Головна сторінка Контакти Усі записи

Тайм-менеджмент або як управляти своїм часом

Тайм-менеджмент або як управляти своїм часом

Все неділю вовтузишся зі справами, а до вечора не можеш зрозуміти, чому майже так нічого і не зробила? Вічно залишаєш все на останній момент?

Набридло вже боротися з лінню? Заздриш подругам, які все встигають, виглядають, як з обкладинки журналів, висипаються і все здають в строк? Твій діагноз — невміння працювати зі своїм часом і розділяти справи по важливості і терміновості.

Але ж так здорово усвідомлювати, що всі справи закінчені і відпустку намічається, вже пора задуматися про місце відпочинку, продумати, де жити: в готелі або в квартирі.

Матриця Ейзенхауера

Відповідно до цієї теорії, всі справи можна поділити на 4 групи:

 • Термінове і важливе
 • Чи не термінове і важливе
 • Термінове і не важливе
 • Чи не термінове і не важливе
 • Перша група — це, як правило, те, що ви дотягли до останнього моменту, а зробити повинні були ще в минулому місяці. Приклад: купити подарунок мамі 7го березня або чоловікові 22го лютого; відправитися до стоматолога, так як пломба, яка турбувала вас ще півроку тому, випала позавчора; здати звіт начальнику, який він просив вас зробити ще на початку тижня…
 • Друга група — це те, чим колись була перша група. Наприклад, через пару тижнів до вас в місто приїдуть друзі, вони просили допомогти знайти їм готель і організувати культурну програму. Так як до їх приїзду ще є час, то справа ця не термінове, але все-таки важливе.
 • Третя група — це те, чим ви могли б взагалі не займатися, але вам довелося. Сидите ви, наприклад, на роботі, займаєтеся своїми справами, як тут до вас підходить колега і просить допомогти розгадати кросворд. Ви, в загальному, не заперечуєте. Для нього це дуже важливо, для вас — зовсім не важливо. Але для обох виходить, що це терміново. Через це ви відкладаєте свою основну роботу, яка в підсумку може перейти із завдань другої групи в завдання першої групи.
 • І, нарешті, Четверта група — це те, що ви робите для відпочинку або «просто так». Сидіть в соціальних мережах, дивіться дурний серіал, читаєте марну книгу або щось ще.
  Ну, що, впізнаєте себе? Думаю, для багатьох з вас все завдання в житті будуються на базі 4, 3 і 1 груп, хоча переважати повинна якраз група під номером 2.
 • Раджу прямо зараз взяти чистий аркуш, розділити його на 4 частини і розписати все ті справи, які у вас накопичилися. По-перше, це допоможе наочно показати весь той обсяг завдань, який вам необхідно виконати, а по-друге, потім просто приємно буде викреслювати і спустошувати цей список.

  Жаби і слони

  Отже, ви записали всі свої плани, а тепер треба якось до них підступитися. Тут можуть допомогти ще два поняття:

 • Жаби — це дрібні і неприємні справи, на виконання яких може знадобитися всього 10-15 хвилин, але які вам робити просто лінь або з якихось причин не приємно. Такі справи треба робити залпом по кілька штук. Бажано вранці, так як весь день ви будете пам’ятати, що розібралися з частиною справ, і вже не будете здаватися собі таким ледарем.
 • Слони — це великі справи, які складно виконати за один раз. Наприклад, організація банкету з нагоди ювілею кого-то з родичів. Часто ви відтягуєте такі речі на останній момент, тому що не знаєте, звідки підступитися, і заздалегідь боїтеся провалу. Хоча вирішуються такі справи просто — «слона» треба розділити на багато маленьких справ (зателефонувати всім гостям, знайти кілька кафе, де можна орендувати банкетний зал, продумати меню і програму вечора, розрахувати бюджет і ін.), І тоді розібратися з таким великим справою буде набагато простіше.
 • Візьміть два Текстовиделітелі різних кольорів і відзначте в своїй матриці жаб і слонів. Жаб випишіть окремо і подумайте, як їх простіше скомпонувати по два-три, щоб виконати швидше. Наприклад, здати куртку в хімчистку, а чоботи на заміну блискавки можна за один раз. Слонів теж треба перенести на інший аркуш і подивитися, як можна поборотися і з ними — розписати, як простіше їх поділити на більш дрібні справи.

  Звичайно, складно побороти в собі лінь, щоб почати слідувати представленим вище рекомендацій регулярно, але ви тільки подумайте, як легко стане жити! Погодьтеся, краще провести час перед сном за переглядом хорошого кіно або прочитання книги, а не намагаючись судорожно доробити проект, так як здача вранці, а протягом дня ви безцільно повзали по сторінках друзів в соціальних мережах.

  Ця методика допоможе полегшити щоденну рутину, а також спростить планування великих заходів і тривалих подорожей.  Віддалена робота. Правильний підхід

  В останні роки все частіше і частіше роботодавці приходять до того, що деякі співробітники цілком можуть працювати з дому. Їм надається так званий віддалений доступ до необхідних інформаційних ресурсів, а в офіс вони можуть навідуватися в разі потреби або в заздалегідь обумовлені дні. Перевагами віддаленої організації трудового процесу для роботодавця є зниження витрат на утримання…

  Особисті якості починаючої кар’єристки

  Постоявши на творчому роздоріжжі, і, нарешті, вирішивши, що ж вам до душі, ви вживаєте перші кроки в побудові успішної кар’єри. Але як дізнатися її головні складові? Давайте з’ясуємо якими якостями вам потрібно володіти насамперед. Оптимізм. Рідко кому вдається досягти висот з першої спроби. Як правило, це тернистий шлях, який ви повинні подолати, дивлячись на нього…

  Перший день на новій роботі: зустрічають по одягу

  Приходячи на нову роботу, в першу чергу, звичайно ж, нам хочеться справити хороше враження на товаришів по службі і керівника. Адже часто від того, як ви себе подасте і в якому світлі постанете в перший робочий день, буде залежати багато, і, можливо, навіть ваша майбутня кар’єра. Тому, перш ніж вийти на нову роботу, треба ретельно…