Головна сторінка Контакти Усі записи

Як правильно брехати на роботі

Як правильно брехати на роботі

Ми всі знаємо, що брехати негарно. Але іноді у нас просто немає іншого вибору. Що робити, якщо начальство або колеги змушують говорити неправду?

Брехня на роботі — явище нерідке. За даними компанії Хедхантер, 53% працівників час від часу брешуть своєму начальнику, 43% обманюють колег і клієнтів, а 64% брехунів абсолютно не шкодують про скоєне. При цьому найзапеклішими брехунами виявилися представники сфери продажів: 67% співробітників зізналися, що їм доводиться брехати на роботі. Так що, якщо ви змушені говорити неправду, ви не самотні.

Брехня клієнтам

Найчастіше брехня стосується якості продуктів або послуг, які пропонує ваша компанія. Іноді розпорядження надавати клієнтам недобросовісну інформацію виходить безпосередньо від керівництва, іноді ми починаємо прибріхувати самі в спробі збільшити показники продажів. Але одна справа — переконати повненьку купувальницю, що ця леопардова міні-спідниця відмінно на ній виглядає, і зовсім інше — не моргнувши оком сказати: «Ну що ви, у цих ліків взагалі не буває ніяких побічних ефектів». Брехати клієнтам — це як ходити по тонкому льоду, рано чи пізно ви ризикуєте провалитися. Завжди є небезпека, що знайдеться такий покупець або клієнт, який прийде скаржитися на недоброякісний продукт, влаштує скандал, викличе директора, відправить скаргу в Товариство захисту прав споживачів або того гірше — подасть на вашу компанію до суду.

Теоретично подібні розбірки повинні пройти повз вас. Клієнт буде судитися не з продавцем, а з самою фірмою або магазином. На практиці ж часто виходить так, що начальство в спробах прикрити свій тил «призначає» винного, вішає на нього всіх собак і звільняє з тріском. Тому якщо політика «брехні клієнту» виходить від керівника, то добре б, щоб відповідні розпорядження були зафіксовані письмово. Розумний начальник постарається уникнути цього всіма правдами і неправдами, але, можливо, у вас вийде «розкрутити» його на офіційну інструкцію в дусі «як відповідати на складні питання клієнтів». Бережіть її як зіницю ока: якщо справа дійде до судових розглядів, вона вам знадобиться. І обов’язково вирішіть для себе, чи згодні ви вводити клієнтів в оману або вам варто пошукати іншу роботу.

Брехня колегам

Тут можлива маса варіантів. Скажімо, ви дізналися про майбутні скорочення на підприємстві, але бос попросив вас не розголошувати цю інформацію. Що. робити, якщо вам зададуть пряме запитання? Збрехати, що не знаєте? Брехня в тісному колі людей, які працюють разом і добре знають один одного, справа невдячна. Будьте впевнені швидше рано, ніж пізно, всі будуть в курсі вашого брехні. Як казав Мюллер у фільмі «Сімнадцять миттєвостей весни», що знають двоє, знає і свиня. Тому, коли справа доходить до брехні колегам, чиніть опір до останнього. Краще прямо сказати, що так, ви в курсі ситуації, але обіцяли шефу тримати інформацію при собі, тому навіть якщо вас будуть катувати розпеченим залізом, ви все одно нічого не скажете. В інших випадках буває корисно зобразити тимчасову амнезію: нічого не пам’ятаю, нічого не бачив, нічого не чув.

Брехня начальнику

Зазвичай це виглядає так: колега просить вас прикрити її перед начальником, поки вона втече на півгодинки у своїх особистих справах. З одного боку, якщо правда випливе назовні, то дістанеться не тільки колезі, а й вам. З іншого боку, хто прикриє вашу спину, якщо вам самій потрібно буде прийти на роботу пізніше, щоб відвести дитину до лікаря? Тут дуже важливо оцінити можливі ризики. Наскільки серйозно начальство ставиться до подібних проступків? Яке покарання вас чекає, якщо правда відкриється? Як часто колега просить вас про подібні послугу? Чи немає небезпеки, що вона тепер сяде вам на шию і доведеться брехати заради неї по п’ять разів на тиждень?

Якщо ці ризики невеликі і несерйозні, то час від часу можна виручити колегу. Якщо ж ви ризикуєте серйозним штрафом, а то і кар’єрою, навчитеся говорити тверде «ні». Потренуйтеся, наприклад, робити великі перелякані очі і довірливо шепотіти: «Ой, я ж зовсім не вмію брехати! Так у мене по обличчю відразу буде видно, що я брешу. Попроси краще кого-небудь іншого ».Що дратує колег?

Фахівці склали список звичок, які найчастіше дратують мешканців офісу. Серед них виявилися цікаві і досить несподівані пункти! Коли люди проводять по вісім годин на день, працюючи пліч-о-пліч, вони часто починають діяти один одному на нерви. Так що, якщо ви хочете жити з колегами в мирі та злагоді, не робіть перерахованих нижче «смертних офісних гріхів». Телефонні…

Криза середнього віку у жінок: як подолати

Криза середнього віку наздоганяє не тільки чоловіків. Жінкам теж нелегко дається цей перехідний період. Його головні симптоми — хронічне невдоволення собою і навколишнім світом. Любити себе — не таке просте завдання, як здається. Ми постійно чіпляємося до себе. Те талія недостатньо тонка, то університетський диплом недостатньо червоний, то кар’єра не надто успішна, то діти не…

Циганський гіпноз: як діє і як захиститися

Гіпноз, циганський гіпноз, транс, самогіпноз, змінене свідомість — ці слова цікавлять і лякають кожного. Історії про те, як цигани обманюють чесний народ, змушуючи віддавати все нажите непосильною працею, лякають неймовірними подробицями. Як уникнути стороннього впливу на психіку і навіть скористатися гіпнотичним впливом собі на користь? Спробуємо розібратися. Як працює циганський гіпноз Так званим циганським гіпнозом…