Головна сторінка Контакти Усі записи

Свекруха і невістка — як налагодити стосунки

Свекруха і невістка - як налагодити стосунки

Коли син одружується, в будинок приходить ще одна господиня. І від того, як поведуть себе обидві сторони — і свекруха, і невістка, — залежить доля всієї родини.

Відносини між свекрухою та невісткою давно стали притчею во язицех. Чому ж дві жінки, які щиро люблять одного чоловіка, раптом стають ворогами?

Причини сварок між свекрухою та невісткою

Конкуренція. Кожна з жінок — і мати, і дружина — впевнена, що головне місце в серці сина (чоловіка) по праву належить їй одній. Ситуація ускладнюється, якщо вони живуть під одним дахом. Тоді конкуренція починається і в господарських питаннях. Свекруха вважає себе більш досвідченою і знає і всіма силами намагається утримати кермо влади. До того ж це ж її будинок, а невістка — фігура прийшла, тому просто зобов’язана підкорятися. Невістка, в свою чергу, теж починає гнути свою лінію. Вона вийшла заміж за цього чоловіка, народилася нова сім’я — і кому, як не їй, молодий і енергійною, встановлювати порядки в домі? Думка самого чоловіка зазвичай нікого не цікавить. А він «за замовчуванням» вважає себе головним в сім’ї і з подивом спостерігає за холодною війною між матір’ю і дружиною.

Ревнощі. Нерідко мати заради свого сина жертвує кар’єрою, особистим життям, відмовляє собі у всьому. Ставши свекрухою, така жінка буде відчувати образу: вона все своєму хлопцеві віддала, а прийшла ця вертихвістка і тепер син зайнятий тільки нею, а про матір забув. Осліпленої ревнощами, їй невтямки, що своїми претензіями до невістки вона ризикує зруйнувати щастя власну дитину. У такій ситуації багато що залежить від того, як поведе себе чоловік. Його завдання — бути уважним до матері, дати їй зрозуміти, що він любить і цінує її як і раніше.

Поради для свекрухи

Прийміть невістку такою, яка вона є. Зрозумійте головне: якщо ваш син вибрав цю жінку, значить, він хоче бути іменне ній. Щоб сім’я була міцною, батьки чоловіка повинні бути на боці дружини (а батьки дружини — на стороні чоловіка). Допоможіть їй «вписатися» в вашу сім’ю. Не поспішайте вселяти синові, що дружина у нього — нікудишня господиня або погана мати. Спокійно поясніть їй наодинці, в чому вона не права.

Коли молоді сваряться, не звинувачуйте з ходу невістку, а заспокойте і поговоріть з нею. Чоловік теж буває не правий, навіть якщо це ваш син. А невістка буде вам вдячна: вона побачить в вас опору, а не супротивника. Якщо ви після одруження сина стали відчувати себе самотньою, не влаштовуйте йому сцен. Краще знайдіть собі цікаве хобі або запропонуйте свою посильну допомогу: невістка буде знати, що ви турбуєтеся про її сім’ї, а це вже основа для побудови хороших відносин.

Живете окремо? Чи не «діставайте» молодих дзвінками по кілька разів на день. Не влаштовуйте раптових перевірок, про свій візит попереджайте. Тоді ви будете не подразником, а бажаним гостем в їхньому будинку.

Поради для невістки

Ви нова людина в родині, де свій уклад — поважайте його. Будьте доброзичливі, намагайтеся все вирішувати мирним шляхом, не йдіть на конфлікт. Вашому чоловікові рано чи пізно набридне жити в напруженій атмосфері, і це відіб’ється на ваших відносинах. Спробуйте зрозуміти, чому свекруха вас не злюбила. Можливо, причиною всьому — клімакс. Та й самопочуття з роками не покращується.

Чи не «накручуйте» чоловіка проти свекрухи. Це його мама, і він буде любити її, якою б «шкідливої» вона не була. Більш того, чуючи неприємні слова на її адресу, він підсвідомо буде переносити їх і на себе, а це не додасть теплоти в ваш шлюбний союз. Якщо щось не влаштовує, поговоріть з ним, але спокійно і конструктивно, без образ на її адресу. Частіше хваліть чоловіка в присутності свекрухи. Для матері головне — що про її сина піклуються, його поважають і люблять.

Якщо ви незадоволені поведінкою чоловіка, не переносите свій негатив на його матір. Так, це вона його ростила і виховувала. Але ви самі вибрали цього чоловіка, з ним і з’ясовуйте відносини. Але тільки не в присутності свекрухи: вона може сприйняти це як загрозу благополуччю її сина. Частіше робіть свекрухи приємне, допомагайте, але без підлабузництва. Якщо вона живе окремо, телефонуйте, цікавтеся здоров’ям. Радьтеся і дякуйте за поради. Поступайтеся, хоча б в дрібницях. Дайте їй зрозуміти, що ви не конкурент, а союзник, що ви любите її сина і, як і вона, намагаєтеся зробити його життя кращим.

Бувають ситуації, коли налагодити відносини між свекрухою та невісткою так і не вдається. В цьому випадку і однієї і іншої жінки найкраще спілкуватися тільки при необхідності. Чи не вдавайтеся в скандали. Ваш девіз: «Я спокійна, що б не відбувалося».Як вирішити проблеми на роботі

«Я звільняюся!» — заявляєте ви і ефектним жестом кидаєте на стіл шефа заяву за власним бажанням. Стоп! Ви впевнені, що це єдине рішення ваших робочих проблем? Начальник знову на вас накричав, черговий клієнт сам не знає, чого хоче, але вимагає зробити це негайно, а вчора ви взагалі затрималися на роботі до дев’яти — і це…

Як захиститися від гіпнозу і навіювання

Кожен день ми спілкуємося з десятками і сотнями людей. Залежно від того, як проходить наше спілкування з оточуючими, залежить наше внутрішній комфорт. Негативні враження від спілкування залишаються у нас на довгий час, якщо хтось із співрозмовників намагається нас переконати, що ми чогось не знаємо, не вміємо, як-то не так виглядаємо або неправильно будуємо своє життя….

Як змиритися зі своїм віком

Ми рідко буваємо задоволені своїм віком: спочатку хочемо здаватися старше, потім молодший. Як же перестати обманювати себе і просто прийняти себе? Крістіан Діор сказав: «Жінки найбільш привабливі в віці від тридцяти п’яти до сорока. А так як лише деякі жінки виходять з сорокарічного віку, пік привабливості може тривати вічно! » Якщо вам виповнилося 30 років….