Головна сторінка Контакти Усі записи

Рослинний білок

Рослинний білок

Як стверджував Енгельс: «Життя — це форма існування білкових тіл». І це дійсно так. Основним будівельним матеріалом клітини будь-якого живого організму є білок або протеїн. Він бере участь у всіх основних фізіологічних процесах, що відбуваються в організмі людини. Синтез ферментів, гормонів, гемоглобіну, з’єднань, що відповідають за імунітет, засвоєння всіх поживних речовин — все це відбувається при безпосередній участі білків. Також додатковим джерелом енергії є протеїни при нестачі в їжі жирів і вуглеводів. Протеїни складаються з амінокислот. Деякі з них продукуються організмом — це замінні амінокислоти, а інші повинні надходити ззовні — вони отримали назву незамінні.

Тому і надходять вони з їжею. Для повноцінного життя необхідна наявність всіх амінокислот для побудови повноцінного протеїну.

Недолік протеїнів в організмі може провокувати уповільнення зростання, зниження захисних сил організму і багато інших неприємностей. Потреба в ньому різна в різному віці. З віком — вона знижується. Людині необхідно споживати в день 50 — 60 грам протеїну. При сильних фізичних навантаженнях потреба в протеїні зростає.

Протеїн може мати як рослинна, так і тваринне походження. Тварини — є повноцінними, рослинні — неповноцінними протеїнами. У харчуванні, як правило, повинні бути присутніми обидва види.

Найціннішим вважається тваринний білок, його амінокислоти легше засвоюються в організмі людини. Його отримують з м’яса, яєць, риби, молочних білкових продуктів.

Джерелами> рослинного білка є соя, горіхи, крупи, горох, боби. Такий білок не містить всіх необхідних амінокислот, але іноді поєднання деяких продуктів може їх заповнити і, крім того, організм сам може синтезувати повноцінний протеїн під час вступу всіх незамінних амінокислот хоч і з декількох продуктів. Наприклад, зернові при вживанні з бобовими разом можуть постачати організму повноцінний комплекс. Тому, вегетаріанці також можуть отримувати повноцінний білок.

Соя — дуже хороший постачальник високоякісного білка, за якістю він не поступається м’ясу.

До того ж, дослідження показують, що вегетаріанська їжа корисніша гіпертонікам.

Звичайно, суперечки про вегетаріанців і м’ясоїдів йдуть до цих пір. Але ясно одне: організм повинен отримувати повноцінний білок. І постачальниками його можуть бути і рослинні, з різних продуктів, в поєднанні.

Але найкраще досягти цього можна, поєднуючи прийом рослинних продуктів з тваринами.Як скинути зайву вагу без шкоди для організму?

Сьогодні перед людством гостро постало питання про схуднення. Особливо про цей нюанс переживають жінки, оскільки проблема зайвої ваги стосується не тільки здоров’я, а й естетичного аспекту, який, як відомо, хвилює слабка стать в першу чергу. Зайва вага як проблема оформилася відносно недавно, в 20 столітті. Це було пов’язано в першу чергу, з розвитком економіки і…

Здорове харчування — що це?

Як часто останнім часом доводиться чути: «дієта», «здорове харчування» та інше. Таке відчуття, що навколо зібралися одні експерти з підбору раціону для підтримки здоров’я і молодості організму. Що ж, раз ці терміни міцно увійшли в сучасний лексикон, давайте разом розберемося, що ж, все-таки, вони означають. Взагалі «здорове харчування» — поняття відносне. Так для однієї людини,…

Я хочу стати стрункою… Я стану стрункою!

Скільки разів ми собі ставили за мету «буду худнути», скільки разів ви хотіли цього, але знаходили виправдання власним безвілля, обіцяючи почати все з наступного дня. Але ж цього наступного дня може і не бути. Без задишки ви не можете піднятися на третій поверх, розмір вашого одягу зріс ще на один розмір. Згадайте себе кілограмів двадцять…