Головна сторінка Контакти Усі записи

Як впоратися зі стресом

Як впоратися зі стресом

Все частіше останнім часом з екранів телевізорів і обкладинок журналів чуються різноманітні відгуки про стрес. Що ж таке стрес? Чому він так долає людство? Чи можна з ним впоратися? Відповіді на ці питання намагається знайти кожен. Що ж будемо послідовними.

Стрес — це збуджено — пригнічений стан організму людини, при якому емоційний рівень останнього базується лише на чисто психологічних інстинктах, при придушенні діяльності мозку. Якщо стан це триває довше 2-х тижнів, то воно здатне перейти в більш серйозну фазу — депресію. Як видно з визначення, стрес — це руйнує людську психіку фактор, тому боротися зі стресом не тільки потрібно, але і необхідно. Але для початку, слід дізнатися причину (або причини), які цей стрес викликали.

Приводи можуть бути самими різними від банальних проблем на роботі, до серйозних конфліктів в особистому житті. Як правило, стрес включає безліч дрібних причин, які формуються, в кінцевому рахунку, в одну велику проблему. Яка з них послужить останньою краплею сказати складно, це може бути навіть, звичайна стрілка на панчосі, яка переповнить чашу терпіння, і виллється в істерику. Спостерігати за цим станом людини складно, його можуть цілком злічити за несамовитого або божевільного. А хто ще буде ридати через панчоху, тільки ненормальний…

Спостерігати з боку — це одне, але бути самому на місці істерика — зовсім інша справа. Тому краще намагатися всіма силами уникнути стану переповнення чаші. Що ж потрібно робити для цього?

Виявляється, боротися зі стресом не так вже й складно, головне, не доводити справу до краю, і вчасно почати «лікуватися». Найкраще почати з профілактики стресу, щоб зустріти його підготовленими. Почнемо по пунктам.

