Головна сторінка Контакти Усі записи

Тайм-менеджмент — мистецтво працювати швидше

Тайм-менеджмент - мистецтво працювати швидше

На годиннику вже шість вечора, а ви все ще не впоралися з роботою на сьогодні? І це не поодинокий випадок, а ваше звичайний стан? Схоже, вам пора взяти кілька уроків тайм-менеджменту.

Проведіть експеримент: протягом тижня детально записуйте все, чим ви займаєтеся під час робочого дня. Внесіть туди десятихвилинний розмову з чоловіком, балаканину з колегами, двадцятихвилинний перерву на чай з кексами. У вихідні проаналізуйте, хто або що краде ваше дорогоцінний робочий час і починайте послідовно боротися з цими розбійниками.

Розмови

Приємно, коли колеги саме вас вибирають в співрозмовники, діляться своїми проблемами і просять поради. Ви відразу відчуваєте себе важливою і потрібною. Ось тільки робота від таких розмов по душах швидше не робиться. Тому все бесіди про те, хто у кого народився і хто з ким розлучився, залиште для обідньої перерви. Привчіть рідних і друзів дзвонити вам в робочий час тільки в разі форс-мажорних ситуацій. При цьому «ой, я не можу знайти улюблену сорочку в смужку» — це не форс-мажор, хай не смикають вас по таких дрібницях.

Інтернет

Перевірили особисту пошту, почитали новини, відповіли на повідомлення в соцмережах, подивилися відео з кумедним котиком — можна і за роботу прийматися. А тим часом пройшов вже цілу годину. Візьміть собі за правило: котики і повідомлення від колишніх однокласників — це задоволення для дозвілля. Спочатку вам буде дуже складно себе контролювати, тому призначайте самі для себе штрафи, наприклад, за кожні несанкціоновані п’ятнадцять хвилин в Інтернеті в розпал робочого дня — двадцять гривень. В кінці місяця суму, віддайте чоловікові (мамі, подрузі), нехай вони витрачають їх на свій розсуд.

Перерви

П’ять хвилин попили чаю, злегка затрималися після обіду, пару хвилиночок обговорили в коридорі останні новини, покурили, а потім довелося залишитися після роботи ще на дві години. Знайома ситуація? По-перше, чим не привід кинути палити? Повірте, у вас вийде істотна економія не тільки грошей, але і часу. Про здоров’я ми навіть не говоримо. По-друге, вирушайте на чайно-булочних перерву тільки коли ви дійсно зголодніли і вам хочеться пити, а не коли вам просто хочеться поговорити з колегами і відпочити. Якщо відчуваєте, що трохи втомилися, то замість непотрібних чаювань поміняйте вид діяльності. Наприклад, якщо ви вже цілий годину не відриваєтеся від комп’ютера, зателефонуйте клієнту або пройдіться і віднесіть колезі документи, які він вже давно просив.

Пам’ять

Вірніше, її відсутність. Скажімо, ви сподівалися, що і так запам’ятайте дані за минулий місяць, і полінувалися їх записати. Тепер для звіту вам потрібні ті самі цифри, а ви вперто не можете їх згадати. Доводиться телефонувати, уточнювати, наводити довідки — на все це йде час. Нехай записник і щоденник стануть вашими найкращими друзями. І не комплексуйте з приводу того, що пам’ять у вас вже не та, що раніше. Просто зараз вашому мозку доводиться обробляти набагато більше інформації, і йому потрібна допомога.

Безлад

На робочому столі, в комп’ютері, в документах. Ви точно пам’ятаєте, що записували номер телефону відділу кадрів дружньої фірми на такому маленькому зеленому листочку, але спробуй знайди його тепер серед інших паперів. Тому прямо сьогодні розберіть завали на робочому столі, перепишіть номери телефонів з листочків в телефонну книгу, розкладіть документи по папках, пронумеруйте їх. Чим менше часу у вас буде займати пошук потрібної інформації та документів, тим більше залишиться на роботу.

Неправильне планування

Невміння планувати проявляється по-різному. Може бути, у вас не виходить правильно оцінювати масштаб завдань і ви вважаєте, що за дві години впораєтеся із завданням, на яке в підсумку йде півдня. Або ви намагаєтеся хапатися за все і відразу: і звіт пишете, і нових клієнтів обдзвонювати, і оформляєте накладні. В результаті ви не можете ні на чому толком зосередитися, і на найпростіші завдання у вас йде вдвічі більше часу. Або, можливо, ви не вмієте правильно розставляти пріоритети і починаєте свій робочий день з незначних справ і дрібних доручень, а основну роботу відкладаєте на потім. Краще починати з глобальних завдань, а різні нескладні дрібниці залишати на кінець робочого дня, коли ви вже втомитеся і втратите бойовий настрій.Як позбутися від слів паразитів

Ми й самі не помічаємо, як слова паразити злітають з мови, забруднюючи нашу мову і псуючи репутацію. Як же позбутися них, якщо ми їх навіть не чуємо? .. У промові більшості з нас присутні слова паразити — улюблені і досить прилипливі слова і вирази, які ми повторюємо, самі того не бажаючи. Чому ж ми їх…

Як відмовити не образивши людини

Вам незручно відмовляти оточуючим в проханнях. Наполягати на своєму ви теж не вмієте. Ось і доводиться їсти в гостях ненависний холодець, щоб не образити господиню, вислуховувати по телефону багатогодинні скарги подруги на життя і виконувати чужу роботу в офісі. Як навчитися показувати характер і твердо відстоювати свої інтереси? Необхідно пам’ятати про правильні інтонаціях і позі….

Як перетворити мрію в реальність

Деякі вважають, що мріяти — нерозумно. Куди краще твердо стояти на ногах і задовольнятися тим, що маєш. Так ось, це не так! Мрії прикрашають наше життя, а перетворення кожної з них в реальність стає маленьким святом. Багато з нас мріють, але деякі роблять це правильно. Можна все життя твердити: «Хочу купити квартиру», і при цьому…