Головна сторінка Контакти Усі записи

Як розпізнати обман

Як розпізнати обман

Навіть самого вмілого брехуна можуть видати малопомітні деталі. Якщо ви хочете вивести його на чисту воду, то зверніть увагу на мову тіла, жести, дихання, мова — саме вони підкажуть вам, коли співрозмовник говорить неправду.

Мабуть, ніхто не вміє так віртуозно розпізнавати брехню, як фахівці, що працюють в поліції і спецслужбах. Їм доводиться мати справу з брехунами занадто часто. Перше, що вони радять: поспостерігайте за нормальною поведінкою людини, коли він розслаблений, відкритий, у нього немає приводу приховувати інформацію або брехати. І далі підводите його до проблемних тем і питань. Відхилення від звичної поведінки і манери тримати себе можна тлумачити як тривожні сигнали.

Якщо людина часто повторюється і каже багато

 • У відповіді на пряме запитання брехун може повторити частину вашої фрази: «Ти не бачив мій гаманець?» — «Ні, я не бачив твій гаманець». Або він може кілька разів повторити свою відповідь з невеликими варіаціями: «Не бачив я твій гаманець. Де я міг бачити твій гаманець? »Це відбувається тому, що людина намагається запевнити вас і самого себе в правдивості власних слів. Повтори також дають можливість виграти час і зібратися з думками, щоб придумати правдоподібно звучить брехня.
 • «Шеф змусив мене переробляти звіт, а там переплутані всі дані за другий квартал, довелося дзвонити в бухгалтерію, а головбух зараз у відпустці, замість неї сидить якась ідіотка, вона мені півгодини потрібні документи шукала…» — вже десять хвилин звітує вам чоловік. Ви просто запитали, чому він сьогодні так пізно повернувся з роботи. Брехуни вірять, що велика кількість дрібних деталей додасть правдивості всієї історії.
 • Якщо людина не рівно дихає

  Коли хтось бреше, у нього дуже часто змінюється ритм дихання — вдихи-видихи стають швидшими і важкими. Створюється враження, ніби в кімнаті мало повітря, тому людині важко дихати. Обман — це завжди стрес, у брехуна частішає серцебиття, порушується слиновиділення, і виникає відчуття, що йому важко розмовляти. Доводиться постійно ковтайте, облизувати губи і прочищати горло. Стрес викликає посилене потовиділення, тому якщо в приміщенні не дуже жарко, а говорить промокає хусткою піт з чола, щік або шиї — значить, він нервує і, можливо, говорить неправду.

  Якщо людина смикає в руках предмети

  Коли людина нервує, він, як правило, починає метушитися, смикати волосся, вертіти в руках дрібні предмети, смикати ногою. Зверніть особливу увагу: якщо співрозмовник нетерпляче переступає з ноги на ногу, наче йому не терпиться скоріше піти від неприємної ситуації, — можливо, він бреше. Брехня запускає в організмі хімічні реакції, які викликають відчуття свербіння, тому брехун часто починає торкатися до обличчя і чухатися. Вас має насторожити і зворотне поведінка — повна відсутність руху, коли людина напружений і не рухається, ніби боїться поворушити навіть пальцем. Точно так же тварини завмирають, коли чують небезпеку і готуються дати відсіч. Ось і брехун підсвідомо готується до того, що його брехня буде викрита та доведеться оборонятися.

  Якщо людина прикриває рот долонею

  Класичний жест — людина доторкається рукою до губ і прикриває рот долонею. Це ясний сигнал того, що людина намагається приховати інформацію, піти від прямої відповіді, приховати правду. Коли співрозмовник бреше, він розуміє, що це може погано закінчитися, тому підсвідомо намагається відгородитися, захиститися від можливого нападу: прикриває долонею горло, схрещує руки на грудях, кладе їх на живіт — тобто намагається вберегти найбільш уразливі частини тіла.

  Якщо людина відводить погляд

  Якщо у людини бігають очі і він весь час відводить погляд, значить, йому є що приховувати. Більш досвідчені брехуни, намагаючись здаватися щирими, кидаються в іншу крайність — пильно дивляться в очі своєму візаві і при цьому намагаються не блимати. Коли ви підозрюєте, що співрозмовник може брехати, задайте йому несподіваний пряме запитання і поспостерігайте, як той тримає голову. Якщо різко змінюється положення голови — він відкидає її назад, нахиляє в сторону, опускає вниз, — велика ймовірність, що зараз ви почуєте неправду. Іноді брехун посилає суперечливі сигнали, постарайтеся їх не пропустити. Наприклад, дивиться прямо на вас, говорить щиро і переконливо, але при цьому робить неусвідомлені рухи головою вправо-вліво, наче сам заперечує сказане.  Як налаштуватися на позитивний лад

  Восени через мінливої ​​погоди настрій на нулі. Будні здаються, як ніколи, сірими, вихідні теж не радують. Як підняти собі настрій і заново знайти смак до життя? Назвіть її як хочете — «англійська сплін», «російська нудьга» або просто настрій «набридло все, смуток-туга з’їдає». Цим синдромом в осінній період страждають практично всі, хто-то в більшій мірі, хтось…

  Як вести себе на робочому місці

  Успіх на новій роботі залежить від уміння пристосовуватися і знаходити спільну мову з колегами. Щоб безболісно пройти випробувальний термін, придивіться, як будуються відносини всередині колективу. Припустимо, на вашій минулій роботі панували неформальні відносини: підлеглі зверталися до начальника на «ти», влітку разом їздили на шашлики і скаржилися один одному на дітей, чоловіків і свекрух. Прямо не…

  Коли егоїзм — це добре?

  Ви звикли допомагати іншим, жертвувати своїми інтересами заради сім’ї, друзів, колег, тому що не хочете уславитися егоїстом? Пора навчитися говорити людям «ні»! Багато хто впевнений: любити себе — гріх і ганебно, адже любов до себе — це і є егоїзм. В результаті такі люди ростуть з купою комплексів, починаючи від синдрому відмінника і закінчуючи синдромом…