Головна сторінка Контакти Усі записи

Як не розгубити вітамін C в продуктах

Як не розгубити вітамін C в продуктах

Не тільки висока температура приготування продуктів може привести до втрати вітаміну C в самому продукті. Незважаючи на те, що вітамін C має консервуючими цінними компонентами продуктів харчування від впливу зовнішніх факторів, але також піддається розкладанню. Його найбільшими ворогами є висока температура і доступ кисню.

Вітамін C, також часто званий аскорбіновою кислотою, грає важливу роль в правильному функціонуванні людського організму. Є відмінним антиоксидантом, регулює кровообіг, а також підтримує наш імунітет. Необхідно знати продукти, багаті антиоксидантами, і їх важливу функцію яку вони грають в організмі людини. З цих причин, варто поставляти їх для нашого організму, так як самі ми не в змозі їх створювати. Містять вітамін C, багато овочів і фруктів — зокрема, ягоди і цитрусові. Рекомендується вживати 1 або 2 грамів цього вітаміну в день, а в період простудних захворювань рекомендується збільшувати дози.

Вітамін C — температура розкладання

Цей вітамін є найчутливішим з усіх вітамінів, на вплив на нього зовнішніх чинників. Руйнує його висока і низька температура, лужна реакція, контакт харчових продуктів де є його зміст, зі світлом і з повітрям. Висновок з цього такий, що краще вживати продукти містять вітамін C в формі, як найбільш свіжої та сирої.

Зосередимося однак на вплив температури, на розкладання цього вітаміну. З — за того, що вітамін C відноситься до групи вітамінів, розчинних у воді, вона дуже чутлива до температури навколишнього середовища, в якій розчиняється. Термічна обробка їжі, наприклад, пастеризація або звичайне приготування їжі, призводить до того, що цей вітамін майже повністю втрачається. Негативна дія викликає вже температура 70C, так що в гарячому чаї з лимоном мало його залишається. Однак ми не повинні обмежувати себе традиційного приготування продуктів, що містять цей вітамін. Приготування на пару або в мікрохвильовій печі, де ми можемо цю температуру контролювати, робить так, що овочі та фрукти втрачають його, безумовно менше. У разі приготування їжі на пару це втрати близько 20-30%, в разі мікрохвильовій печі близько 10%, це оптимістичний варіант.

Цікавим фактом є те, що вітаміну C ми знаходимо в більшій кількості в заморожених продуктах, ніж у свіжих! Заморожування викликає загальмування вітаміну C в продуктах (ми говоримо про температурах, що підходять для заморозки овочів і фруктів). Звичайне зберігання призводить до того, що частина цього вітаміну, однак, зникає.

Також варто пам’ятати про те, що вітамін C розкладається при доступі до нього кисню, тому продукти, багаті вмістом вітаміну, необхідно захищати від повітря на скільки це можливо.

Вітамін C — втрати

Вітамін C ми втрачаємо в основному в результаті використання високих температур під час обробки продуктів. Також очищення від шкірки фруктів і овочів негативно впливає на кількість цього цінного антиоксиданту, тому що в багатьох продуктах його концентрація найбільша, саме під шкіркою. Тому варто готувати овочі якомога швидше, так, щоб вода, в яку їх кидаємо, була вже гарячою, і відразу після приготування була відокремлена від продукту, а найбільш рекомендована форма приготування їжі є приготування на пару. Завдяки цьому, вони будуть смачніше і в той же час будуть містити більше вітамінів.

Важливим аспектом є природний розпад вітаміну C під час контакту з повітрям. Сприяє цьому присутність ферменту під назвою аскорбінка.

Картопля, приготований традиційним способом, тобто, залитий холодною водою і відварений, втратять до 35% вітаміну С.

Сік з фруктів або овочів багатих вітаміном C, варто використовувати, наприклад, для запобігання потемніння подрібнених фруктів і овочів — селери, яблук або грибів, просто полив їх цим соком.

Способи зменшення втрат вітаміну C

 • Зменшення кількості води, використовуваної для приготування їжі;
 • Закладка овочів в киплячу воду і якомога швидше доводити до кипіння;
 • Готувати при слабкому кипінні;
 • Скорочення час приготування їжі до мінімуму;
 • Приготування на пару;
 • Використання бульйонів для приготування супів, соусів;
 • Приготування страв безпосередньо перед вживанням;
 • Приготування в спеціальному посуді, яку можна купити тут;
 • Використання ножів і інструментів з нержавіючої сталі.
 • Давайте підтримувати наш імунітет, і деякі процеси, що відбуваються в нашому організмі, підтримуючи себе вітаміном C. Щоб забезпечити сталу кількість цього вітаміну, збалансувати своє харчування, в якому не будете втрачати норму споживання зі свіжих овочів і фруктів. Пам’ятайте, що дефіцит цього вітаміну може бути більш небезпечним для нашого здоров’я, ніж його передозування.  Знайдіть альтернативу антибіотикам

  Традиційна медицина в даний час прагне лікувати будь-які хронічні і гострі захворювання антибіотиками. «Якщо лікар виписує, значить потрібно пити!» — думає слухняний пацієнт, який бажає вилікуватися. Але що це за ліки і нешкідливі вони? Хороші і погані мікроорганізми «Анти» — означає «проти», а «біотик» — живий організм, біологічна істота. Виходить, що такий препарат вбиває мікроорганізми….

  Як прокидатися вранці самостійно без шкоди для здоров’я?

  Що може бути гірше сигналу будильника щоранку? Це маленьке безсердечна «механічне чудовисько» наполегливо будить щоранку і не дає виспатися великій кількості людей в світі. Дуже мало людей, які Прокидаються самостійно без допомоги будильника. Виявляється прокидатися від дзвінка будильника не зовсім правильно і може завдати шкоди здоров’ю людини. Як завжди, американські вчені провели дослідження і прийшли…

  Способи боротьби з безсонням

  Кожен, напевно, стикався з проблемою, коли крутишся з боку на бік, при цьому відрізок часу, відведений на сон, стає менше і менше, а ви ще не стулив очей. Наступні кілька порад можливо допоможуть вам усунути цю проблему. Почнемо з «дідівського» методу, перерахунок овець, баранів… Можливо цей спосіб дійсно хороший, раз про нього стільки розмов, але…