Головна сторінка Контакти Усі записи

Як підвищити свою самооцінку

Як підвищити свою самооцінку

Залізне правило: оточуючі не будуть вас любити і цінувати, поки ви самі не навчитеся приймати себе і не повірите в те, що гідні любові і поваги.

Дехто дивується: «Навіщо мені потрібно вчитися любити себе?» А потім вони дивляться в дзеркало і обзивають себе товстої коровою. І не купують собі нове плаття, тому що: «Яка різниця, в чому ходити, можна подумати, на мене хтось подивиться». І якщо ненавмисно розбивають чашку, то тут же починають зніяковіло виправдовуватися: «Я така незграбна, вічно у мене все з рук валиться». Якщо ви постійно відчуваєте себе винуватою, раз у раз жертвуєте власними інтересами і бажаннями заради оточуючих, якщо вам здається, що з такою зовнішністю / мізками / талантами, як у вас, ловити в житті нічого, то вам терміново потрібно пройти прискорений курс любові до самої собі.

Крок 1. Зовнішній вигляд

Ваше завдання — полюбити своє відображення в дзеркалі. Тут немає універсальних порад. Кому-то досить просто змінити зачіску і колір волосся, а кому-то доведеться повністю поміняти гардероб і всерйоз зайнятися спортом. Працюйте над своєю зовнішністю до тих пір, поки не знайдете себе на думці, що милуєтеся своїм відображенням у вітринах магазинів і Так і норовить посміхнутися, дивлячись на себе в дзеркало.

Крок 2. Карта особистості

Візьміть великий аркуш ватману, в центрі приклейте свою фотографію. Навколо портрета покажіть (використовуйте слова, вирізки з журналів, фотографії з сімейного альбому) речі, які мають для вас особливе значення в житті — сім’я, кар’єра, хобі, інтереси. Далі в лівій стороні аркуша напишіть список ваших недоліків, а в правій перерахуйте свої достоїнства, вміння і таланти. Сенс не в тому, щоб зробити яскравий цікавий колаж, а в тому, щоб заняться — самоаналізом, краще пізнати себе, побачити цілісну картину власної особистості. Попросіть близьких людей доповнити праву колонку, і ви відкриєте в собі масу нових достоїнств.

Крок 3. Похвальна грамота

А тепер уявіть, що ваше прізвище Самохвалова, і постарайтеся виправдати це гучне ім’я. Кожен день намагайтеся знайти мінімум п’ять приводів, щоб себе похвалити. Пройшли пішки половину шляху до роботи? Молодець! Замість звичної смаженої картоплі та свинини взяли сьогодні в їдальні овочевий салат і шматочок курки? Так тримати! Успішно розрулити назріває скандал зі складним клієнтом? Розумниця! Пам’ятайте: у житті завжди є місце для похвали самої себе. Свої великі досягнення відзначайте з розмахом. Скажімо, ви одна з небагатьох впоралися з квартальним планом і отримали премію? Це хороший привід зводити всю сім’ю в ресторан.

Крок 4. Власна думка

Багато людей чомусь вважають, що якщо будуть в усьому погоджуватися з оточуючими, то завоюють симпатію і любов. Це дуже поширена помилка. Насправді така тактика не принесе вам поваги інших людей. Гірше того — невміння відстоювати власну думку веде до втрати самоповаги. Починайте потихеньку відвойовувати позиції. Щоб не сісти в калюжу, дотримуйтесь три правила. Перше — висловлюйте свою думку тільки з тих питань, в яких ви добре розбираєтеся. Друге — заздалегідь підготуйте аргументи на свою користь. Третє — ні гарячий, ані кип’ятити, говорите спокійно, якщо потрібно, продумайте свою промову перед зеркалом. Начніте з малих перемог.- ^ Наприклад, ваші друзі збираються святкувати ювілей в ресторані і все ніяк не можуть вибрати, куди піти. Запропонуйте їм в якості варіанту своє улюблене заклад, в подробицях розписавши його гідності: меню, обслуговування, ціни, вдале місце розташування, хороша музика.

Крок 5. Оточення

Людина — це соціальна тварина, нам дуже важлива думка оточуючих про нашу персони, саме на цьому фундаменті і будується наша самооцінка. Постарайтеся очистити своє оточення від «токсичних», важких, негативно налаштованих людей. Всі ці псевдоподругі, які при зустрічі не забудуть відмітити: «Ой, у тебе нова стрижка! Знаєш, мені здається, тобі потрібно змінити перукаря. Хочеш, я дам телефон перевіреного майстра? »- нехай псують настрій кому-небудь іншому. Намагайтеся більше часу проводити з тими людьми, хто прихильно до вас налаштований і не має звички критикувати і повчати оточуючих.Як читати по губах

Психологи стверджують, що губи можуть розповісти про людину навіть більше, ніж очі. На них відбивається найменша зміна в настрої. Як правильно трактувати ці знаки? Безліч методик розпізнавання емоцій по губах сьогодні використовується психологами, агентами ФБР і журналістами, яким часто доводиться брати інтерв’ю. Невербальні сигнали можуть розповісти багато про співрозмовника, якщо уважно за ним поспостерігати. Отже,…

Як побороти свій страх

Людина, яка стверджує, що нічого не боїться, явно лукавить. У кожного з нас є набір фобій, але це не означає, що з ними треба миритися. Принципи боротьби зі страхом приблизно однакові, неважливо, чи йде мова про боязнь висоти або жаху перед прийдешніми змінами. Почуття страху — важлива частина інстинкту самозбереження, саме він оберігає нас від…

Як розпізнати обман

Навіть самого вмілого брехуна можуть видати малопомітні деталі. Якщо ви хочете вивести його на чисту воду, то зверніть увагу на мову тіла, жести, дихання, мова — саме вони підкажуть вам, коли співрозмовник говорить неправду. Мабуть, ніхто не вміє так віртуозно розпізнавати брехню, як фахівці, що працюють в поліції і спецслужбах. Їм доводиться мати справу з…