Головна сторінка Контакти Усі записи

Пізні пологи: за і проти

Пізні пологи: за і проти

Сучасні жінки не поспішають обзаводитися потомством. Хтось робить кар’єру і заробляє гроші, хтось хоче пожити «для себе», ні в чому собі не відмовляючи і прагнучи отримати якомога більше різних вражень, хтось не бачить себе в найближчі роки в ролі матері, а хтось то нарікає, що і раді б, та народжувати не від кого.

Багато жінок усвідомлено відкладають материнство на «далеко за 30», намагаючись максимально вдало вписати народження дитини в свої життєві та матеріальні плани. Досягти до цього часу певного рівня фінансового добробуту, піднятися на бажану сходинку кар’єрних сходів, виконати все задумане і вже, маючи таку міцну базу, подумати і про дітей.

У кого-то небажання мати дітей ніяк свідомо не оформлено, просто так виходить «само собою», поки не настане «осяяння», що молодість ніби як вже пройшла, а ні сім’ї, ні дітей…

Тут вже не важливо, як і чому склалася така ситуація. Результат і в тому, і в іншому випадку один — відсутність дітей і абсолютно усвідомлене зріле бажання народити в будь-якому випадку (навіть без чоловіка, для себе) або ж не ставати матір’ю ніколи.

Сьогодні з’явилася «мода» народжувати. Особливо це помітно по зірках, які у віці 40+ народжують першу дитину. Багато, до речі, на цьому не зупиняються і швидко «наганяють» все ті роки, в які вони собі відмовляли в материнстві. Поступово стає нормою не один, а три-чотири дитини.

Така тенденція не може не радувати. Поступово люди починають розуміти, що ні гроші, ні слава, ні кар’єра не приносять того почуття захоплення і безмірного щастя, яке викликає в матері її маленьке диво.

Єдине, що продовжує насторожувати — «молоді мами» все більше старіють. І якщо ще недавно дівчата обіцяли собі подумати про дітей після настання тридцятиріччя, то зараз все частіше це рішення відсувається за сорокарічний рубіж.

Кажуть, що стати мамою ніколи не пізно. І краще народити пізно, ніж ніколи. Однак не варто плекати ілюзій, що все пройде гладко і добре. Вагітність і пологи — ризик в будь-якому віці, але після сорока він зростає багаторазово.

Отже, давайте розберемося, в чому ж полягають плюси і мінуси пізнього материнства

Почнемо з плюсів:

 • Жінка усвідомлено підходить до народження дитини, психологічно готова стати матір’ю, має велике бажання мати дитину.
 • Як правило, хороший достаток, який дозволяє жінці не думати про шматок хліба для себе і своєї майбутньої дитини.
 • Досягнуто певних мети в кар’єрі та особистому житті, які дозволяють зробити перепочинок і спокійно займатися дитиною.
 • На цьому, мабуть, і все. Тепер про мінуси.

