Головна сторінка Контакти Усі записи

Як грамотно вибрати домашнього кухаря?

Як грамотно вибрати домашнього кухаря?

Вибір для будинку газової або електричної плити — дуже не просто заняття. У магазинах просто очі розбігаються від величезного асортименту плит. Треба звертати увагу не тільки на кольорове оформлення плити, але і на набір її функцій.

Плити завжди мають дві частини: варильну частина і духовку. Якщо робити акцент на духовій шафі, то незаперечною перевагою над газом має електрику. Це навіть підтверджується тим, що газові плити оснащуються електричними духовками. Нагрівальні елементи здатні опромінювати теплом продукти і зверху, і знизу. Це відмінно справляється з пригорання їжі через нерівномірне нагрівання.

Газова духовка оснащенню примусової конвенції не підлягає. Полум’я може згаснути від струменя повітря вентилятора. Та й догляд за електроплитою більш зручний, її легко мити, т. К. Має простий пристрій.

Але з поверхнями для приготування їжі електричних помічників не все так просто. Вони тривалий час нагріваються до потрібної температури, також повільно і відбувається їх охолодження. Газовий пальник нагрівається моментально, швидко змінює температуру. Якщо йде з каструлі молоко, то газ можна відразу вимкнути. А ось з електричної плити каструльку доведеться знімати.

А ось гідно позмагатися з газом може тільки склокераміка. Її рівна, скляна, тонована поверхня приховує нагрівальний елемент плити. Такі плити відмінно виглядають, їх легко мити. Та й готують вони не гірше кухарів газових. Звичайно, охолодження цих плит йде повільніше.

Але ось швидкість їх нагріву дасть фору газовим і в плані потужності, і автоматизації температурних режимів. Істотний недолік склокераміки в її чутливості до розміру посуду (відповідність розміру пальників). Дно каструль має бути ідеально гладким і рівним.

Виробники склокерамічних плит останнім часом намагаються вирішити проблему з фіксованим діаметром посуду. Конфорки таких плит мають змінну площа нагріву. Виходить, що один пальник має в собі конфорки різного розміру (велика і маленька). Це дозволяє використовувати при приготуванні їжі більше придатних каструль, сковорідок. Але проблема виникне при переході на електрику. Деяку частину посуду доведеться все-таки замінити.

Це ж саме можна віднести і до традиційних електричних плит. Вони також поступаються газових пальників, які здатні нагрівати ємності будь-яких розмірів і конфігурації. Другий мінус склокераміки — це її досить висока ціна.

Функції електроплит

Гриль. Більшість електричних електродуховок оснащені вбудованим грилем. Використовуються більш високі температури, їжа набуває особливого насичений смак. Його не можна отримати при звичайному обсмажуванні продуктів. Гриль (вбудований) буває двох видів: з галогенової лампою (інфрачервоний) і зі спіралевидним нагрівачем (електричний).

Більшість домогосподарок вважають за краще грилю духову шафу. Гриль важко мити, та й забруднюється він більше. Тому, якщо ви не можете жити без гриля, то серйозніше при виборі плити придивіться до духовок, з функцією самоочищення.

В супермаркетах стали продаватися духовки, очищаються за допомогою операції піролізу. Вона полягає в руйнуванні органічних речовин за допомогою нагріву до певної (високої) температури. Після цієї процедури треба просто легко прибрати зі стінок шар сажі. Погано тим, що запах обвуглених жирів буде поширюватися по всій кухні, якщо у вас немає витяжки.

З огляду на це, виробники застосовують і каталітичний спосіб. Стінки покриваються особливою емаллю, яка здатна розчинити жир. Залишається лише зняти його вологою ганчіркою. Але цей хороший спосіб теж має недолік: поступово буде знижуватися ступінь ефективності самоочищення.

Духова шафа з висунутою візком

У процесі приготування страв треба перевіряти їх готовність. У звичайній духовці відкривають дверцята і висувають деко. Тут виникає ризик пошкодити руки в зв’язку з розпеченої начинкою духової шафи.

Простіше це зробити, маючи духовку з висунутою візком. Відкриваючи дверцята, одночасно висувається і деко на всю його довжину. Є навіть візки, які дозволяють змінювати положення дека в сторону. Це дає можливість господині готувати їжу на кількох деках одночасно.Як зберігати продукти без холодильника

Багато що може трапитися в житті. Ось наприклад уявімо таку ситуацію — у вас несподівано зламався холодильник. Що ви будете робити? Ясна річ, що першим про що ви подумаєте це «Як полагодити холодильник?», Але це не єдина проблема. Є ще одна проблема «Як зберігати продукти без холодильника?». Зараз я дам вам кілька порад як це…

Натуральні миючі засоби для вашого будинку

Кожна мама і дружина замислюється про те, як піклуватися про свою сім’ю, не приносячи їй шкоди. Але дуже часто ми не помічаємо, як звичайні засоби для чищення килимів або миття посуду забруднюють наше повітря і стають причинами багатьох захворювань. Зараз весь світ переходить на екологічні миючі засоби, які є здоровою альтернативою вже звичним засобам, які…

Як правильно користуватися керамічним ножем?

Кухонний керамічний ніж — один найпопулярніших кухонних аксесуарів. Причому така популярність саме керамічного приладу пов’язана з кілька особливостями, які роблять його дійсно незамінним. По-перше, це легкість. По-друге, він гострий, ну і по-третє, дуже зручний у використанні. Коли ви орудуєте будь-яким кухонним інструментом, простота використання неймовірно важливий компонент, який часто стає визначальним. Ножі керамічні є у…