Головна сторінка Контакти Усі записи

Як читати по губах

Як читати по губах

Психологи стверджують, що губи можуть розповісти про людину навіть більше, ніж очі. На них відбивається найменша зміна в настрої. Як правильно трактувати ці знаки?

Безліч методик розпізнавання емоцій по губах сьогодні використовується психологами, агентами ФБР і журналістами, яким часто доводиться брати інтерв’ю. Невербальні сигнали можуть розповісти багато про співрозмовника, якщо уважно за ним поспостерігати. Отже, ваш опонент…

Чіпає губи

Будь-який дотик до губ — долонею, пальцем, олівцем — видає в людині брехуна. Відбувається це мимоволі, адже контролювати себе важко. Слідкуйте, щоб подібна звичка не зміцнилася у вас: на співбесіді або публічному виступі вона негативно позначиться на враженні про вас.

Деякі чухають, погладжують, пощипують губи, що також є варіантом дотику. Особливо промовистим є жест, коли рот прикривають рукою. Це мимовільний сигнал, що людина вважає свої власні слова брехнею або вони вирвалися у нього мимоволі. На підсвідомому рівні він нібито ставить перепону, щоб не сказати зайвого. Якщо подібна дія з’являється у відповідь на ваші слова, то вам явно не довіряють.

Прикушує губи

Явна ознака нерішучості і занепокоєння. Швидше за все, у людини є величезне бажання висловитися, але він ніяк не наважиться це зробити. Допоможіть йому: дайте слово, попросіть взяти участь в обговоренні. Співрозмовник буде здивований вашою проникливістю. Якщо обговорення публічне, ви зміцните впевненість людини в собі, адже багато хто соромиться самостійно брати слово. В деяких випадках прікусиваніе губ означає настороженість. Людина з якоїсь причини не може розслабитися поруч з вами. Проявіть дружелюбність і готовність до діалогу — ви допоможете йому розкріпачитися.

Позіхає

Відверту позіхання часто приймають за ознаку нудьги. Насправді, за спостереженнями психологів, людина таким чином йде від хворобливого розмови або неприємної теми. У момент позіхання він ніби віддаляється від реального світу, відгороджується від діалогу з вамі. Не поспішайте ображатися на позіхає співрозмовника. Цілком можливо, у нього стрес, він не знає, як змінити тему, тому знаходить єдиний можливий спосіб не відповідати вам. Мимовільне позіхання під час бесіди підкаже, коли потрібно підтримати співрозмовника і налаштувати його на позитивну хвилю.

Підтискає губи

Стиснуті губи сигналізують про незадоволеність і незгоду з вашими словами. Швидше за все, через хвилину ви почуєте заперечення або відмову в проханні. Вчасно помітивши цю ознаку, потрібно привести нові аргументи в суперечці або додатково мотивувати співрозмовника, щоб він вам не відмовив. Причому важливо встигнути зреагувати до того, як вам можуть заперечити. Після відкритого спору переконати людину буде набагато складніше: мало кому подобається відмовлятися від власних слів.

Облизує губи

Помітивши цей жест, можете бути вдоволені: на підсвідомому рівні вам хочуть сподобатися. У спілкуванні з протилежною статтю він означає флірт, зацікавленість в вас як в сексуальному об’єкті.

Облизування губ говорить також про граничний хвилюванні. У людини пересохло в роті від емоцій, ось він і зволожує губи, щоб виглядати привабливим і природним.

Посміхається

Посмішка може бути різною: відкритої, нервової, отруйною. Все залежить від напрямку куточків губ. При доброзичливою усмішкою вони завжди рівномірно підняті, і добре, якщо трохи видно зуби: це ознака особливої ​​прихильності і довіри до вас. Але коли куточки губ при посмішці знаходяться на різному рівні, дійсно варто насторожитися: вас, швидше за все, не сприймають всерйоз. Крива усмішка не тільки означає приховану ворожість, але і сигналізує про те, що вашим словам не надають особливого значення.

Шкіриться

Неприродна усмішка повинна насторожити вас при будь-яких обставинах. Особливо, якщо вам дивляться прямо в очі: це ознака агресії і конфлікту, який назріває. Але пам’ятайте, іноді людина шкіриться коли нервує і не знає, як відреагувати на ваші слова. Наприклад, своєрідний оскал може з’явитися на обличчі співрозмовника при сумних новинах. Ні, над вами не сміються і не хочуть образити: просто ви збентежили людини.Як побороти свій страх

Людина, яка стверджує, що нічого не боїться, явно лукавить. У кожного з нас є набір фобій, але це не означає, що з ними треба миритися. Принципи боротьби зі страхом приблизно однакові, неважливо, чи йде мова про боязнь висоти або жаху перед прийдешніми змінами. Почуття страху — важлива частина інстинкту самозбереження, саме він оберігає нас від…

Як розпізнати обман

Навіть самого вмілого брехуна можуть видати малопомітні деталі. Якщо ви хочете вивести його на чисту воду, то зверніть увагу на мову тіла, жести, дихання, мова — саме вони підкажуть вам, коли співрозмовник говорить неправду. Мабуть, ніхто не вміє так віртуозно розпізнавати брехню, як фахівці, що працюють в поліції і спецслужбах. Їм доводиться мати справу з…

Як налаштуватися на позитивний лад

Восени через мінливої ​​погоди настрій на нулі. Будні здаються, як ніколи, сірими, вихідні теж не радують. Як підняти собі настрій і заново знайти смак до життя? Назвіть її як хочете — «англійська сплін», «російська нудьга» або просто настрій «набридло все, смуток-туга з’їдає». Цим синдромом в осінній період страждають практично всі, хто-то в більшій мірі, хтось…