Головна сторінка Контакти Усі записи

Почуття заздрощів і як від нього позбутися

Почуття заздрощів і як від нього позбутися

Подруга вискочила заміж за підприємця і купила машину, колезі дали підвищення, а колишній однокласник, який ще недавно списував у вас домашні завдання, поїхав вчитися в Оксфорд. Так і хочеться закричати: «На їх місці повинна була бути я!» Як бути, якщо, дивлячись на успіхи оточуючих, ви відчуваєте НЕ радість за інших, а образу? Ситуацію можна змінити…

Чорна заздрість

Так звана чорна заздрість виникає зазвичай по відношенню до людей, яких ми вважаємо негідними будь-яких земних благ. Усвідомлюючи свою перевагу в розумі, доброті і красі, ви відчуваєте агресію і образу. Якийсь недостойний людина легко отримав те, чого вам доводиться довго і наполегливо домагатися! Іноді тендітна психіка, захищаючись від переживань, знаходить своєрідний спосіб захисту, який можна назвати «Лисиця і виноград». Ви заспокоюєте себе думкою, що багатий чоловік подруги — людина дуже скупий і недалекий, а куплений автомобіль напевно скоро зламається. Це дає швидкоплинне полегшення, поки ви не дізнаєтеся про чергові успіхи ненависної суперниці.

Оскільки в основі чорної заздрості лежить ображене почуття справедливості, людина жадає помсти. Найприкріше, що об’єкт заздрості відчуває себе прекрасно, поки вас мучать безсоння, втрата апетиту і підвищена дратівливість. У вас мимоволі опускаються руки, коли вашому ледачому колезі підвищують зарплату, а у вас віднімають з окладу штраф за перше в вашому житті запізнення. З якого боку не глянь, чорна заздрість не приносить людині нічого, крім додаткових проблем.

Біла заздрість

Якщо ви добре ставитеся до більш щасливому знайомому, то одночасно відчуваєте і радість за нього, і жаль з приводу своїх невдач. Біла заздрість зазвичай виникає тоді, коли ви розумієте, що вам ще належить почекати хороших новин, в той час як у іншого все вже позаду. Наприклад, друзі поїхали відпочивати на море, а до вашого відпустки цілих два місяці. А якщо у вас раптом зникла можливість з’їздити на курорт? Напевно ваша «білосніжна» заздрість швидко придбає сірий відтінок…

Часто це почуття виникає на тлі глибокої поваги до іншої людини. Можна заздрити шефу-трудоголіку, який отримав світове визнання. В цьому випадку ви усвідомлюєте, що поки не заслужили подібних бонусів і повинні подвоїти зусилля. Можна сказати, що біла заздрість — один з найсильніших стимулів як у кар’єрному, так і в особистісному зростанні.

Як боротися з чорною заздрістю

 • Хочете позбутися від чорної заздрості і використовувати собі на благо її білу різновид? Дотримуйтесь нескладних правил, і ваше життя стане набагато гармонійніше.
 • Доля не завжди до нас справедлива, і тим не менш варто звернути увагу на свої власні недоліки і допущені помилки. Задайте собі питання: «Що я роблю не так, що заважає мені домогтися такого ж результату?»
 • Не варто накручувати себе, шкодуючи і вважаючи нещасної, обділеною, жертвою обставин. Краще згадайте про те, що у вас вже є. Напевно багато людей були б раді опинитися на вашому місці.
 • Зробіть об’єкт заздрості союзником в досягненні своїх цілей. Переступите через гордість і розпитайте щасливчика про те, що допомогло йому досягти успіху.
 • Поговоріть по душах з тим, кому заздрите, і з подивом виявите, що та легкість, з якою йому дісталися ті чи інші блага, — міф. Дізнавшись, від чого йому довелося відмовитися, ви можете зрозуміти, що не хотіли б повторити цей шлях.
 • У кожної людини своя доля. Якби ви отримали такого ж чоловіка, як у подруги, то в комплекті вам дісталися б її скандальні батьки та інші проблеми.
 • А чи варто боротися із заздрістю, якщо вона часом навіть підстьобує, змушує здригнутися? Лікарі стверджують — потрібно! Адже культивування заздрості здатне довести людину до нервового зриву. Щоб не дати цьому почуттю зруйнувати себе, проведіть ревізію своїх життєвих цінностей. Гроші, кар’єра, краса — це цілі, які культивуються суспільством. У вас можуть бути інші багатства. Постарайтеся поглянути на своє життя з боку, і ви напевно побачите щось важливе, чого немає в інших і на що можна спертися.  Як стати багатшими

  Ви працюєте на двох роботах, світу білого не бачите, а грошей більше не стає? Схоже, проблема не в вашому працьовитість, а в неправильних психологічних установках. Людство тисячоліттями придумувало різні способи отримання грошей. Середньовічні алхіміки, наприклад, довго билися над чарівною формулою перетворення піску в золото. Але споконвіку єдиним способом розбагатіти (і не посваритися при цьому з…

  8 способів поліпшити своє життя

  Більшості проблем, якими ми стурбовані, не існує в реальності. Як їх позбутися? Є кілька психологічних прийомів, здатні зробити ваше життя якщо не щасливою, то, по крайней мере, значно легше. Ментальні пастки — так психологи називають деякі звички, які змушують нас прокручувати погані думки по колу. З їх допомогою ми самі отруюємо собі життя. Ось найпоширеніші…

  Тайм-менеджмент — мистецтво працювати швидше

  На годиннику вже шість вечора, а ви все ще не впоралися з роботою на сьогодні? І це не поодинокий випадок, а ваше звичайний стан? Схоже, вам пора взяти кілька уроків тайм-менеджменту. Проведіть експеримент: протягом тижня детально записуйте все, чим ви займаєтеся під час робочого дня. Внесіть туди десятихвилинний розмову з чоловіком, балаканину з колегами, двадцятихвилинний…