 • Налаштовуватися заздалегідь потрібно на позитив. Багато людей завжди думають переважно про погане, так їм здається, що вони готують себе (про всяк випадок) до невдачі. Насправді ж, таким чином, вони лише «накручують себе», штучно переживаючи стрес, при відсутності його, як такого. В результаті психіка все одно страждає і штучний стрес поступово переростає в справжній. Тому висновок такий, не потрібно думати про погане заздалегідь, прокручувати в голові варіанти сварок та інших розчарувань, якщо долі буде завгодно, біди прийдуть і без зайвих думок. Тоді, хоча б зустріти їх вийде з міцними нервами. Краще думати про хороших, позитивних, радують події. Якщо таких придумати не виходить, то можна згадувати, наприклад, улюблений фільм зі щасливим кінцем, і зайвий раз посміхнутися душею. «Все буде добре!» — ця фраза повинна стати життєвим кредо.
 • Оточити себе яскравістю і різноманітністю. Багато психологів стверджують, що сірі, неяскраві кольори сприяють смутному настрою. Тому потрібно прагнути оточувати себе яскравими квітами. Улюблений колір рожевий? Чому б не придбати яскраво-червоний диван в кімнату. Не потрібно боятися насиченості відтінків. Якщо комфортно в оточенні строкатого, значить так і повинно бути. Одяг також можна прикрасити яскравими аксесуарами. Побільше дивитися на строкаті кольори, від цього настрій теж піднімається.
 • Мало хто знає, але багато продуктів містять гормон радості. До таких продуктів відносяться: шоколад (до речі, найкращий антидепресант), насіння, банани та інші фрукти. Вживання останніх подвійно корисно, тому що організм одночасно отримує і вітаміни і позитивні емоції. Звичайно, постійно «заїдати» стрес не потрібно, але іноді можна дозволити собі розслабитися і вдосталь насолодитися смаком улюблених шоколадних цукерок.
 • Зміни. Багато хто може посперечатися, що зміни — позитивний фактор, оскільки більшість людей ставиться до консерваторам — людям, що відкидає всякі зміни. Але зміна зміни ворожнечу. Зараз мова йде про позитивні зміни. Таких, як, наприклад, покупка нового вечірньої сукні або прикраси. Новий шарфик, або інший аксесуар — завжди, нехай невелика, але радість. Багато жінок зі стресом борються за допомогою шопінгу. У цьому вони, як не можна праві, кращих ліків не придумаєш. Але є у такого лікування лише один мінус — витратність, тому щоденну шопоголія може дозволити собі не кожен.
 • «Вилити душу» і виговоритися. Багатьом, в життєвій динаміці і суєті часто не вистачає спілкування по душах, мало кому можна відкрити свої таємниці. Але виговоритися потрібно завжди, так легшає і вільніше. Ідеально, коли поруч є рідна людина, яка завжди вислухає і зрозуміє. Але якщо такого немає, то можна поговорити і з вигаданим слухачем, адже діалог в такій ситуації все одно не потрібен, тільки минулого. В якості такого слухача може виступити будь-який предмет (наприклад, плюшевий ведмідь), тільки нехай «цю бесіду» ніхто не почує, інакше не те можуть подумати.
 • Прийом заспокійливих препаратів легкого дії. Нервах теж необхідна підтримка, для цього існують різні трав’яні настої. Так підійдуть екстракт валеріани, глід і пустирник. Приймати їх потрібно в невеликих кількостях, краще на ніч для швидкого відходу до сну. Ці настої заспокоять нерви, тим більше для організму в помірних дозах вони абсолютно безпечні.
 • Трудотерапія. Заняття улюбленою справою — найкращі ліки від психологічних розладів. Якщо у людини є хобі, то він цілком може присвятити себе йому в моменти смутку. Ідеальний варіант, коли захоплення пов’язане з ручною роботою, оскільки при ручній праці емоційна частина мозку відключається.
 • Вихід емоціям. Іноді в особливо стресових ситуаціях, коли накопичилася буря емоції, їх краще випустити назовні. Звичайно, ні на кого з близьких зриватися не потрібно, просто якщо так притиснуло, що хочеться плакати і більше нічого не хочеться, то потрібно плакати. Проревевшісь вдосталь (краще відразу про всі неприємності), відразу відчується легкість, людина як би поділився зі світом частиною своїх проблем, і вилив з себе весь негатив. Потім можна глибоко зітхнути і відпустити з миром всі образи і невдачі.
 • На завершення, необхідно додати, що стрес — це одне з людських станів. Так чи інакше, переживати стрес доводиться всім, просто у когось він сильніше, у кого-то слабше. Але кожен за допомогою невеликих хитрощів здатний послабити дію стресу і звести його нанівець. Просто потрібно приймати життя таким, яким воно є, і навчитися радіти дрібницям. Прекрасно сказано: «Життя любить того, хто любить життя».  Як стати багатою

  Як стати багатою? Як домогтися успіху? Дуже багато жінок задають собі ці питання, але далеко не всі з них знаходять відповідь, більшість йдуть з життя, так і не дізнавшись правди. Чому ж це відбувається? Чому в своєму житті одним людям випадає щастя бути багатими, а іншим залишається вести жалюгідне існування, сподіваючись на милість долі? Здавалося…

  Піднімаємо самооцінку!

  Чи вважаєте себе невдахою? Не любите дивитися на себе в дзеркало? Соромитеся вимовити щось в компанії незнайомих людей? Ваш діагноз очевидний — низька самооцінка! Ставлення до самої себе ми складаємо роками, тому різко змінити внутрішнє сприйняття навряд чи вийде. Зазвичай, коріння проблеми йдуть у глибоке дитинство. Коли турботливі батьки в самому ранньому віці свого чада…

  Як скласти резюме

  Пошук нової роботи — це дуже важливий етап у Вашому житті. Від його результату залежить багато чого: в якій компанії будете працювати, розмір заробітної плати і т. п.В вирішенні цієї нелегкої і непростого завдання Вам допоможе грамотно складене резюме. На самому першому етапі резюме — це Ваше обличчя. Мета складання — зацікавити майбутнього роботодавця у…