Головна сторінка Контакти Усі записи

Як жити із задоволенням

Як жити із задоволенням

Психологи впевнені: жалю про минуле і тривоги про майбутнє заважають нам насолоджуватися справжнім. Давайте вчитися жити тут і зараз, щоб отримувати задоволення від кожного прожитого дня.

Спробуйте підрахувати, скільки часу ви витрачаєте щодня на роздуми з серії «Ось якби я тоді вийшла заміж не за Петю, а за Вадика…» або «Що я буду робити, якщо Петя мене кине?» Ви не можете змінити минуле і не можете передбачити майбутнє. Потрібно навчитися фокусуватися на цьому, тоді життя заграє новими фарбами.

«Жити справжнім» зовсім не означає «не будувати плани на майбутнє». Просто ці проекти повинні бути а) реально здійсненними, б) заплановані на найближче майбутнє. Не варто витрачати час, мріючи про те, як через три роки, розрахувавшись з кредитом за машину, ви зможете зробити сучасний ремонт в квартирі. Це не проект, а прожект, в дусі гоголівського Манілова: «Як добре б / Те б, якби раптом від будинку провести підземний хід…» Проект — це чітке розуміння того, де ви візьмете необхідні ресурси (знайдете підробіток, влаштуєтесь на більш високооплачувану роботу), і готовність зробити перший крок не коли-небудь в міфічний понеділок, а вже завтра або ще краще — прямо зараз. Прожекти приносять відчуття гіркоти і розчарування через нездійснених бажань, а проекти — почуття задоволення від досягнутих цілей.

Робота над помилками

Курс на «тут і зараз» не означає, що ви не повинні витягувати уроки з колишніх помилок. Тільки робити це краще за гарячими слідами. Приблизно так: зробили помилку — по можливості виправили наслідки — проаналізували причини — зробили висновки, як не допускати подібних промахів в майбутньому, — перестали себе мучити. Десь між третім і четвертим кроком можуть йти факультативні пункти «поплакалась чоловікові / мамі / подрузі» і «випила N келихів вина з горя». Якщо вам захочеться зайвий раз дорікнути себе за минулі помилки, повторюйте чарівну фразу: «В той момент у мене не було достатньо досвіду і знань, щоб вчинити інакше, зате в майбутньому я не оступлюсь».

Як не відкладати неприємні справи на потім

Якщо вам потрібно буде не найцікавіше захід: похід до стоматолога чи розмова з чоловіком про те, куди поділися гроші, відкладені на відпустку, і ви на сто відсотків упевнені, що не вдасться уникнути «екзекуції», не відкладайте неминуче. Тоді і зуби будуть міцніше, і в стосунках з чоловіком буде більше ясності. Якщо ви станете відтягувати неприємний момент, то на ваші плечі ляже подвійна психологічне навантаження: до стресу від неприємностей додасться занепокоєння від очікування цих самих неприємностей.

Вимкніть «автопілот»

Ви звикли вийти з дому о восьмій ранку і прокинутися о дев’ятій уже на роботі з чашкою кави в руках? Ми часто виконуємо звичні дії на автопілоті, думаючи про своє і не помічаючи, що відбувається навколо. Спробуйте прокинутися і подивитися по сторонам. Тоді ви, може бути, помітите, що недалеко від вашої роботи відкрилося нове кафе, в улюбленому торговому центрі зараз йде гігантська розпродаж, а в квартиру на другому поверсі в’їхав новий сусід, холостий і симпатичний. Ви здивуєтеся тому, скільки цікавих і приємних відкриттів чекає вас, варто тільки перейти з «автопілоту» на «ручне управління».

Приємні дрібниці

Почніть з дрібниць: поставте будильник на десять хвилин раніше, щоб не відразу підхоплюватися з ліжка, а трохи повалятися, звикаючи до думки, що попереду вас чекає повний подій день.

По дорозі з роботи присядьте на лавку в парку і поспостерігайте, як грають маленькі діти. Поверніться трохи раніше з обідньої перерви і, поки нікого немає в офісі, неспішно випийте чашку чаю, смакуючи кожен ковток. Такі моменти спокою, самотності і повного релаксу допоможуть налаштуватися на неквапливий темп. Пам’ятайте: поспіх не завжди допомагає зробити більше, зате вона частенько заважає зосередитися і отримувати задоволення від маленьких радощів життя на зразок смачного чаю або теплого сонячного дня.Як домогтися повагу на роботі

Повага не купиш, його можна тільки заслужити, і на новій роботі думати про це потрібно з самого першого дня. Якщо вам вдалося завоювати повагу колег, то життя на роботі стає набагато приємніше і простіше. З вами хочуть спілкуватися, до вашої думки прислухаються, на вас не звалюють «брудну» роботу, вам доручають цікаві завдання. Але щоб отримати…

Як стати щасливим

У кожного буває чорна смуга в житті. Але часом невезіння затягується на місяці, а то й роки. Мимоволі замислюєшся: «Ну чому мені не щастить, що я роблю не так?» Виграш в лотерею або будь-яка інша щаслива несподіванка — це завжди лише випадок, збіг обставин, на яке ми не можемо вплинути. Розраховувати на подібну удачу —…

Як перестати боятися літати

Боязнь польотів — дуже незручна фобія в наш час. Спробуйте сказати шефу, що ні поїдете у відрядження, тому що боїтеся літати. Або поясніть дітям, що морем вони будуть милуватися тільки на фотографіях, тому що мама не любить літаки. Згідно з даними різних досліджень, аерофобією страждають 10-20% населення земної кулі. Навіть такі брутальні чоловіки, як Бен…