 • Труднощі із зачаттям. Зараз навіть багато молодих жінок не можуть завагітніти відразу, що вже говорити про тих, чиї «біологічний годинник» котяться до гормонального заходу. Простіше кажучи, жіночий організм з кожним роком стає все менш здатним до зачаття і виношування дитини. «Запланувавши» собі народження дитини на 35-40 + років, ви цілком можете зіткнутися з діагнозом «безпліддя», навіть якщо до цього не мали ніяких гінекологічних проблем і не робили абортів. Поки ви будете проходити численні дослідження і шукати причину, час може піти безповоротно. Втім, завжди можна спробувати народити дитину «з пробірки».
 • З віком жінки зростає ймовірність зачаття хворої дитини з генетичними відхиленнями (наприклад, синдром Дауна) і іншими захворюваннями — це доведений науковий і медичний факт. Бажано перед плануванням дитини проконсультуватися з генетиком і при настанні вагітності обов’язково пройти всі необхідні скрининги.
 • Труднощі з виношуванням. Знову-таки пов’язані з гормональним статусом немолодий мами. Завмерлі вагітності, викидні у жінок, що намагаються народити у віці, бувають дуже часто.
 • Проблеми зі здоров’ям. До віку 35-40, а то й раніше, у кожної людини, як правило, вже є букет хронічних захворювань. Та й сам організм з роками просто зношується і старіє. Особливо якщо ви курите, п’єте, чи не висипаєтеся, неправильно харчуєтеся, тобто ведете нездоровий спосіб життя. Вагітність і пологи зазвичай посилюють все захворювання і виявляють ті хвороби, які вже є в організмі, але поки ніяк себе не проявили. І взагалі фізично виношувати вагітність у віці набагато важче, ніж молодому організму, навряд чи з цим хтось сперечатиметься.
 • Важкі або ускладнені пологи. У жінок у віці частіше, ніж у молодих, бувають важкі пологи і екстрені кесаревого розтину. Тут і слабка пологова діяльність через нестачу гормонів, і нееластичні родові шляхи. Тазові кістки втрачають свою гнучкість і здатність «роз’їжджатися» при пологах до віку 26-27 років. Вони просто зрощуються між собою, тому раніше в нашій медицині вагітна після 26 років вважалася старородящей.
 • Труднощі з адаптацією, післяпологові депресії — частий супутник пізніх пологів. Коли людина протягом досить великого відрізку «свідомої» життя звик жити тільки для себе. Необхідність перевертати з ніг на голову звичний хід речей заради маленького крикуна істоти може ввести будь-яку жінку в пригнічений стан. Жінки у віці менш гнучкі і терпимі щодо дискомфорту і хаосу в своєму житті.
 • Проблеми з відновленням. Немолоде тіло повільніше відновлюється після вагітності і пологів. Якщо наберете вагу, скинути його буде складно.
 • Синдром «старої мами». Коли ви поведете свого малюка в перший клас, ви повинні бути готові, що вас будуть приймати за його бабусю. Те, що в 50 можна виглядати на 30 — це не більше, ніж міф, навіть незважаючи на всі досягнення сучасної косметології та хірургії. Швидше за все вас будуть долати сумніви, чи вистачить у вас часу і сил «підняти» дитини: виростить, виховати, вивчити, одружити, дочекатися онуків… Коли ваша дитина досягне підліткового віку і аж до його зрілості вам дуже важко буде знаходити спільну мову: ви люди різних поколінь, різного часу. Навіть якщо ви будете вважати дуже сучасної мамою, вашій дитині навряд чи буде так здаватися. І ще добре, якщо він не буде вас соромитися — і таке буває. Вам буде важко стати по-справжньому близькими людьми.
 • Ось з такими труднощами може зіткнутися жінка, яка вирішила стати мамою в далеко не юному віці. Звичайно ж, всі ці проблеми ніщо в порівнянні з радістю материнства і при великому бажанні і наполегливості подолати їх можна і потрібно.

  Але може бути не варто все-таки свідомо знижувати до мінімуму свої шанси стати матір’ю і штучно збільшувати ризик для свого здоров’я і майбутньої дитини? Всього лише задуматися про народження дітей трохи раніше?

  Наявність міцної сім’ї та діточок ще ні для кого не стало перешкодою на шляху до кар’єрних висот або для заробляння грошей. Найчастіше навпаки — стимулів більше. Адже так здорово відчути себе мамою, бачити як підростає малюк, грати з ним, купити кольорову крейду і спробувати разом намалювати чудові картинки, а перед сном заспівати колискову. Насолоджуйтесь кожною миттю.  Післяпологова депресія. Як з нею боротися?

  Як приємні і в той же час хвилюючий місяці в очікуванні вашого малюка. І ось, настає момент народження — довгоочікувана зустріч з малюком. На очах сльози радості, адже це велике і безмежне щастя бути мамою! Незважаючи на це, через деякий час жінка починає відчувати постійне відчуття втоми, стає дратівливою і плаксивою, зривається на чоловіка і…

  Як не поправитися після пологів

  Кожну жінку мучить це питання, як не поправитися після пологів. Особливо, ті жінки, які після пологів починають годувати малюка грудним молоком. Адже їсти обов’язково потрібно, щоб було молочко для малюка. І ні на які дієти тут вже не сядеш. Інакше дитина залишиться голодним. Так давайте ж розглянемо варіанти, як нормально харчуватися і не набрати вагу…

  Кесарів розтин

  Найбільш поширеною операцією в сучасному акушерстві. Операція проходить 30-40 хвилин, і малюк з’являється на світ через розріз черевної порожнини і матки. Кесаревого проводять, якщо появи дитини на світ природним шляхом може заподіяти йому або породіллі шкоду. Кесарів розтин, можуть призначити за показаннями, а можуть провести і екстрену операцію, якщо в процесі пологів виникли ускладнення. Операцію…