Головна сторінка Контакти Усі записи

Як скласти резюме

Як скласти резюме

Пошук нової роботи — це дуже важливий етап у Вашому житті. Від його результату залежить багато чого: в якій компанії будете працювати, розмір заробітної плати і т. п.В вирішенні цієї нелегкої і непростого завдання Вам допоможе грамотно складене резюме.

На самому першому етапі резюме — це Ваше обличчя. Мета складання — зацікавити майбутнього роботодавця у Вашій кандидатурі. Деякі резюме роботодавець відразу відсіває, а претендентів, чиї резюме його залучили, навпаки, запрошує на співбесіду.

Резюме може бути складено в хронологічному вигляді або у функціональному. Перший вид більш поширений (але це ще не означає, що він найкращий): в ньому вказуються попередні місця роботи у зворотному хронологічному порядку. У функціональному резюме основний упор робиться на персональні досягнення, ділові якості, детально описуються виконуються обов’язки у попередніх роботодавців. Резюме може бути і комбінованим, тобто поєднувати в собі ознаки як хронологічного, так і функціонального резюме. Такий вид резюме є найбільш інформативним. Незалежно від того, який вид резюме Ви вибираєте, в ньому повинні міститися основні розділи: «Контактні дані», «Професійні навички», «Освіта», «Досвід роботи».

Контактні дані

Отже, перші рядки повинні бути присвячені короткої інформації про себе: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, дані для зв’язку з Вами (номер мобільного телефону, адреса особистої електронної пошти). Після цього вкажіть бажану посаду, на яку Ви претендуєте. Деякі претенденти пишуть і рівень заробітної плати, яку вони хотіли б отримувати, але я раджу обговорити цю делікатну тему при особистій зустрічі з роботодавцем на співбесіді.

Професійні навички

Приділіть особливу увагу перерахуванню професійних навичок, так як саме вони допомагають виділити Вас з числа інших кандидатів. В першу чергу слід виділити ті ключові навички, наявність яких буде пріоритетним для нового роботодавця. Для більшої інформативності можна вказати рівень до кожного навику: базовий (коли Ви маєте загальне уявлення; вивчили основи), середній (добре користуєтеся отриманим досвідом) і високий (маєте великий досвід використання досвіду, можете назвати себе експертом в цій галузі).

Освіта

Вкажіть навчальні заклади, в яких отримали основне професійну освіту: найменування навчального закладу, роки навчання, отримана спеціальність, форма навчання: очна, заочна, очно-заочна (вечірня), наявність червоного диплома. Далі вкажіть додаткову освіту: курси підготовки і перепідготовки, тренінги і т. п.; найменування документа, отриманого після навчання (диплом, свідоцтво, сертифікат).

Досвід роботи

Цей розділ починайте з вказівки останнього місця роботи: найменування організації, дати початку і закінчення роботи. Якщо в даний момент Ви ще там працюєте, то замість кінцевої дати напишіть «по теперішній час». Потім вкажіть посаду, яку Ви там займали, і опишіть основні обов’язки, виконувані в даній організації. Плюсом Вам буде, якщо зможете відзначити свої конкретні досягнення, які мали місце у попереднього роботодавця. Далі за аналогією вказуєте інші місця роботи у зворотному хронологічному порядку.

Можливе додавання в резюме розділу «Додаткова інформація». Розділ включає в себе відображення тих знань і умінь, які безпосередньо не є обов’язковими стосовно даної посади, але, при необхідності, можуть стати в нагоді: наявність водійського посвідчення певної категорії; наявність особистого автомобіля; знання певних комп’ютерних програм; навик роботи з будь-яким інструментом, механізмом, апаратом; володіння іноземною мовою. До речі, вивчити англійську мову по Скайпу зараз дуже просто. Віддалене навчання економить багато часу: Вам не потрібно їздити на заняття і витрачати час на дорогу, всі заняття та іспити можна пройти онлайн.

За своїм бажанням Ви можете додати розділ «Особисті якості», в якому можете оцінити себе як людини виконавчого, акуратного, пунктуального, комунікабельну, націленого на результат, і так далі.

Буде дуже добре, якщо в резюме зможете вказати контактні дані Ваших рекомендувачів — людей, які дадуть характеристику про Вас, як про працівника. Це можуть бути, наприклад, безпосередній керівник або колега. Напишіть їх номери телефонів, прізвище, ім’я, по батькові, посада та найменування організації, в якій Ви разом працювали.

Пам’ятайте, що вся інформація, яка зазначається в резюме, повинна бути правдива. Але жодне резюме не піднесе Вас так, як це зробите особисто Ви при спілкуванні з роботодавцем на співбесіді. А грамотно складене резюме просто допоможе Вам зробити перший крок до того, щоб на це співбесіду Вас запросили. Удачі в пошуку роботи Вашої мрії!Особливості жіночого віку

З якихось невідомих для нас причин прийнято вважати, що після якогось певного жіночого віку щось робити протипоказано, заборонено або викликає почуття сорому. Дуже цікаві вікові стереотипи придумані в нашому суспільстві на адресу тридцятирічних і сорокарічних прекрасних осіб. Існує тисячі заборонених дій, яких не повинні здійснювати жінка за тридцять і за сорок. Популярними з них вважаються…

Секрети ідеальної жінки

Абсолютно кожна сучасна жінка хоче дізнатися, як домогтися успіху в стосунках і прагнути стати ідеальною. Саме тому в нашій сьогоднішній статті, спеціально для вас, дорогі жінки, ми розповімо, як себе потрібно вести, щоб обранець був від вас в захопленні. Тільки зовн привабливості недостатньо, тому дотримуйтесь нижченаведеними радам. Любіть його щиро, по-справжньому, усіма фібрами своєї глибокої…

5 порад починаючої кар’єристки

Жінки давно вже проникли в традиційно чоловічі сфери життя. Вони успішно займаються політикою, займають керівні пости у великих корпораціях, служать в армії. Більш того, все частіше жінки очолюють в сім’ї і відправляють своїх чоловіків в «декрет» виховувати дітей і займатися господарством. Однак, незважаючи на всі ці досягнення, на роботі жінка як і раніше зіштовхується з…