Головна сторінка Контакти Усі записи

Харчове отруєння

Харчове отруєння

Кожна людина за своє життя стикався з отруєннями різного ступеня тяжкості. У кращому випадку розвиток інфекції обмежується лекімі диспептичні явища, але частіше за все має більш серйозні симптоми, основні з яких болю в животі, блювота, діарея.

У літній період відбувається сплеск захворюваності харчовими інфекціями, який пов’язаний з оптимальними умовами для розмноження мікроорганізмів. Обсіменіння продуктів харчування може статися як через безпечності людини, наприклад через погано вимитих овочів і фруктів, вживання в їжу несвіжих продуктів, так і через вживання в їжу вже заражених продуктів (м’ясо, риба).

В особливій зоні ризику знаходяться «походнікі», «шашличники», дачники, в загальному ті люди, які знаходяться тривалий час далеко від «благ цивілізації» і не мають достатньої кількості чистої води, свіжих продуктів і можливості дотримуватися правил особистої гігієни.

Інша група — туристи, які вирушають на відпочинок до країн з тропічним і субтропічним кліматом, де, навіть з’ївши фрукт з ледве відчутною кислинкою або випивши трохи води з-під крана, можна легко отримати гостре отруєння.

Так як же захистити себе і своїх близьких? У більшості випадків харчові отруєння викликають бактерії, активно розмножуються в кишечнику і виділяють токсичні продукти життєдіяльності. Тому препарати «першої лінії» при отруєнні це антибактеріальні засоби, які діють в просвіті кишечника і практично не надходять в кровотік! Найбільш оптимальні з них — препарати ніфуроксазиду (Ентерофурил і Ерсефуріл). Вони випускаються у формі капсул і суспензії, яка підходить для застосування у дітей від 1 року.

Сорбенти

Полегшення стану при харчових токсикоінфекціях послужать і ентеросорбенти, які здатні значно прискорити виведення з організму мікроорганізмів і їх токсинів. Найбільш зручні сучасні ентеросорбенти, які, на відміну від класичного активованого вугілля, не вимагають попереднього подрібнення і застосовуються в значно менших кількостях при більш високій ефективності: паста Ентеросгель, швидкорозчинні таблетки Білий вугілля. До числа найбільш швидкодіючі сорбентів відноситься Ентеродез, ефект якого проявляється вже через 15-30 хвилин після прийому. Важливо: прийом ентеросорбентів повинен бути розділений у часі із застосуванням інших медикаментів всередину, щоб уникнути адсорбції останніх.

Електроліти

При діареї і блювоті відбувається втрата рідини і порушення електролітного балансу в організмі, порушується всмоктування поживних речовин і мінеральних солей. Це призводить до погіршення самопочуття хворого: з’являється ще більша слабкість, запаморочення, судоми, знижується вага. Для стабілізації стану організму необхідно дати регідранти (Гідровіт форте, Регідрон).

Препарати лоперамида

Завдяки рекламі, саме лоперамид (Імодіум) знайшов в очах більшості покупців статус найефективнішого протидіарейними кошти. Як симптоматичний засіб, що дозволяє призупинити діарею, він хороший, але без застосування вищезазначених груп засобів, його застосування небезпечно, адже хвороботворні бактерії продовжують благополучно розмножуватися в кишечнику. Використання препаратів лоперамида найбільш доречно в дорозі, на переговорах, на важливому заході і т. д., коли необхідно будь-яким шляхом «замкнути» засмучений кишечник. Найбільш зручною формою в цих випадках будуть таблетки під язик Имодиум, які не потребують запевняє водою.

Вирушаючи в подорож, не забувайте просту пораду: дотримуйтеся особистої гігієни, гігієни харчування, і обов’язково візьміть з собою ліки, які допоможуть при отруєнні.Особливості метеозалежності

Існує така категорія людей, які навіть на незначні зміни погоди реагують по-особливому. То у них скаче тиск, то болить голова і це все є наслідками метеозалежності. Людей, які чутливі до змін погоди, можна розділити на кілька груп. Так хто ж ненавидить перепади температур, тривалі дощі та різке посилення вітру? Діти. Вони, напевно, вважаються одними з…

Молочниця — ворог жіночого здоров’я!

Більшість представниць прекрасної статі рано чи пізно стикаються з такою проблемою як молочниця. Це грибкова інфекція, заманює за собою серйозні наслідки. Вона отримала таку назву через те, що до її ознаками входять сирнистий виділення білого кольору. Вони супроводжуються сильним сверблячкою і запаленням. Болі і неприємні відчуття під час сексу — вірні супутники молочниці. Вчасно виявити…

Здоров’я жіночих грудей

Красива, пружна і підтягнута груди — мрія будь-якої жінки. Багато хто готовий заплатити будь-які гроші, щоб стати володаркою розкішного бюсту на заздрість подругам і заради захоплення коханого. Від розміру та стану грудей часом залежить жіноча самооцінка, і скільки сліз проливається нами, якщо раптом груди не відповідає нашим (або чоловічим) очікуванням і відрізняється від загальноприйнятих стандартів….