Головна сторінка Контакти Усі записи

Як побороти свій страх

Як побороти свій страх

Людина, яка стверджує, що нічого не боїться, явно лукавить. У кожного з нас є набір фобій, але це не означає, що з ними треба миритися.

Принципи боротьби зі страхом приблизно однакові, неважливо, чи йде мова про боязнь висоти або жаху перед прийдешніми змінами. Почуття страху — важлива частина інстинкту самозбереження, саме він оберігає нас від небезпечних для життя і здоров’я вчинків. Одна справа, коли з почуття страху перед швидкістю ви керуєте авто з граничною обережністю. Інша справа, коли через страх перед літаками ви ще жодного разу в житті не були на морі. Як бути, якщо страхи заважають жити повноцінним життям?

Можна скільки завгодно уникати або ігнорувати свої страхи, намагаючись вдавати з себе стійкого олов’яного солдатика, але заперечення не вирішить проблеми. Наприклад, одна дівчина страждала легкої, як їй здавалося, формою клаустрофобії. Щоб не провокувати напади страху, вона намагалася уникати закритих просторів. Але одного разу їй довелося підніматися на двадцятий поверх великого офісного будинку. Ліфт зламався, і за ті двадцять хвилин, які вона провела в кабіні, дівчина пережила повноцінну панічну атаку. Далеко не завжди можна втекти від своїх фобій, тому перший крок на шляху подолання — це зізнатися самій собі, чого саме ви боїтеся. Спробуйте докопатися до джерела страху. Можливо, мова йде про якомусь травмирующем подію в дитинстві, або причиною страхів стали жорсткі батьківські установки. Скажімо, якщо розлучена і розчарована в чоловіках мати роками твердила дочки, що всім мужикам потрібен тільки секс, то не варто дивуватися, якщо у дівчини виробиться боязнь інтимної близькості.

Аналіз збитків

Буде важко переконати себе боротися зі своїми фобіями, якщо вам здається, що вони в житті не надто заважають. Спробуйте подивитися на проблему глобально і уявити, яких життєвих бонусів ви втрачаєте через своїх страхів. Скажімо, якщо ви боїтеся публічних виступів, то це може серйозно перешкодити вам в побудові кар’єри. А якщо вам страшно водити машину, то це обмежує вашу свободу пересування. Звичайно, на дачу можна доїхати і на електричці, але задоволення вийде вельми сумнівне.

Аналіз наслідків

Це важливий крок для страхів, пов’язаних з життєвими установками. Наприклад, боязнь залишитися одній без міцного чоловічого плеча часто змушує жінок роками жити з осоружним чоловіками і позбавляє можливості зустріти нову любов. Уявіть, ніби то, чого ви боїтеся, збулося насправді. Що станеться? Що ви будете відчувати? Як зміниться ваше життя? Як ви зумієте впоратися з проблемою? Чи можете ви розраховувати на допомогу близьких? Чимало жінок, які, подолавши свій страх самотності, дійсно починають аналізувати наслідки можливого розставання з чоловіком, приходять до висновку, що після розлучення у них буде втричі менше причин для стресу і вдвічі більше вільного часу.

Боротьба з помилковими міфами

Багато страхи засновані на помилкових уявленнях і неправильної інформації. Скажімо, ви в дитинстві подивилися фільм Хічкока «Птахи» і тепер панічно боїтеся всіх пернатих. Знайдіть статистику нападу птахів на людину, подивіться документальні фільми, почитайте книги про поведінку птахів. Переконайтеся, що ризик отримати травму насправді мінімальний.

Візуалізація успіху

Подумки намалюйте собі життя без страху. Припустимо, ви зуміли подолати авіафобія. Складіть список тих країн, куди ви тепер можете полетіти. Вирішіть, куди ви підете в першу чергу, уявіть, як ви гуляєте по місту, оглядаєте пам’ятки, пробуєте незнайому кухню, ніжитеся на пляжі.

Поглянути страху в лицо

Тепер настав час поглянути в обличчя своєму страху. Робити це потрібно, зрозуміло, поступово. Якщо ви боїтеся великих собак, то почніть з документальних фільмів про те, якими вірними, відданими і турботливими друзями можуть бути вівчарки і лабрадори. Потім вирушайте в гості до друзів, у яких живе величезний пес. Подивіться, який він милий і доброзичливий, розпитайте власника про особливості поведінки великих собак. Пограйте з псом, сходіть разом з ним на прогулянку. Ось побачите: мине небагато часу, і ви без коливань зможете купити синові цуценя, про який дитина так давно мріяв.

Корисні афірмації для подолання страху

 • Я в безпеки, зі мною не може статися нічого поганого.
 • Я повністю володію ситуацією, все знаходиться під моїм контролем.
 • Я відчуваю себе спокійно і невимушено.
 • Я відпускаю свій страх, я вільна від нього.
 • Мої емоції не можуть управляти мною, я сама керую своїми емоціями.
 • Я готова боротися з будь-якими виникають страхами, тому що я набагато сильніше їх.


 • Як розпізнати обман

  Навіть самого вмілого брехуна можуть видати малопомітні деталі. Якщо ви хочете вивести його на чисту воду, то зверніть увагу на мову тіла, жести, дихання, мова — саме вони підкажуть вам, коли співрозмовник говорить неправду. Мабуть, ніхто не вміє так віртуозно розпізнавати брехню, як фахівці, що працюють в поліції і спецслужбах. Їм доводиться мати справу з…

  Як налаштуватися на позитивний лад

  Восени через мінливої ​​погоди настрій на нулі. Будні здаються, як ніколи, сірими, вихідні теж не радують. Як підняти собі настрій і заново знайти смак до життя? Назвіть її як хочете — «англійська сплін», «російська нудьга» або просто настрій «набридло все, смуток-туга з’їдає». Цим синдромом в осінній період страждають практично всі, хто-то в більшій мірі, хтось…

  Як вести себе на робочому місці

  Успіх на новій роботі залежить від уміння пристосовуватися і знаходити спільну мову з колегами. Щоб безболісно пройти випробувальний термін, придивіться, як будуються відносини всередині колективу. Припустимо, на вашій минулій роботі панували неформальні відносини: підлеглі зверталися до начальника на «ти», влітку разом їздили на шашлики і скаржилися один одному на дітей, чоловіків і свекрух. Прямо не…