Головна сторінка Контакти Усі записи

Як відмовити не образивши людини

Як відмовити не образивши людини

Вам незручно відмовляти оточуючим в проханнях. Наполягати на своєму ви теж не вмієте. Ось і доводиться їсти в гостях ненависний холодець, щоб не образити господиню, вислуховувати по телефону багатогодинні скарги подруги на життя і виконувати чужу роботу в офісі. Як навчитися показувати характер і твердо відстоювати свої інтереси?

Необхідно пам’ятати про правильні інтонаціях і позі. Ваш тон повинен бути твердим і впевненим, але ні в якому разі не різким і зарозумілим. Не намагайтеся читати нотації того, хто просить у вас допомоги. Починайте фразу з особистого займенника: Я була б рада допомогти, але. Так ви демонструєте свою зацікавленість. Не намагайтеся встати в захисну позу, схрестивши руки на грудях, на вас ніхто не нападає, тому не варто закриватися і демонструвати відстороненість. А ось жести заперечення головою або рукою цілком можна застосувати. Це підкреслить вашу рішучість відмовити.

Щоб зробити будь-якої рішучий крок, потрібно зібратися з силами, а для цього часто потрібен час. Тому, якщо ви боїтеся кому-небудь відмовити, не давайте відповідь відразу скажіть, що вам потрібно подумати. Тільки дуже егоцентричний чоловік буде розраховувати на негайну допомогу, якщо, звичайно, мова не йде про надзвичайну ситуацію. Отримавши відстрочку, ви зможете вбити двох зайців: отримаєте можливість підібрати м’якше формулювання відмови і виграєте час, за яке прохач зможе вирішити проблему без вашої допомоги. Демонструючи готовність обговорювати прохання людини, не беріть на себе ніякої відповідальності. Наприклад, не варто говорити, що передзвоніть, коли подумаєте. Нехай дзвонить той, кому потрібніше. Багато людей схильні діяти імпульсивно, тому можуть адресувати свої прохання тим, хто випадково опинився поруч. Відсутність повторного дзвінка позбавить оточуючих приводу звинувачувати вас у черствості: ви були готові допомогти, але вам не передзвонили.

Три безпрограшні формулювання важливого відмови

1. Це заманливо. Але на жаль, я зараз дуже зайнята . Цей варіант відмови добре працює в разі спілкування з людиною, яку ви рідко бачите. У близькому колі його краще не використовувати. Раз-два так відмовитеся, припустимо, прийти на сімейне свято і вас взагалі перестануть запрошувати.

2. Мені шкода, але в останній раз для мене це погано скінчилося . Це хороший спосіб відмовитися, коли вас, наприклад, змушують пити або є в компанії, а ви на це не налаштовані. В такому випадку допустимо навіть деяке перебільшення власних проблем зі здоров’ям. Зазвичай це зупиняє навіть самих наполегливих.

3. Вибачте, але я в цьому нічого не розумію і зроблю тільки гірше . Це подіє у випадку з колегою, який прагне звалити на вас якусь неприємну роботу. Ви не відмовляєте, а демонструєте турботу про прохачеві, тобто турбуєтеся про результат і не хочете йому зла.

Іноді неможливо зволікати з відповіддю. Наприклад, колега просить прикрити, якщо шеф помітить його відсутність, або подруга благає позичити гроші на нові чоботи. Чи не відмовляючи явно, тут же попросіть відповідної послуги або поставте умови, на які прохач навряд чи погодиться. Припустимо, ви із задоволенням дасте подрузі потрібну суму, але тільки до вечора. При цьому ваші слова не повинні виглядати, як ультиматум.

Не потрібно боятися посилатися на перешкоди, що заважають вам виконати прохання. Наприклад, якщо вас не влаштовує час або місце призначеної зустрічі, можна розповісти про своєму звичному маршруті, і людині стане зрозуміло, що він запропонував невдалий варіант. Щирі пояснення причин відмови, швидше за все, задовольнять прохача.

Іноді варто проявити твердість і дати зрозуміти людині, що він занадто багато хоче. Так, нескромно просити юриста дати безкоштовну консультацію у вільний від роботи час тільки тому, що він живе по сусідству. У подібній ситуації можна відбутися візиткою з координатами офісу.Як перетворити мрію в реальність

Деякі вважають, що мріяти — нерозумно. Куди краще твердо стояти на ногах і задовольнятися тим, що маєш. Так ось, це не так! Мрії прикрашають наше життя, а перетворення кожної з них в реальність стає маленьким святом. Багато з нас мріють, але деякі роблять це правильно. Можна все життя твердити: «Хочу купити квартиру», і при цьому…

Свекруха і невістка — як налагодити стосунки

Коли син одружується, в будинок приходить ще одна господиня. І від того, як поведуть себе обидві сторони — і свекруха, і невістка, — залежить доля всієї родини. Відносини між свекрухою та невісткою давно стали притчею во язицех. Чому ж дві жінки, які щиро люблять одного чоловіка, раптом стають ворогами? Причини сварок між свекрухою та невісткою…

Як вирішити проблеми на роботі

«Я звільняюся!» — заявляєте ви і ефектним жестом кидаєте на стіл шефа заяву за власним бажанням. Стоп! Ви впевнені, що це єдине рішення ваших робочих проблем? Начальник знову на вас накричав, черговий клієнт сам не знає, чого хоче, але вимагає зробити це негайно, а вчора ви взагалі затрималися на роботі до дев’яти — і це…