Головна сторінка Контакти Усі записи

Як вирішити проблеми на роботі

Як вирішити проблеми на роботі

«Я звільняюся!» — заявляєте ви і ефектним жестом кидаєте на стіл шефа заяву за власним бажанням. Стоп! Ви впевнені, що це єдине рішення ваших робочих проблем?

Начальник знову на вас накричав, черговий клієнт сам не знає, чого хоче, але вимагає зробити це негайно, а вчора ви взагалі затрималися на роботі до дев’яти — і це все за такі смішні гроші, що краще сидіти вдома і вишивати хрестиком. Ви готові піти в нікуди, аби не бачити цю прокляту роботу! А тепер зробіть глибокий вдих-видих і подумайте, чи настільки серйозні ваші робочі проблеми, щоб звільнятися прямо зараз.

Погана зарплата

Низька зарплата — вагома причина, щоб задуматися про пошуки нової роботи. Тільки для початку переконайтеся, що ваші уявлення про «гідну зарплату» ґрунтуються на реальній ситуації на ринку праці, а не на ваших мріях про сите і безбідного життя. Пройдіться по сайтах з вакансіями і подивіться, яку зарплату пропонують претендентам на схожі посади. Ви об’єктивно отримуєте менше товаришок по цеху? Не поспішайте з висновками! Поговоріть з колегами (на форумах в Інтернеті, наприклад) і порівняйте обсяг роботи, яку ви виконуєте. Ви напевно побачите, що ті, хто отримує більше «смачну» зарплату, і працюють набагато більше.

Особливо це буває помітно по зарплатах співробітників держустанов і комерційних фірм. У державних установах іноді панує принцип, як ніби запозичений з анекдоту: «Ви робите вигляд, що працюєте, а ми робимо вигляд, що платимо вам зарплату». Ви готові і горите бажанням працювати більше? Перш ніж звільнятися, спробуйте взяти на себе нові обов’язки, розробіть новий проект і успішно втілити його в життя. І тоді ви будете мати всі підстави просити шефа про надбавку.

Поганий колектив

Начальник — тиран і самодур, колеги — суцільно склочників і пліткарі. Як пристойній людині працювати в такій обстановці? Визначте для себе: ви ходите на роботу, щоб дружити і вести розмови по душам або щоб працювати і заробляти собі на хліб, бажано з маслом? Так, звичайно, хочеться все разом: і хорошу зарплату, і цікаву роботу, і приємних колег… і ще 33 задоволення, включаючи молоко за шкідливість. Але давайте жити в реальності, а не в мріях! Ви впевнені, що на новій роботі атмосфера буде краще? Ви впевнені, що джерело проблем — колеги, а не ви самі? Адже якщо третій шеф поспіль лає вас за запізнення, то справа зовсім не в шефа.

Спробуйте знайти причину ваших напружених відносин з колегами. Начальник постійно чіпляється? Подумайте: чи так уже марні його причіпки? Якщо йому не сподобалося, як ви виклали товар на полиці, то замість того, щоб лаяти шефа в курилці, може, краще почитати книгу по психології продажів? Колеги огризаються і сприймають в штики будь-яку вашу ідею? А чи не ви так любите позаочі перемивати кісточки всім і кожному, та й повз хорошу плітки не пройдете?

Спробуйте вибудувати нову стратегію відносин з колегами: менше розмов не по справі, менше критики, менше одкровень, менше емоцій — більше роботи, більше стриманості, більше професіоналізму і спокійної впевненості в собі. Навіть в рутинному праці шукайте приємні дрібниці. Посміхайтеся частіше — і будь-яка робота почне вам подобатися більше

Нудна робота

Кожен день одне і те ж: прийняти, укомплектувати, упакувати, відвантажити товар, перевірити накладні, скласти акти, посваритися з вантажниками. Від туги вити хочеться! Тут саме час згадати приказку про те, що не місце прикрашає людину, а людина місце. Пам’ятайте чудовий радянський фільм «Королева бензоколонки»? Здавалося б, що може бути нудніше посади заправниці? І тим не менше винахідливість, легкість, весела вдача головної героїні перетворюють цю роботу в захоплюючу пригоду. Якщо ви азартні, спробуйте самі для себе ставити цілі і досягати їх. Вони не обов’язково повинні бути глобальними.

Скажімо, в черзі до вашого віконця стоїть роздратований пенсіонер з похмурою фізіономією. Поставте перед собою мету обслужити його так, щоб він пішов з посмішкою на обличчі. Придумуйте для себе гри. Припустимо, ви сидите на касі в супермаркеті, а поки ви пробиваєте товар, спробуйте уявити собі, що за людина стоїть перед вами. Купує кольорові олівці? Значить, є дитина. Пляшку хорошого вина? У будинку намічається свято… І так далі. У фарбах малюйте собі, яку користь приносить ваша робота. Сьогодні ви, бібліотекар зі стажем, допомогли студенту-бовдур підібрати книги для курсової роботи, а він, можливо, через кілька років стане успішним ученим. Або лікарем. Не бійтеся фантазувати, це прикрашає сірі будні.Як захиститися від гіпнозу і навіювання

Кожен день ми спілкуємося з десятками і сотнями людей. Залежно від того, як проходить наше спілкування з оточуючими, залежить наше внутрішній комфорт. Негативні враження від спілкування залишаються у нас на довгий час, якщо хтось із співрозмовників намагається нас переконати, що ми чогось не знаємо, не вміємо, як-то не так виглядаємо або неправильно будуємо своє життя….

Як змиритися зі своїм віком

Ми рідко буваємо задоволені своїм віком: спочатку хочемо здаватися старше, потім молодший. Як же перестати обманювати себе і просто прийняти себе? Крістіан Діор сказав: «Жінки найбільш привабливі в віці від тридцяти п’яти до сорока. А так як лише деякі жінки виходять з сорокарічного віку, пік привабливості може тривати вічно! » Якщо вам виповнилося 30 років….

Як полюбити своє тіло

Раніше в моді були пишні форми, зараз же кожна друга жінка намагається позбутися від зайвих кілограмів. Наздогнати стандартами краси неможливо, та й чи треба? .. З яким інтересом малюки милуються своїми пухкими ніжками, розглядають пальчики. А потім, років через 10-15, хтось говорить їм, що їх ноги насправді криві, некрасиві, недостатньо довгі. І все, людину немов…