Головна сторінка Контакти Усі записи

Як вести себе на робочому місці

Як вести себе на робочому місці

Успіх на новій роботі залежить від уміння пристосовуватися і знаходити спільну мову з колегами. Щоб безболісно пройти випробувальний термін, придивіться, як будуються відносини всередині колективу.

Припустимо, на вашій минулій роботі панували неформальні відносини: підлеглі зверталися до начальника на «ти», влітку разом їздили на шашлики і скаржилися один одному на дітей, чоловіків і свекрух. Прямо не робочий колектив, а одна велика дружна сім’я! І тут ви потрапляєте на нову роботу, де начальник вибудовує формальні відносини в команді. Ніяких чаювань в робочий час і пікніків у вихідні. Як бути? Головне — не намагайтеся змінювати правила гри, тому що новачкові цього не пробачать. Уявіть собі, що ви хамелеон, і підлаштуйтеся під навколишню дійсність в залежності від того, в яку компанію ви потрапили.

Формальні відносини

Керівники старого гарту воліють формальні відносини. Якщо ви збираєтеся працювати на державному підприємстві або фірмі, де керівництво не змінювалося вже років двадцять, будьте готові до того, що панібратство, дружні розмови по душам, порушення писаних і неписаних правил поведінки можуть довести вас до звільнення.

Якщо ви новачок в компанії, то обов’язково вивчіть, а ще краще — вивчіть напам’ять! — свою посадову інструкцію і «Кодекс корпоративної етики та службової поведінки співробітників». Так або приблизно так називається збірник правил, який є практично в кожній великій компанії. Особа допитливі керівники включають туди всі аспекти поведінки співробітників, починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи рекомендаціями, як поводитися в конфліктних ситуаціях на робочому місці.

Обов’язково з’ясуйте, яка система штрафів і покарань прийнята в офісі. Безневинна п’ятихвилинне запізнення може коштувати вам місячної премії. Стратегія поведінки повинна бути гранично простий: дотримуйтесь правил, виконуйте завдання у встановлені терміни, будьте гранично стримані, ввічливі, зосередьтеся на роботі і залишайте свої особисті проблеми за порогом робочого кабінету.

Дружні стосунки в колективі

Молоді сучасні керівники часто будують відносини в команді за принципом «на роботі, як вдома». Невимушене спілкування і психологічний комфорт, є наріжним каменем. Якщо співробітнику приходить в голову цікава ідея, йому не потрібно чекати планерки або записуватися до начальника на прийом, він може в будь-який момент постукати в кабінет шефа і поділитися своїми думками. Якщо дивитися на відносини в колективі з боку, то не відразу можна зрозуміти, хто тут великий бос, хто молодший помічник старшого менеджера, а хто проста прибиральниця.

Працювати в такій команді легко і приємно, але вам потрібно навчитися встановлювати межі і зберігати тверезий погляд на речі. У такій невимушеній обстановці велика спокуса забути про робочі обов’язки і дисципліну. Сьогодні запізнилася на півгодини, завтра здала документи на два дні пізніше терміну, післязавтра пішла з роботи раніше — не думайте, що начальник не бачить ваші прорахунки. Дружні стосунки в колективі — не привід працювати абияк. Уникайте надмірної відвертості, не забувайте, що навіть в самій дружній обстановці є місце конфліктів на грунті суперництва і конкуренції. Не розказуйте нічого, що може бути звернено проти вас. Навчіться говорити тверде «ні». У неформальних колективах легко попастися в пастку, коли колега просить вас «не в службу, а в дружбу» допомогти з його робочими завданнями. Оглянутися не встигнете, як почнете працювати за двох.

Конфліктний колектив

На перший погляд, здається, що в такому колективі немає чіткого стилю відносин, але з часом стає ясно, що головний принцип кадрової політики — «виживає найсильніший і хитрий». Процвітають плітки, інтриги, чвари, вся команда ділиться на ворогуючі «угруповання», і взагалі незрозуміло, як вижити в цьому акваріумі з піраньями.

Якщо ви по натурою не акула, готова з’їсти будь-якого конкурента, то краще вибрати тактику невтручання. Обходьте стороною міжособистісні конфлікти, вишиковуйте однаково рівні, спокійні, доброзичливі відносини з усіма колегами.

Намагайтеся ні з ким не зближуватися, не беріть участи в плітках, всі свої сили киньте на рішення виробничих завдань. Подивіться, хто і за які заслуги ходить в любимчиках у шефа, і постарайтеся потрапити в їх число. Хороші відносини з босом стануть надійною гарантією того, що навіть самі чварні з ваших колег постараються з вами не сваритися і не заважати вам працювати.Коли егоїзм — це добре?

Ви звикли допомагати іншим, жертвувати своїми інтересами заради сім’ї, друзів, колег, тому що не хочете уславитися егоїстом? Пора навчитися говорити людям «ні»! Багато хто впевнений: любити себе — гріх і ганебно, адже любов до себе — це і є егоїзм. В результаті такі люди ростуть з купою комплексів, починаючи від синдрому відмінника і закінчуючи синдромом…

Як визначити характер людини по обличчю

Давня окультна наука фізіогноміка тисячоліттями намагалася довести існування зв’язків між особою і долею людини. Наші предки вважали, що вираз обличчя є результатом емоцій, що діють на людину і залишають на ньому «друк» на все життя. У цьому сенсі особа людини є його візитною карткою, на якій можна прочитати не тільки почуття, але і характер, долю,…

5 способів підняти собі настрій

Ці прості, але дієві способи допоможуть швидко підняти настрій і побачити світ в новому світлі! Настрій — величина мінлива. Сьогодні воно є, а завтра його може і не бути. Смуток, туга, невдоволення собою і оточуючими і ще багато інших негативних емоцій нічого доброго не несуть. Тому вкрай важливо зберігати в усьому позитивний настрій. Організуйте свято…