Головна сторінка Контакти Усі записи

Реакція організму на стрес

Реакція організму на стрес

Наше життя насичене найрізноманітнішими подіями — очікуваними і несподіваними, приємними і не дуже. Саме неприємності часто вибивають нас з колії. Непідготовленість до випадкових різких змін в навколишньому нас обстановці викликає в організмі бурхливу реакцію, звану стресом. Навіть позитивна подія може викликати стрес, якщо воно супроводжується бурхливим емоційним напруженням.

Здавалося б, стрес — виключно психологічна проблема. Насправді ж, все виявляється значно складнішим: за емоційним сплеском слідують фізичні і хімічні реакції в організмі, які не кращим чином діють на імунітет і виснажують внутрішні резерви організму. Як наслідок — ослаблений організм «відкриває» ворота для вірусних інфекцій, таких як застуда та грип. Дослідження підтвердили, що наш емоційний стан безпосередньо впливає на виникнення, перебіг і одужання. Результати спостережень свідчать про те, що люди, по життю відчувають почуття самотності, пригніченості, більш схильні до захворюваності на грип, ніж ті, хто задоволений життям, має улюблену роботу і благополуччя в родині.

Будь-яка екстрена ситуація або дрібні побутові проблеми, напружена робота з ненормованим графіком або підвищений рівень шумового фону — все це фактори, неминуче призводять до виснаження організму. В першу чергу страждає нервова система. Ви напевно чули вислів «всі хвороби від нервів». І це вірно, адже від стану нервової системи безпосередньо залежить загальне самопочуття людини.

Як же подолати стрес? Щоб згладити реакцію організму на стрес, в першу чергу, потрібно змінити своє ставлення до негативної ситуації, придбати позитивний настрій. У цьому допоможуть різні методи розслаблення і релаксації: сауна, баня, масаж, йога, аутогенне тренування, спілкування з тваринами, споглядання красивих зображень, видів природи і т. Д. Крім того, необхідно регулярно поповнювати запаси мінеральних речовин і вітамінів в організмі. Перш за все вітамінів групи В і С, мінерали кальцію, магнію, цинку, фосфору. Магній бере участь в регуляції серцевого ритму, цинк знижує стомлюваність, а кальцій має загальнозміцнювальну дію.

При необхідності приймайте полівітамінні препарати. Не забувайте балувати себе смачними і корисними продуктами: шоколадом, горіхами, сухофруктами. Харчуйтеся грамотно — забезпечте собі повноцінний раціон. Крім того, в боротьбі зі стресом неоціненну допомогу нададуть збори лікарських трав — меліси (лимонної м’яти), ромашки, липи, звіробою та ін. Вони допоможуть розслабитися і заспокоїтися перед сном і налаштують на спокійний лад до наступного дня.

Працювати багато не можна. Людина, яка багато працює просто зобов’язаний добре відпочивати, тому кожні вихідні повинні бути більш насиченим попередніх. Сходіть в кінотеатр, в театр або музей який-небудь. Наприклад, будь-яка сауна в Москві допоможе Вам розфарбувати вечір в яскраві фарби. Краще шкодувати про те, чого зробив, ніж шкодувати про те, чого не зробив.

Загалом якось так…Прості правила хорошого настрою

Прийшла весна, все навколо перетворюється, сонце світить веселіше. Все прокидається після зимової сплячки. Всім хочеться виглядати краще, бути привабливіше, ловити на собі погляди. Але часто це бажання так і залишається здійсненним. Всьому виною лінь. Ніхто не говорить, звичайно, що можна скинути 20 кілограм за 3 дні, або змінити форму носа, або зробити ноги прямими. Але…

Як стати впевненіше в собі?

Давайте розберемося, що таке впевненість в собі? Чому ж багато хто страждає від нестачі цієї самої впевненості? І як стати впевненіше в собі? Отже, уявіть: ви знаєте собі ціну, впевнені в тому, що впораєтеся з будь-якими перешкодами і досягнете своєї мети. В результаті отримуємо: життя набагато простіше і веселіше! Тепер найскладніше — спробувати стати впевненіше…

Поганий настрій — боротися або піддатися?

Буває так, що все начебто добре. На роботі все спокійно і премію дали. І вдома все спокійно. Але ось настрою зовсім немає. Немає бажання зустрічатися з друзями, про щось говорити з мамою і навіть шопінг не радує, а це, погодьтеся, вже серйозно. Хочеться дивитися мелодрами. Пити чай з цукерками, бажано шоколадними та жаліти себе. Адже…