Головна сторінка Контакти Усі записи

Вчимося правильно економити гроші

Вчимося правильно економити гроші

У кожній родині хоч раз наступав момент, коли було необхідно починати економити. Підстави тому можуть бути різноманітними: раптова втрата роботи, декрет дружини, які не заплановані великі покупки.

Спочатку економія здається непростим завданням. Але підійшовши до справи з відповідальністю і розумом, виявиться все дуже просто.

Основні закони економії:

 • Робіть записи про свої витрати
 • Це відноситься до всіх платежах і покупкам, навіть дрібним. Заведіть окремий блокнот, розділіть листок на графи (продукти, ліки, кредити, розваги, комунальні платежі) і вносите кожну витрачену суму. Коли закінчується місяць, для конкретного все цифри і підраховуйте, скільки ви витрачаєте по кожній статті витрат за минулий період. Викреслюйте покупки, без яких цілком можете обійтися. Тоді на ділі зможете побачити, наскільки можна заощадити вже в наступному місяці.

  Розглядайте підсумки своїх покупок. Аналізуйте, які покупки є найбільш важливими в даний час, а які можуть почекати, без чого ви абсолютно спокійно можете обійтися. Живити потрібно за наявними коштами.

  Аналізуйте і плануйте

  На початку місяця привчитеся складати план доходів і витрат. Є невідкладні платежі, які неприпустимо пропускати, наприклад, кредит, квартплата, іпотека і т. Д. Завчасно визначивши витрати, ви будете точно в своєму розпорядженні відомості, скільки залишиться грошенят на які — то інші покупки. В абсолютно кожному бюджеті існують постійні витрати, які ви вже заздалегідь можете спрогнозувати. Отже, економити необхідно на інших витратах, з — за яких гроші йдуть «в трубу».

  Уступіться боргів і кредитів

  Позичити гроші на великі покупки завжди простіше, ніж повертати, особливо це стосується кредитів з їх хитромудрої процентної системою. Адже обставини можуть обернутися проти вас, і тоді ви не зумієте віддати гроші вчасно. Навчіться сподіватися виключно на себе і тільки свої доходи. Тому спробуйте краще самостійно відкладати на великі покупки маленьку суму щомісяця.

  Відкрийте депозит

  Депозит — це безпечний спосіб інвестиції грошей. Відкрийте рахунок в будь-якому банку з хорошою репутацією і відкладайте на нього до 30% своїх доходів (5% мінімум), поки не встигли все витратити.

  Знімати кошти з депозиту потрібно саме в кінці терміну його дії, т. К. Це вигідніше. В цьому випадку ви не втратите накопичені відсотки. Депозит — це якийсь ваш запас на великі покупки, ремонт, відпустка і навіть «чорний день». Для більшої певності краще заведіть за одним рахунком в різних банках.

  Необхідно прагнути забезпечити свою «грошову безпеку» на майбутнє.

  Тримайте на карті залишок

  При отриманні зарплати на карту не поспішайте знімати всю суму відразу. Нехай кожен раз залишиться невеликий «хвостик», який ви можете використовувати, якщо не зможете укластися в свій місячний бюджет.

  Намагайтеся не витрачати ці гроші без необхідності. Коли за кілька місяців накопичаться залишки — це буде суттєвий запас коштів.

  Регулярні підрахунки, самоконтроль і уважність

  Це основні моменти економії свого бюджету. Безглуздо сьогодні підраховувати кожну копієчку, набуваючи продукти, щоб вже завтра заощаджену суму витратити на ресторан.

  Систематично підраховуйте свої грошові кошти і запевняйте себе в нужді берегти їх. В економії, як в дієті, — важко доводиться тільки на початку шляху.

  Проводьте аналіз цін

  Не купуйте товар сліпо й нерозважливо. Для того щоб істинно навчитися економити, концентруйте увагу на асортименті продуктів і цінах на них.

  Зверніть увагу на відмінність цін між вітчизняним товаром і імпортним, між товаром в простих пакетиках і в барвистих упаковках. Уважно ставтеся до знижок, за якими часто ховається підступ. Мерчандайзери постаралися оформити вітрини таким чином, щоб на рівні очей виявився найдорожчий товар. Подивіться на нижні або верхні полиці — там знайдеться продукція аналогічної якості, але вже дешевше.

  Ціни в різних магазинах можуть відрізнятися, тому порівнюйте суми в чеку по всіх позиціях, щоб виявити найекономічніший магазин і отоварюватися саме там.

  Якщо Вам потрібно придбати жіночі рюкзаки, звертайтеся до інтернет-магазину. ви зможете заощадити час на пошуки, та й ціни приємно здивують.  Як правильно економити на сімейному бюджеті

  Ні для кого не секрет, що багато людей не вміють правильно економити. Освоївши кілька простих способів, можна значно заощадити сімейний бюджет і витратити гроші на довгоочікуваний відпочинок. Що для цього необхідно? Для початку потрібно ретельно проаналізувати свої доходи і витрати. Багато сімей витрачають в кілька разів більше, ніж можуть собі дозволити і живуть в кредит….

  Чи можна швидко погасити кредит?

  Кредити зараз бере кожен четвертий житель нашої країни. Гроші можна отримати досить зручно, швидко, без сильних витрат. А ось коли приходить час віддавати кредит, тоді і починаються проблеми. Особливо складно, якщо кредитів було взято кілька. Розглянемо основні способи погашення кредиту заздалегідь і без особливих переплат. Для початку необхідно переглянути кредити, кредитні карти, процентні ставки, а…

  Правильна економія на продуктах харчування

  Велика частина зарплати кожної людини йде на придбання продуктів харчування. Досить часто половина цих продуктів навіть не з’їдається і йде у відро для сміття. А чи реально правильно і повноцінно харчуватися, і економити на їжі? Звучить не правдоподібно. Але якщо постаратися, то це досить легко. Розглянемо подробиці не хитрою, але корисною економії. Для початку необхідно…