Головна сторінка Контакти Усі записи

Вагітність і роботодавець: як зберегти хороші відносини

Вагітність і роботодавець: як зберегти хороші відносини

Вагітність, як відомо, не хвороба, проте жінки по-різному переносять цей непростий період. Деякі повні сил і готові продовжувати інтенсивно працювати аж до самих пологів, а дехто з задоволенням пішов би в декрет, тільки відчувши перше нездужання. І те, і інше нормально, адже кожен організм по-своєму справляється з підвищеним навантаженням.

З огляду на те, що жінка під час вагітності досить захищена законом і має безліч поблажок абсолютно офіційно, багато пані в положенні соромляться користуватися своїми пільгами або, гірше того, відчувають справжні моральні муки з приводу необхідності відпрошуватися з роботи, йти на лікарняний і інших доставлених своєму начальству незручностей. І зовсім даремно.

 • По-перше, всі ці послаблення для жінок, які чекають малюка, придумані не просто так, а з метою створення комфортних і безпечних умов для виношування вагітності.
 • По-друге, муки совісті по відношенню до роботодавця недоречні. Хіба ви винні в тому, що хочете дитини? Повірте, якби роботодавцям дозволили, вони б зовсім заборонили своїм працівницям вагітніти і народжувати, а жінки з маленькими дітьми взагалі не могли б знайти собі роботу до тих пір, поки дитина не виросте і не перестане боліти. А якщо б дозволили звільняти вагітних, то вони б робили це без усякого жалю і сорому.
 • По-третє, жінка під час вагітності може і повинна бути егоїсткою, і не тільки по відношенню до роботи: ні в якому разі не можна діяти на шкоду собі або своїй майбутній дитині. Робити те, що хочеться і уникати справ, які виконувати важко. І навчитися, нарешті, користуватися своїми правами, що не гризучи при цьому себе зсередини.
 • Отже, при вагітності ви не зобов’язані:

 • Працювати в небезпечних і шкодять здоров’ю умовах, наприклад, із застосуванням хімікатів, різного роду випромінювань, вібрацій. І в тому числі, як не дивно, працювати на комп’ютері. Крім фізичних впливів, шкідливо і стан психологічного дискомфорту: робота з «проблемними» клієнтами не для вас.
 • Їздити у відрядження, працювати ночами і понаднормово.
 • Проходити атестацію, навчання.
 • Повідомляти роботодавця про свою вагітність, як тільки про неї дізналися. Можете це зробити, коли з’явиться бажання або необхідність.
 • Шукати собі заміну і навчати нової людини всім премудростям професії.
 • Всі ці моменти — виключно проблема роботодавця. Він зобов’язаний створити вам необхідні умови: поміняти графік, перевести на більш спокійну і безпечну роботу без зменшення зарплати, знайти людину, яка вас замінить на робочому місці і підготувати його до роботи.

  Але це ще не все. Крім вище перерахованого ви маєте право:

 • Попросити скорочений робочий день або легку працю.
 • Відпочивати протягом робочого дня, частіше робити перерви для харчування.
 • Відвідувати лікаря і робити планові обстеження вагітних в робочий час. Для цього взяти довідку у лікаря і написати заяву.
 • Бути на лікарняному стільки, скільки необхідно: при поганому самопочутті, якщо у вас на роботі спекотно і душно, або, навпаки, протяги, в період епідемій.
 • Піти у відпустку перед декретом незалежно від черговості і стажу роботи. Тим більше що Ви у відпустці зможете підготувати все необхідне для Вас і малюка від прогулянкової сумки Choupette до дитячого ліжечка.
 • Чому важливо знати про свої права?

  Тому що роботодавці за своєю ініціативою рідко пропонують жінці полегшити умови роботи, а часто, навпаки, лагодять усілякі перешкоди, дають зрозуміти, що вона тепер «неповноцінний» працівник. Такі випадки, коли для походу в жіночу консультацію вагітну змушують брати день за свій рахунок, — звичайна справа в багатьох організаціях. Бувають і зовсім кричущі випадки, коли вагітну жінку починають «ненав’язливо» змушувати написати заяву за власним бажанням. Ви повинні знати, що це не тільки незаконно, але й може призвести до дуже плачевних результатів для роботодавця.

  Природно, все це зовсім не означає, що з настанням вагітності жінка повинна стати нікчемним працівником, який тільки і робить, що вередує і вимагає для себе особливих умов. Завжди приємно, коли роботодавець і працівник з повагою і розумінням ставляться один до одного. Якщо у вас хороший колектив, адекватний керівник, який завжди йде на зустріч, вам варто зберегти хороші відносини, особливо, якщо плануєте повернутися після декрету на своє робоче місце.

  Роботодавець, який без проблем йде вам на поступки, має право очікувати від вас того ж. Для цього заздалегідь попереджайте свого керівника про дні ваших візитів до лікарів, передбачуваних лікарняних і планованому відпустці. Він буде вам вдячний, якщо ви все-таки надасте допомогу в підготовці співробітника, який тимчасово займе ваше місце. Не варто нагадувати і про те, що перед відходом у декретну відпустку необхідно завершити свої проекти, навести порядок на робочому місці і в документах, і передати свої справи в ідеальному стані.

  Пам’ятайте, що найголовніше для вас — це виносити і народити здорового малюка, а все інше, в тому числі і улюблена робота, почекає.  Тайм-менеджмент або як управляти своїм часом

  Все неділю вовтузишся зі справами, а до вечора не можеш зрозуміти, чому майже так нічого і не зробила? Вічно залишаєш все на останній момент? Набридло вже боротися з лінню? Заздриш подругам, які все встигають, виглядають, як з обкладинки журналів, висипаються і все здають в строк? Твій діагноз — невміння працювати зі своїм часом і розділяти…

  Віддалена робота. Правильний підхід

  В останні роки все частіше і частіше роботодавці приходять до того, що деякі співробітники цілком можуть працювати з дому. Їм надається так званий віддалений доступ до необхідних інформаційних ресурсів, а в офіс вони можуть навідуватися в разі потреби або в заздалегідь обумовлені дні. Перевагами віддаленої організації трудового процесу для роботодавця є зниження витрат на утримання…

  Особисті якості починаючої кар’єристки

  Постоявши на творчому роздоріжжі, і, нарешті, вирішивши, що ж вам до душі, ви вживаєте перші кроки в побудові успішної кар’єри. Але як дізнатися її головні складові? Давайте з’ясуємо якими якостями вам потрібно володіти насамперед. Оптимізм. Рідко кому вдається досягти висот з першої спроби. Як правило, це тернистий шлях, який ви повинні подолати, дивлячись на нього…