Головна сторінка Контакти Усі записи

Правильна економія на продуктах харчування

Правильна економія на продуктах харчування

Велика частина зарплати кожної людини йде на придбання продуктів харчування. Досить часто половина цих продуктів навіть не з’їдається і йде у відро для сміття.

А чи реально правильно і повноцінно харчуватися, і економити на їжі? Звучить не правдоподібно. Але якщо постаратися, то це досить легко. Розглянемо подробиці не хитрою, але корисною економії.

Для початку необхідно переглянути свої переваги в їжі, можливо, змінити деякі з них і звички в харчуванні і змінити деякі з них. Багато продукти коштують досить дорого, їх можна просто прибрати або замінити чимось — то подібним. До цієї категорії можна віднести покупні напівфабрикати, фастфуд, дорогі солодощі. Набагато дешевше і вигідніше буде готувати страви самостійно і харчуватися вдома.

Для того щоб ні виникло бажання купити чого — небудь зайвого в магазині або на ринку необхідно пам’ятати деякі правила:

 • Не ходити за покупками на голодний шлунок. Саме голодна людина, як правило, робить більше покупок.
 • Освоїти систему планування меню на тиждень. Для цього необхідно скласти зразкове меню страв, які люблять в сім’ї, і купувати продукти тільки для них.
 • Ходити в магазин зі списком продуктів. Дуже зручний спосіб, щоб купувати найнеобхідніше.
 • Брати на роботу або просто на прогулянку маленькі перекуси. Снеки, батончики, бутерброди і фрукти обійдуться набагато дешевше, ніж фастфуд по шляху.
 • Купувати трохи продуктів, у яких мінімальний термін зберігання. Молочні, м’ясні та рибні продукти потрібно купувати трохи, т. К. Часто вони швидко псуються.
 • Не купувати продукти з вичерпаним терміном придатності або з уцінкою. Шкоди від такої їжі може бути набагато більше, ніж користі.
 • Ще одним поширеним способом економії вважається зміна своїх смакових переваг. Звичайно, коли немає проблем з грошима можна купувати дорогі і екзотичні продукти. Але якщо в родині настала криза і необхідно економити на всьому, тоді можна переглянути свої харчові звички в їжі. Для цього можна:

 • Влаштовувати часті перекуси. Дієтологи стверджують, що для правильного харчування необхідно їсти 5 разів на день. Варто перекушувати часто і невеликими порціями. Саме це принесе величезну користь не тільки для гаманця, але і позитивно позначиться на здоров’я і фігуру. Особливо корисно влаштовувати овочеві або фруктові перекуси.
 • Вживати велику кількість сезонних овочів. По — перше, це корисно для здоров’я. По — друге, це набагато дешевше, ніж овочі, вирощені в теплицях.
 • Вибирати продукти місцевих фірм. Овочі, фрукти, а також інші продукти харчування, які вирощені в прилеглому регіоні коштують значно дешевше, ніж імпортні.
 • Не купувати напівфабрикати в магазині. Набагато економніше і корисніше готувати вдома. А напівфабрикати можна зробити і самому, вони будуть тільки смачніше.
 • Готувати прості і поживні страви. Так, наприклад, з шматочка м’яса можна приготувати котлети або плов, яких вистачити на кілька днів для всієї родини.
 • Готувати невеликими порціями на кілька раз.
 • Отже, дотримуючись кількох таких правил можна значно зменшити витрати на продукти без шкоди для здоров’я.  Основні правила ведення сімейного бюджету

  Якщо вести сімейний бюджет, то це може допомогти значно заощадити кошти. У кожної сім’ї є свої певні статті витрат, на які буде йти майже вся зарплата. Як же правильно вести сімейний бюджет, щоб на все необхідне вистачало коштів і ще що — то залишилося? Важливо дотримуватися деяких правил в цій справі: Планувати і вести бюджет…

  6 способів перемогти бідність

  У нинішній час питання про те як перемогти бідність і забезпечити гідне життя собі і своїм близьким турбує не тільки чоловіків, а й нас, прекрасних жінок. Напевно, для кожного з нас, одним з життєвих пріоритетів було, є і буде бажання розбагатіти. І це цілком природно і нормально. Навпаки, суспільство засуджує людей, які, маючи найменші можливості,…

  Як вибрати стиглий кавун?

  Кавун, напевно, улюблена ягода багатьох. І він не тільки дуже смачний, але і корисний. У ньому міститься велика кількість вітамінів (С і В), мікроелементів, клітковини, а також глюкози, фруктози і сахарози. У магазинах і на ринках перші кавуни з’являються дуже рано. Але потрібно пам’ятати, що перші стиглі кавуни ви купите тільки в кінці серпня —…