Головна сторінка Контакти Усі записи

Як правильно економити на сімейному бюджеті

Як правильно економити на сімейному бюджеті

Ні для кого не секрет, що багато людей не вміють правильно економити. Освоївши кілька простих способів, можна значно заощадити сімейний бюджет і витратити гроші на довгоочікуваний відпочинок.

Що для цього необхідно?

Для початку потрібно ретельно проаналізувати свої доходи і витрати. Багато сімей витрачають в кілька разів більше, ніж можуть собі дозволити і живуть в кредит.

Отже, для того щоб не жити від зарплати до зарплати, а також не брати в борг, кредити, потрібно пам’ятати кілька основних правил.

 • Чітко фіксувати свої доходи і витрати. А також ретельно підходити до різних покупок.
 • Не брати кредити і позики в банках. Кредити звичайно дуже привабливий спосіб отримати гроші швидко, без зусиль. Але віддавати доведеться з відсотками набагато більше. Кредит можна брати тільки у виняткових випадках, коли присутня велика вигода. Наприклад, кредит на покупку квартири або машини вважається більш вигідним, ніж кредит на покупку путівки на море.
 • Необхідно відкладати частину зарплати в банк або просто завести скарбничку. Якщо відкладати щомісяця 10% зарплати за рік можна отримати хороші заощадження. Також можна спробувати відкласти незаплановані гроші, наприклад, гроші, отримані в подарунок. Правильно відкладати гроші на непередбачені витрати і форс — мажор. Так, у разі непередбаченої ситуації або хвороби у Вас завжди буде невелика кількість грошей, на які можна розраховувати. Подарунки на день народження можна спробувати купити заздалегідь, наприклад, в період знижок в магазинах. Перед святами багато магазинів завищувати ціни.
 • Не робити спонтанних покупок. До таких покупок відносяться речі з великими знижками, десята помада, техніка по знижкам. Найчастіше такі покупки здійснюються для підняття настрою і надалі не використовуються. Пам’ятайте, що чим дорожче річ, тим більше потрібно подумати, чи дійсно вона Вам потрібна.
 • Ходити в магазин з написаним списком і здійснювати покупки в будні дні. Також значно економлять сімейний бюджет домашні запаси, меню на тиждень. Багато продуктів набагато дешевше купити відразу і оптом. Так, наприклад, довго зберігаються макарони, цукор, крупи, побутову хімію краще купувати у великій кількості. А продукти, які швидко псуються, слід купувати в невеликих магазинах біля будинку. У великих супермаркетах велика спокуса взяти зайвого.
 • Розмежувати покупки. Якщо проаналізувати основні покупки, то можна побачити на що витрачається основні гроші. Часто багато грошей іде на солодощі, фаст-фуд, напівфабрикати, консерви. Все це можна або прибрати, або замінити.
 • Не купувати дрібниці. Купівля журналу, шоколадки, харчування в кафе — все це звичайно приємні дрібниці. Але саме вони крадуть велику кількість грошей просто так. Що ж робити? Протягом декількох тижнів простежити і записати, на що витрачаються гроші і відмовитися від таких витрат по можливості. Так, наприклад, можна брати з собою домашній бутерброд або чай, замість перекусів в кафе. Або читати журнали безкоштовно в інтернеті, замість того, що б постійно їх купувати.
 • Харчуватися необхідно будинку. Звичайний перекус в кафе або їдальні обійдеться в два, а то і три рази дорожче.
 • Купувати якісні речі. Краще переплатити і купити дорогу річ, ніж кілька разів купувати дешеву. Як правило, скупий завжди платить кілька разів. Так, не слід економити на взутті, косметиці, техніці.
 • Купуйте концентрати для побутової хімії. З їх допомогою можна значно заощадити бюджет. Багато з них можна розбавляти, вони довго служать, а їх велика ціна досить швидко окупається.
 • За допомогою таких рад кожна жінка зможе значно заощадити сімейний бюджет і витрать зекономлені гроші на важливі покупки для сім’ї або на себе кохану.  Чи можна швидко погасити кредит?

  Кредити зараз бере кожен четвертий житель нашої країни. Гроші можна отримати досить зручно, швидко, без сильних витрат. А ось коли приходить час віддавати кредит, тоді і починаються проблеми. Особливо складно, якщо кредитів було взято кілька. Розглянемо основні способи погашення кредиту заздалегідь і без особливих переплат. Для початку необхідно переглянути кредити, кредитні карти, процентні ставки, а…

  Правильна економія на продуктах харчування

  Велика частина зарплати кожної людини йде на придбання продуктів харчування. Досить часто половина цих продуктів навіть не з’їдається і йде у відро для сміття. А чи реально правильно і повноцінно харчуватися, і економити на їжі? Звучить не правдоподібно. Але якщо постаратися, то це досить легко. Розглянемо подробиці не хитрою, але корисною економії. Для початку необхідно…

  Основні правила ведення сімейного бюджету

  Якщо вести сімейний бюджет, то це може допомогти значно заощадити кошти. У кожної сім’ї є свої певні статті витрат, на які буде йти майже вся зарплата. Як же правильно вести сімейний бюджет, щоб на все необхідне вистачало коштів і ще що — то залишилося? Важливо дотримуватися деяких правил в цій справі: Планувати і вести бюджет…