Головна сторінка Контакти Усі записи

Основні правила ведення сімейного бюджету

Основні правила ведення сімейного бюджету

Якщо вести сімейний бюджет, то це може допомогти значно заощадити кошти. У кожної сім’ї є свої певні статті витрат, на які буде йти майже вся зарплата. Як же правильно вести сімейний бюджет, щоб на все необхідне вистачало коштів і ще що — то залишилося? Важливо дотримуватися деяких правил в цій справі:

 • Планувати і вести бюджет завжди повинен тільки одна людина.
 • Окремо варто виділяти графу, куди входять непередбачені витрати, дні народження або витрати в разі хвороби. Саме на ці пункти буде йти найбільшу кількість ваших грошей. Так, відкладаючи якусь певну суму, можна не боятися, що життя змусить зненацька.
 • Збирати чеки. Можна вклеювати їх у спеціально відведену зошит, а через місяць або два порахувати, на які потреби найбільше витрачаються ваші гроші.
 • Планувати бюджет своєї сім’ї. Регулярне планування покупок і інших витрат дозволяє заощадити гроші.
 • Спробувати розписати власний сімейний бюджет. У кожній родині свої певні витрати і тому відштовхуватися потрібно від кожного конкретного випадку.
 • Рахувати свої доходи, враховувати додаткові заробітки, борги, кредити, подарунки.
 • Кожні 2 місяці аналізувати бюджет.
 • Існує велика кількість варіантів ведення бюджету сім’ї. Розглянемо основні:

 • Паперовий метод ведення бюджету. Цей варіант відомий кожному і ведеться по-старому. Необхідно взяти звичайну зошит і розкреслити кілька основних граф: доходи і витрати (кілька категорій). В кінці кожного тижня за підсумками потрібно підраховувати суму, яка витрачається. Приблизно за місяць можна побачити, на чому є можливість заощадити і розпланувати бюджет вже на наступний місяць або два.
 • Метод конвертів. Вибрати сфери, на які сім’я витрачає гроші кожен місяць, і виділити кожній з них по конвертику. В конверти покласти певну суму і постаратися користуватися тільки їй, не додаючи більше грошей.
 • Комп’ютерний метод. Дуже зручно вести бюджет своєї сім’ї в комп’ютерній програмі Excel. Цей метод схожий з методом ведення зошити, за одним винятком. Перевагою цього методу є те, що в електронній таблиці суму можна порахувати автоматично, а через місяць скласти діаграму найбільш популярних витрат.
 • Сучасні методи. До них відносяться різні додатки для комп’ютера, банківські програми. З їх допомогою зручно відстежити рух грошей. Існують різні безкоштовні програми для комп’ютера, планшета і телефону.
 • Вести сімейний бюджет дуже важливо. За допомогою бюджету можна чітко підрахувати свої доходи і витрати. Коли ви чітко розумієте і бачите, як розподіляються ваші гроші, то вчіться заощаджувати, збирати і розумно їх витрачати.  6 способів перемогти бідність

  У нинішній час питання про те як перемогти бідність і забезпечити гідне життя собі і своїм близьким турбує не тільки чоловіків, а й нас, прекрасних жінок. Напевно, для кожного з нас, одним з життєвих пріоритетів було, є і буде бажання розбагатіти. І це цілком природно і нормально. Навпаки, суспільство засуджує людей, які, маючи найменші можливості,…

  Як вибрати стиглий кавун?

  Кавун, напевно, улюблена ягода багатьох. І він не тільки дуже смачний, але і корисний. У ньому міститься велика кількість вітамінів (С і В), мікроелементів, клітковини, а також глюкози, фруктози і сахарози. У магазинах і на ринках перші кавуни з’являються дуже рано. Але потрібно пам’ятати, що перші стиглі кавуни ви купите тільки в кінці серпня —…

  Який пилосос вибрати для будинку?

  До вибору побутової техніки потрібно ставитися з усією відповідальністю, адже якісний холодильник, мікрохвильова піч або пилосос прослужить довгі роки. Тим більше пилосос — це засіб, яким ми робимо нашу квартиру чистіше. Купивши дійсно зручний пристрій, напхане за потрібне набором функцій, Ви обов’язково відчуєте що прибирання в квартирі може приносити задоволення. Як вибрати пилосос для дому…