Головна сторінка Контакти Усі записи

Як навчитися прощати образи

Як навчитися прощати образи

Образа — руйнівний почуття. Але як же не ображатися, якщо чоловік в черговий раз забув про річницю вашого весілля, начальник підвищив голос, а улюблена подруга вже другий місяць не може знайти час, щоб зустрітися?

Проведемо експеримент: згадайте, скільки разів за останній тиждень ви ображалися. На кого завгодно: на рідних, друзів, колег, начальство, тітоньку з паспортного відділу і ціни на бензин. Скільки образ ви пригадаєте? Десять? П’ять? Одну? Навіть одна образа — це вже занадто багато.

Будьте чесні

Для початку навчіться не брехати самій собі. Ви скільки завгодно можете робити вигляд, що вас не хвилюють зауваження матері, яка все ще вважає вас маленькою дівчинкою, яка не знає, як правильно гладити чоловікові сорочки і варити борщ. Але всередині вас образа буде збиратися, і одного разу вона може вилитися в жахливу сварку. Тепер спробуйте зрозуміти, чому ви образилися. Чоловік забув про іменини чи річницю весілля? І це знак того, що він вас не любить і не цінує? Серйозно? А коли пізно ввечері він зустрічає вас на автобусній зупинці, щоб вам не страшно було йти додому темними провулками, це ні про що не говорить? Значить, все-таки любить і цінує? І ось тепер можете докопатися до справжньої причини більшості образ: вони виникають, коли оточуючі поводяться не так, як нам би хотілося.

У вашій голові засіла ідея, що люблячий чоловік на кожну річницю весілля замовляє столик в ресторані. А чоловік вважає, що люблячий чоловік повинен забезпечувати сім’ю. Нерозумно ображатися на те, що ваші уявлення про прекрасне не збігаються.

Будьте розсудливі

Спробуйте розібратися в мотивах образив вас людини. Для цього психологи пропонують використовувати техніку двох стільців. Спочатку ви промовляєте ситуацію від свого обличчя, потім пересідаєте на інший стілець і подумки програєте події з точки зору образив вас людини. Так можна зрозуміти, наприклад, що нескінченні повчання і повчання матері — це її спосіб висловити свою турботу і відчути себе потрібною. Ображати улюблену дочку в її плани явно не входило. Або, навпаки, ви зрозумієте, що образливе зауваження колеги на адресу вашого нового сукні викликано банальної заздрістю.

Ви відмінний працівник, вас цінує начальство, у вас прекрасний чоловік і хороші друзі. Є чому позаздрити! Тому заздрісна колега так і норовить вжалити вас якомога болючіше при нагоді. І на неї не варто ображатися, її треба пожаліти. Тільки глибоко нещасні і невпевнені в собі люди намагаються вирости у власних очах, принижуючи інших.

Будьте відверті

По крайней мере, з близькими людьми, які щиро вас люблять. Скажіть, нарешті, мамі, що її зауваження ранять і примушують відчувати себе п’ятирічною дівчинкою, недосвідченої і невмілої, але ж ви вже давно виросли і навіть навчилися правильно прасувати сорочки. Або, скажімо, в компанії друзів чоловік невдало пожартував: «Ех, моєї Катюха вже сорок стукнуло, пора міняти її на більш молоду версію». Не робіть вигляд, що оцінили жарт. Замість цього наодинці з чоловіком зізнайтеся, що його слова вас зачепили. Якщо він почне обурюватися: «Ти що, Катюша, жартів, чи що, не бачиш?» — запитаєте, а як би йому сподобалося, якби ви при друзях почали жартувати з приводу розміру його чоловічої гідності.

Будьте винахідливі

Дуже часто образа здається особливо гіркою, тому що в потрібний момент ми не змогли швидко відреагувати і поставити кривдника на місце. Наприклад, ви до сих пір пам’ятаєте, як в переповненому автобусі якийсь трамвайний хам кинув образливі слова: «Куди преш, корова?» — а ви, замість того щоб відповісти: «Так подалі від таких баранів, як ви!», Застигли з відкритим ротом. Програйте в своїй голові весь діалог і придумайте десять дотепних відповідей. Так ви зможете «відпустити» ситуацію, і образа забудеться. І наостанок два психологічних прийому, які допоможуть вам позбавитися від старих образ.

 • Напишіть кривдникові лист, висловіть все, що думаєте про нього і його поведінці, виплесніть свої переживання, а потім лист спаліть і для більшого драматизму розвійте попіл за вітром.
 • Спробуйте техніку візуалізації: уявіть свою образу у вигляді важкого каменю (докладно опишіть, якого він розміру, кольору, який він на дотик), а потім уявіть, як ви рятуєтеся від цього каменю (кидаєте його в воду, відправляєте бандероллю кривдникові і т. д.). Так ви в повній мірі оціните значення виразу «камінь з душі звалився».


 • 8 способів позбутися стресу

  Стрес щодня переслідує нас, і нікуди від цього не подітися. Часом нам необхідно швидко взяти себе в руки і заспокоїтися. У такі моменти варто видихнути і згадати 8 чарівних способів позбутися стресу. Кожна людина індивідуальна. Один заспокоюється за допомогою дихальних практик, іншому необхідно «заїсти» стрес, третій взагалі б’є посуд. Перш ніж зрозуміти, який спосіб підходить…

  Психологія хвороб: як наші емоції впливають на самопочуття

  Винуватцем наших сезонних застуд часом є не вірус або холод, а… психіка. Ще в давнину було помічено, що думки, емоції і характер людини впливають на його здоров’я: посилюють-послаблюють симптоми хвороби, збільшують-скорочують її тривалість. Відомі випадки, коли люди, спонукувані почуттям боргу (скажімо, лікарі), які не заражалися навіть під час спустошливих епідемій! Сьогодні вивченням впливу психічних факторів…

  Почуття заздрощів і як від нього позбутися

  Подруга вискочила заміж за підприємця і купила машину, колезі дали підвищення, а колишній однокласник, який ще недавно списував у вас домашні завдання, поїхав вчитися в Оксфорд. Так і хочеться закричати: «На їх місці повинна була бути я!» Як бути, якщо, дивлячись на успіхи оточуючих, ви відчуваєте НЕ радість за інших, а образу? Ситуацію можна змінити……