Головна сторінка Контакти Усі записи

Як домогтися повагу на роботі

Як домогтися повагу на роботі

Повага не купиш, його можна тільки заслужити, і на новій роботі думати про це потрібно з самого першого дня.

Якщо вам вдалося завоювати повагу колег, то життя на роботі стає набагато приємніше і простіше. З вами хочуть спілкуватися, до вашої думки прислухаються, на вас не звалюють «брудну» роботу, вам доручають цікаві завдання. Але щоб отримати ці бонуси, вам доведеться дійсно постаратися.

Стриманість

Скандалами, криками, сварками можна домогтися бажаного, але ярлик «істерична дурепа» точно не додасть вам симпатії оточуючих. Ви помічали, що в будь-якому колективі особливою повагою користуються ті співробітники, які в складній ситуації вміють зберігати спокій? Спрацьовує проста логічний ланцюжок: людина спокійна — значить, він упевнений в собі — мабуть, він знає, що робить, — отже, він справжній профі — мабуть, варто прислухатися до його думки. Уміння контролювати свої емоції — ознака зрілості і мудрості, і це додаткові очки в вашу користь.

Впевненість

Якщо вам не вистачає внутрішньої впевненості в собі, то для початку потренуйтеся хоча б зовні справляти враження людини, який не сумнівається у власних можливостях. Почитайте статті про мову тіла і свідомо почніть тренувати жести і пози, які транслюють впевненість в собі. Попрацюйте над голосом — низький тембр і помірний темп мови виробляють найбільш сприятливе враження. Оточуючі не повинні помічати ваших сумнівів. Нехай у вас пішов цілий тиждень на те, щоб вирішити, як потрібно оформити вітрину в магазині, але колеги повинні бачити лише вашу впевненість в тому, що саме такий дизайн приверне нових покупців. Яким би звивистих і болісним ні процес прийняття рішення, нехай він залишиться таємницею для ваших колег.

Самоповага

Якщо ви самі не поважаєте свого часу, свої досягнення, свої здібності, то чого можна чекати від колег? Частіше проводите «інвентаризацію» своїх досягнень. Та хоч кожен день! Завжди є чим похвалитися: «Як спритно я окрутила того клієнта!» Або «Схоже, начальнику дійсно сподобалася моя ідея». Будь-який поважаючий себе людина цінує свій час і вміє грамотно відмовляти. Вам теж варто навчитися. «Марія Сергіївна, давайте ви зараз швиденько поїдьте за документами до замовника…» — «Я б із задоволенням, але тоді ви самі будете пояснювати шефу, чому я не встигла підготувати звіти, які він просив».

Кодекс честі

Ви звикли домагатися бажаного інтригами і маніпуляціями? Вам здається, що колеги не помічають ваших махінацій? До пори до часу, можливо, так воно і буде. Але не варто думати, ніби навколишні дурніші вас. Швидше рано, ніж пізно, правда випливе назовні. Чесність і щирість — ваша головна зброя. Колеги повинні бачити, що ви порядна людина. Правила прості: виконуйте свої обіцянки, не говоріть неправди, не давайте чужих секретів, не беріть участи в плітках, не кажіть за спиною колег нічого, що ви не могли б повторити, дивлячись їм в очі.

Помилки

Є такий тип людей, які ніколи не визнають власних помилок. ‘ Навіть якщо їх приперти до стінки, вони будуть захищатися до останнього. Винним виявиться хто завгодно: колеги, клієнти, начальство, курс долара, зірки — тільки не вони. Така позиція поваги не викликає. Сильна людина не боїться визнавати свої помилки і може спокійно сказати: «Я був неправий». Більш того: сильна людина вміє прощати чужі помилки. Він знає: не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Колега переплутала накладні, і вам довелося переробляти свій звіт? Якщо це одиничний випадок, то краще просто потиснути плечима, співчутливо посміхнутися і пожартувати: «Якщо мені сьогодні знову доведеться сидіти допізна, то чоловік точно вирішить, що я завела коханця».

Компетентність

Ви можете бути найспокійнішим, стриманим і порядною людиною на світі, але це не допоможе, якщо ви будете працювати абияк. Ніхто не стане поважати співробітника, якщо він в офісі лише штани просиджує. Забудьте про роботу за принципом «і так зійде», намагайтеся завжди видавати свій максимум. Звичайно, є такі-колективи, де в принципі не прийнято вистрибувати з штанів, тому на надто завзятого працівника дивляться як на вискочку. Але вам навряд чи сподобається працювати в такому болоті, краще відразу тікати, поки не пізно.

Допомога

Якщо у вас є вільний час, і ви розумієте, що колега не просто хоче спихнути на когось свої обов’язки, а дійсно не справляється з роботою, то не відмовляйте в допомозі. Сьогодні допомогли ви, завтра допоможуть вам. Беріть під своє крило новачків — вони потім не забудуть, хто саме підтримав їх у важку хвилину на новому місці.Як стати щасливим

У кожного буває чорна смуга в житті. Але часом невезіння затягується на місяці, а то й роки. Мимоволі замислюєшся: «Ну чому мені не щастить, що я роблю не так?» Виграш в лотерею або будь-яка інша щаслива несподіванка — це завжди лише випадок, збіг обставин, на яке ми не можемо вплинути. Розраховувати на подібну удачу —…

Як перестати боятися літати

Боязнь польотів — дуже незручна фобія в наш час. Спробуйте сказати шефу, що ні поїдете у відрядження, тому що боїтеся літати. Або поясніть дітям, що морем вони будуть милуватися тільки на фотографіях, тому що мама не любить літаки. Згідно з даними різних досліджень, аерофобією страждають 10-20% населення земної кулі. Навіть такі брутальні чоловіки, як Бен…

Як підвищити свою самооцінку

Залізне правило: оточуючі не будуть вас любити і цінувати, поки ви самі не навчитеся приймати себе і не повірите в те, що гідні любові і поваги. Дехто дивується: «Навіщо мені потрібно вчитися любити себе?» А потім вони дивляться в дзеркало і обзивають себе товстої коровою. І не купують собі нове плаття, тому що: «Яка різниця,…