Головна сторінка Контакти Усі записи

Страви в пароварці: особливості та корисні властивості

Страви в пароварці: особливості та корисні властивості

Пароварка — незамінний прилад для тих, хто прагне їсти тільки легку і здорову їжу, але при цьому не хоче жертвувати її смаковими якостями. Приготовлені на пару страви підходять навіть тим, хто страждає на хронічні захворювання травної системи. Крім того, вони мають дуже низькою калорійністю.

Продукти, що пройшли парову обробку, майже в первісному обсязі зберігають всі корисні речовини, не в приклад вареної або смаженої їжі (за час готування втрачається всього 1% вітамінів і мікроелементів).

Наприклад, якщо ви приготуєте в пароварці брокколі (щоб потім зробити з неї овочевий суп), вітаміну С в ній міститиметься приблизно вдвічі більше, ніж у вареній традиційним способом. При цьому готувати на пару можна не тільки овочі або фрукти, а й, наприклад, стейки, тефтелі, рибу, м’ясо, перші страви, каші, пельмені, вареники, манти і багато іншого.

Сама пароварка вдає із себе спеціальний електронний пристрій, в якому продукти готуються, чи не контактуючи з водою. Аналогічного ефекту можна домогтися, помістивши спеціальну парову вставку в будь-яку звичайну каструлю. Каструля закривається кришкою, вода кипить, а їжа, складена на цю вставку, піддається впливу пара.

Звичайно, більш сучасний варіант — електрична пароварка, яка складається як мінімум з двох камер або більше. Самий нижній відсік заповнюється водою, вище розміщуються кошики з продуктами, а самий верхній закривається кришкою. Виділяються з їжі сік і конденсат накопичуються в спеціально для цього призначеному піддоні. Додатково пароварки вміють розморожувати продукти, підігрівати їх і навіть стерилізувати посуд для консервації або дитячого харчування.

Ця функція також може бути передбачена в деяких мікрохвильових печах або аерогрилях.

Різноманітні страви, приготовані в пароварці, на думку дієтологів, корисно їсти абсолютно всім. Вони не містять жиру, мають дуже ніжну консистенцію, високою соковитістю. Вони приходять на допомогу не тільки при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а й при проблемах з серцево-судинною системою, при порушенні обміну речовин, при алергії, ожирінні, а також у всіх інших випадках, коли з раціону необхідно виключити все смажене, жирне, гостре.

До всього іншого, блюдо в пароварці напевно не пригорить, і щоб воно раптом не вдалося, потрібно сильно постаратися.

Матеріали підготовлені за підтримки Cook-roomЯк грамотно вибрати домашнього кухаря?

Вибір для будинку газової або електричної плити — дуже не просто заняття. У магазинах просто очі розбігаються від величезного асортименту плит. Треба звертати увагу не тільки на кольорове оформлення плити, але і на набір її функцій. Плити завжди мають дві частини: варильну частина і духовку. Якщо робити акцент на духовій шафі, то незаперечною перевагою над…

Як зберігати продукти без холодильника

Багато що може трапитися в житті. Ось наприклад уявімо таку ситуацію — у вас несподівано зламався холодильник. Що ви будете робити? Ясна річ, що першим про що ви подумаєте це «Як полагодити холодильник?», Але це не єдина проблема. Є ще одна проблема «Як зберігати продукти без холодильника?». Зараз я дам вам кілька порад як це…

Натуральні миючі засоби для вашого будинку

Кожна мама і дружина замислюється про те, як піклуватися про свою сім’ю, не приносячи їй шкоди. Але дуже часто ми не помічаємо, як звичайні засоби для чищення килимів або миття посуду забруднюють наше повітря і стають причинами багатьох захворювань. Зараз весь світ переходить на екологічні миючі засоби, які є здоровою альтернативою вже звичним засобам, які…