тропічних лісах, а в домашніх умовах фаленопсис прийнято вирощувати в корі сосни.

Отже, ви тільки, що стали володарем цього прекрасного квітки і принесли його з магазину додому. Насамперед потрібно розпакувати його від прозорої плівки і залишити на кілька днів для адаптації до нових умов. Необхідно пам’ятати, що фаленопсис не любить міняти своє місце розташування, тому слід вибрати для нього постійне місце. Бажано без потреби не переставляти квітка і не крутити його.

Тепер поговоримо про кореневій системі

Краще вибрати прозорий горщик для фаленопсис. Це потрібно в першу чергу для нас самих, щоб бачити коріння квітки. За ним ми будемо визначати, коли потрібно поливати орхідею. Також прозорий горщик необхідний для фотосинтезу коренів рослини. У фаленопсиса є коріння велика частина яких занурена в кору, інші корені знаходяться на поверхні. Вони називаються повітряні, з їх допомогою орхідея отримує вологу з повітря.

Яке місце підійде для фаленопсиса

Для фаленопсиса краще вибрати світле місце, ідеально підійдуть підвіконня з західної та східної сторони. Необхідно пам’ятати, що прямі сонячні промені згубно діють на квітку, можуть утворитися опіки. Взимку квітки необхідно більше світла, ніж влітку. Оптимальна температура для орхідеї 20-25%, т. К це тропічна рослина. Обов’язково потрібно подбати, щоб орхідея не була на протязі, вона цього не терпить.

Як поливати

Поливати орхідею необхідно, коли коріння і кора добре просохли, в іншому випадку квітка може почати загнивати. Також полив залежить від пори року. Влітку раз 4-5 днів, навесні, восени — раз в 7-10 днів, взимку — раз в 2 тижні. Коли субстрат повністю просохне, горщик буде легким, а коріння фаленопсис — сірого, сріблястого кольору. Вологі коріння — зеленого кольору. Для того, щоб поливати орхідею краще використовувати теплу, відстояну воду.

Метод занурення: зазвичай поливають фаленопсис цим методом. Горщик ставлять в ємність з водою, так щоб вода була приблизно на ¾ висоти горщика. Горщик залишають в ємності з водою на 15-20 хвилин. Потім дають зайвій воді стекти і ставлять квітка на місце. Коріння орхідей стануть зеленими, а на стінках горщика з’явиться конденсат.

Метод протоки: горщик з орхідеєю поміщають в ванну або раковину і потихеньку вливають в горщик 1, 5 літра теплої води. Також дають зайвої рідини стекти. Вважається, що цей метод дозволяє більш рівномірно розподілити воду по корінню і субстрату.

За стінок горщика можна акуратно виконати (наприклад гарячим шилом або ножем) дірочки, щоб більш рівномірно розподілявся волога і краще просихав субстрат.

Головне пам’ятати, що надлишок вологи гірше, ніж її недолік!

Також орхідеї люблять купання під душем, це нагадує їм теплі тропічні дощі. Головне не допустити потрапляння рідини в точку росту. Якщо вода все ж потрапила, видаліть її ватним диском.

Пересадка фаленопсиса

Пересаджувати фаленопсис краще після цвітіння, раз в 3 роки. Краще купити готовий субстрат в квітковому магазині, т. До він вже оброблений від шкідливих мікроорганізмів.

Акуратно дістаньте фаленопсис з горщика, відокремте коріння від субстрату і обріжте ножицями при необхідності згнилі, зіпсовані корені. Зріз краще присипати активованим вугіллям. У горщик покладіть трохи субстрату, потім фаленопсис. Заповніть простір між корінням субстратом, рівномірно розподіляючи його по горщику.

Як змусити фаленопсис цвісти

Щоб орхідея зацвіла, вона повинна пережити стресову ситуацію. Поставте орхідею на ніч у холодне або темне місце, а на ранок, навпаки в тепле або світле. Можна посилити полив або навпаки зробити його більш рідкісним. Таке стрес для рослини може спровокувати до викидання квітконосів.

Як розмножується фаленопсис

Фаленопсис розмножується «дітками», це відростки, які утворюються на старому квітконосі. «Діток» відкидають від рослини, коли на них утворюються хоча б два корінці.

Як удобрювати орхідеї

Добрива для фаленопсиса продаються в квіткових магазинах. Квітучий фаленопсис удобрюють раз в тиждень, а той, хто лежить — раз на місяць. Добриво розводять у воді і поливають рослину, як зазвичай.Значення домашніх квітів по фен-шуй

Багато хто з нас любить тримати вдома квіти в горщиках. І не дарма! Адже вони прикрашають квартиру і радують око. У багатьох розведення квітів є хобі. У багатьох магазинах можна знайти безліч квітів в горщиках. Вони будуть хороші як в якості прикраси свого будинку, як і на подарунок. Зараз можна зустріти багато інформації про те,…

Як розмножити орхідею

Орхідея — напрочуд гарне і граціозна рослина. Здатне прикрасити і надати затишок будь-якому простору. Але не всі господині знають, що її розмножувати можна і в домашніх умовах. Оскільки воно дуже примхлива, то вдома розмножувати його слід простими способами. Розмноження орхідеї дітками Дітки — бічні пагони, що з’являються на стеблах. Вони виглядають, як маленькі рослини. З’явитися…

Як зберегти кімнатні квіти під час відпустки

Відпустка, якого так чекали, настав. Можна поїхати на кілька тижнів на море, в гори або просто на дачу. Але тут постає питання, як бути з кімнатними квітами, щоб вони не пропали за час відсутності? Перше, що можна зробити — звернутися до друзів або сусідів з проханням заходити і поливати квіти на час відсутності, а також…