Головна сторінка Контакти Усі записи

Як правильно проводити дівич-вечір? Традиції або як це було?

Як правильно проводити дівич-вечір? Традиції або як це було?

Кожне весілля не обходиться без парубочого і дівич-вечора. Ось чому-то більшість традицій одруження вже давно втрачені, але традиція проводити час перед весіллям окремо в колі тільки людей однієї статі, збереглася.

Давним-давно дівич-вечір замислювався не для того, щоб попрощатися з останніми днями незаміжньою життя, а для того щоб повчальними настановами підготувати молоду до майбутньої спільного життя. Готували зазвичай навчені досвідом жінки. Зараз все інакше.

Традиції дівич-вечора

Дівич-вечір раніше називався Навечір’я шлюбу і його проводили обов’язково в будь-який з днів на тижні перед весіллям. Коли вже всі приготування і весільні клопоти закінчилися майбутня дружина запрошувала в гості всіх своїх подруг і родичок на Прощання з дівоцтвом. Основною турботою нареченої було голосніше плакати і скаржитися на майбутнього чоловіка і на жіночу гірку долю. Подруги ж повинні були втішати наречену.

Для додаткового «посилення» в таку компашку запрошувалися спеціально навчені жінки, які співали пісні-плачі. Називалися вони «плакальниці» або «вопленіци». Ці пісні були в основному про неймовірно важкої жіночої долі в патріархальному суспільстві Русі, про красу нареченої і її невинність.

Під час співів нареченій розплітали косу, так як коси на Русі була непорушним символом дівоцтва. Після чого відбувався обряд обрізання… обрізання коси. Судячи з усього це деякий обряд ініціації, схоже чоловічому в мусульманстві. У період після обрізання коси і до одруження, наречена була зобов’язана ходити з розпущеним волоссям.

Дівич-вечір завжди на Русі закінчувався ворожінням на подальшу долю. Найцікавіше, на дівич-вечорі взагалі було не прийнято пити і їсти. Це час перед весіллям було хіба що перехідним етапом між дівоцтвом в серйозній, дорослим життям. У пам’яті нареченої і всіх учасниць цей час вважалося самим безтурботним і щасливим.

Традиції сучасного дівич-вечора

Сьогодні вже немає такої «обов’язкової програми», але тим не менше вона не стала якоюсь недолугою або мало насиченою. Сьогодні дівич-вечори влаштовують за багатьма сценаріями. Місце проведення дівич-вечора не обов’язково обмежується тільки будинком нареченої, тепер можна провести дівич-вечір на дачі, в сауні, в кафе, в клубі і т. Д.

Організацією дівич-вечора прийнято займатися свідкові, але звичайно ж не без допомоги самої нареченої, хоча останній буде дуже приємно, якщо дівич-вечір буде для неї сюрпризом.

Найголовніше правило, до речі, напевно, єдине правило залишилися з давньоруських часів, це те що на дівич-вечори повинні бути присутніми тільки представниці жіночої половини людства. Хоча останнім часом порушується і воно.Весільні кольору і їх значення

Кольори, які Ви вибираєте для свого Великого Дня. Відображають Вашу індивідуальність і стиль. Ці кольори впливають на Ваш настрій. Можуть створити різну атмосферу, від романтики, до грайливості, від затишку до розкоші. Кольори Вашого дня весілля говорять красномовніше за слова про Вас і про те, чим Ви дорожите. І так, ми склали список деяких поширених квітів…

Меню для дівич-вечора

Дівич-вечір — за старих часів цю подію в буквальному сенсі змушувало наречену ридати, оплакуючи свою «гірку» долю. Сьогодні воно приносить лише світлі емоції, і затьмарити гарний настрій може тільки думка про складання святкового меню. Пропонуємо вашій увазі кілька слушних порад, покликаних полегшити пошуки правильного рішення. На що варто звернути увагу Перш за все, вам варто…

Що подарувати на весілля? Поради щодо вибору весільних подарунків

Весілля — подія унікальна. Воно відбувається в нашому житті і так вже часто. Тому, приймаючи рішення, що піднести на весілля, не забувайте, що сюрприз повинен бути цікавим, корисним і оригінальним. Як ви розумієте вибрати цікавий і незабутній подарунок на весілля не легко. В цілому до подарунка на весілля можна висунути багато вимог, але всім відразу…