Головна сторінка Контакти Усі записи

Ризик розвитку анемії у молодих дівчат

Ризик розвитку анемії у молодих дівчат

Останнім часом все частіше дівчата і жінки стикаються з проблемою анемії і її ускладненнями. Так що ж таке анемія і чим вона небезпечна?

Анемія — це патологічний стан, при якому знижується концентрація гемоглобіну в крові. За статистикою, найбільш часто анемія зустрічається у дівчат і жінок, і пов’язана вона з дефіцитом заліза в організмі.

Серед причин, що викликають залізодефіцитну анемію (ЗДА) можна виділити дві великі групи:

 • Анемії, пов’язані з підвищеною крововтратою;
 • Анемії, викликані зниженням засвоюваності одержуваного заліза.
 • У першому випадку найбільш частою причиною анемії у молодих дівчат є крововтрата під час становлення менструацій. Перший час менструальний цикл ще не регулярний, і під час тривалих, рясних або частих менструацій відбуваються великі втрати заліза. Також джерелом кровотечі можуть бути хронічні захворювання органів шлунково — кишкового тракту, гінекологічна патологія та інші стани.

  Другий за важливістю причиною ЗДА є погана засвоюваність надходить заліза. Це в основному пов’язано з хронічними запальними захворюваннями шлунково — кишкового тракту.

  Симптоми анемії дуже різноманітні, а їх вираженість залежить від тяжкості анемії. До найбільш поширених ознак належать блідість і сухість шкіри, запаморочення, загальна млявість і сонливість, тахікардія і задишка при невеликих навантаженнях, шум у вухах і інші.

  Тому, молодим дівчатам, в період становлення менструального циклу або всім жінкам при появі вищеперелічених симптомів необхідно проводити загальний і біохімічний аналіз крові для визначення рівня гемоглобіну і сироваткового заліза (для виявлення прихованого дефіциту). Також, при наявності запальних захворювань рекомендується визначити сироваткову концентрацію фолієвої кислоти і В12, зниження якої зменшує всмоктування споживаного заліза.

  Для профілактики анемії в раціон харчування обов’язково повинні входити продукти, багаті залізом, такі як яловичина, індичка, риба, морепродукти, боби, зелені овочі та інші. Однак, при появі перших ознак ЗДА необхідно якомога швидше починати антианемічні терапію. Чим раніше розпочато лікування, тим швидше і простіше усунути анемію. Залежно від тяжкості анемії лікар підбирає необхідну дозу того чи іншого препарату. При цьому, якщо дефіцит заліза вдається виявити на ранніх стадіях, то можливий прийом пероральних препаратів.

  Однак дівчата часто відмовляються від прийому препаратів з — за ряду побічних ефектів таких, як печія, нудота, блювота, запори або проноси і ряд інших. В такому випадку треба пам’ятати, що існує клас препаратів ліпосомального заліза, наприклад, Сідерал Форте. Їх перевага полягає в тому, що залізо укладено в фосфоліпідну оболонку, яка не руйнується в кислому середовищі шлунка і захищає стінки кишечника від прямого контакту з залізом і, тим самим, дозволяє уникнути побічних ефектів. При більш важких випадках анемії залізо вводиться внутрішньовенно, а в подальшому лікування триває таблетованими препаратами заліза.

  Лікування анемії — це тривалий процес, і після нормалізації рівня гемоглобіну потрібно не менше місяця, а можливо і довше, продовжувати прийом заліза, для відновлення його запасів в організмі. Таким чином, своєчасно виявлений дефіцит заліза і адекватних заходів щодо його профілактики та лікування дозволяють уникнути ускладнень і не знижують якість життя молодої дівчини і жінки.

  Автор: Хамідулін Ксенія Геннадіївна, лікар акушер — гінеколог, науковий співробітник ФГБУ НЦАГіП ім. акад. В. І. Кулакова, к. М. Н.  Як не розгубити вітамін C в продуктах

  Не тільки висока температура приготування продуктів може привести до втрати вітаміну C в самому продукті. Незважаючи на те, що вітамін C має консервуючими цінними компонентами продуктів харчування від впливу зовнішніх факторів, але також піддається розкладанню. Його найбільшими ворогами є висока температура і доступ кисню. Вітамін C, також часто званий аскорбіновою кислотою, грає важливу роль в…

  Знайдіть альтернативу антибіотикам

  Традиційна медицина в даний час прагне лікувати будь-які хронічні і гострі захворювання антибіотиками. «Якщо лікар виписує, значить потрібно пити!» — думає слухняний пацієнт, який бажає вилікуватися. Але що це за ліки і нешкідливі вони? Хороші і погані мікроорганізми «Анти» — означає «проти», а «біотик» — живий організм, біологічна істота. Виходить, що такий препарат вбиває мікроорганізми….

  Як прокидатися вранці самостійно без шкоди для здоров’я?

  Що може бути гірше сигналу будильника щоранку? Це маленьке безсердечна «механічне чудовисько» наполегливо будить щоранку і не дає виспатися великій кількості людей в світі. Дуже мало людей, які Прокидаються самостійно без допомоги будильника. Виявляється прокидатися від дзвінка будильника не зовсім правильно і може завдати шкоди здоров’ю людини. Як завжди, американські вчені провели дослідження і прийшли…