Головна сторінка Контакти Усі записи

Післяпологова депресія. Як з нею боротися?

Післяпологова депресія. Як з нею боротися?

Як приємні і в той же час хвилюючий місяці в очікуванні вашого малюка. І ось, настає момент народження — довгоочікувана зустріч з малюком. На очах сльози радості, адже це велике і безмежне щастя бути мамою! Незважаючи на це, через деякий час жінка починає відчувати постійне відчуття втоми, стає дратівливою і плаксивою, зривається на чоловіка і дитину. Що ж це таке? Звичайна післяпологова депресія!

Чому виникає депресія в післяпологовому періоді? Скоріш за все через стреси. Стреси — це результат рутинного одноманітності (кожен день одне і те ж), безсонних ночей, постійної тривоги за малюка, боязні чогось не встигнути, неможливості побути наодинці з собою, нерозуміння чоловіка. Причин для стресу маса, не кажучи про те, що народження дитини — це теж стрес для жінки. І як же бути? Як зберегти тепло подружніх відносин, виховати життєрадісного дитини, яка не засмучуючи його своїми зривами і істериками? Як би там не було, з будь-якою депресією боротися важливо і потрібно, поки вона надійно не підтримав у вашому житті!

Без стресів життя неможливе, і це знають всі. Але так само життя неможливе без позитивних емоцій, які ми в силах створити собі самі. В першу чергу для боротьби з післяпологовий депресією важливо знайти джерела позитивних емоцій. Займіться улюбленою справою, приділіть хоча б півгодини або годину в день для хобі. Це може бути все що завгодно: в’язання, шиття, вишивка стрічками набори для якої Ви знайдете в інтернет-магазині, не забувайте і про розгадування сканвордов, живопис, вироби своїми руками — все те, що приносить вам моральне задоволення, завдяки чому розвивається творчий потенціал, а значить ви самореалізуетесь. Важливу роль в боротьбі з депресією грає відпочинок. Це може бути сон, або похід по магазинах, або просто усамітнення з природою. Дуже важливо відпочивати від дитини, щоб відновлювати сили. Привчіть себе відлучатися з дому на деякий час, щоб сходити з подругою в кіно, поміняти імідж в перукарні, купити щось новеньке або просто погуляти по парку.

Не забувайте так само про спілкування. Спілкування — це частина нашого життя. Багато мам, спантеличені нескінченними турботами про сім’ю і дитину, часто забувають про друзів, відмовляються від зустрічей з ними. Це неправильно, спілкуватися з друзями просто необхідно.

У більшості жінок, які народили дитину, змінюються цінності життя, ці цінності часто не збігаються з цінностями ще не народили подруг, і їхні шляхи розходяться. Не біда! Якщо така ситуація торкнулася вас, не засмучуйтеся. Знайомтеся на прогулянках з дитиною з мамами інших дітей, напевно вам буде цікаво поговорити про зростаючі діток, поділитися порадами один з одним.

Не забувайте про чоловіка. Чоловіки, як діти, вони завжди хочуть уваги і ласки. Якщо ви зустрінете чоловіка з посмішкою, але не встигнете випрасувати білизну, він помітить завжди тільки перше, ну і звичайно смачна вечеря — головна насолода будь-якого чоловіка. Частіше спілкуйтеся з чоловіком, поясніть, як важливо для вас його увагу і підтримка, частіше говорите йому «люблю». Ну і звичайно, дуже важливо спільне проведення часу. Ні, це не спільне проведення часу з дитиною, це вечора для двох. Як їх провести, ви вирішуєте самі.

І головне, щоб не відбувалося у вашому житті, пам’ятайте, що хто, як не ви — творець свого життя! Вмійте прикрашати життя, дивитися на самі звичайні речі з радістю, не помічати дрібні сварки, образи. Живіть простіше, і завжди пам’ятайте, що ваша дитина — це відображення вас в майбутньому. Тому подаруйте йому посмішку, радість!Як не поправитися після пологів

Кожну жінку мучить це питання, як не поправитися після пологів. Особливо, ті жінки, які після пологів починають годувати малюка грудним молоком. Адже їсти обов’язково потрібно, щоб було молочко для малюка. І ні на які дієти тут вже не сядеш. Інакше дитина залишиться голодним. Так давайте ж розглянемо варіанти, як нормально харчуватися і не набрати вагу…

Кесарів розтин

Найбільш поширеною операцією в сучасному акушерстві. Операція проходить 30-40 хвилин, і малюк з’являється на світ через розріз черевної порожнини і матки. Кесаревого проводять, якщо появи дитини на світ природним шляхом може заподіяти йому або породіллі шкоду. Кесарів розтин, можуть призначити за показаннями, а можуть провести і екстрену операцію, якщо в процесі пологів виникли ускладнення. Операцію…

Чим харчуватися в пологовому будинку

У більшості випадків це питання постає перед молодими матусями тоді, коли після народження довгоочікуваного малюка їй дуже хочеться їсти. Але подзвонити чоловіку або подругам немає можливості, вони на роботі. Близькі родичі живуть віддалено, приїхати швидко не зможуть. А значить, подбати про харчування в пологовому будинку треба завчасно. І неодмінно треба взяти приготоване харчування в собою…