Головна сторінка Контакти Усі записи

Здорове харчування — що це?

Здорове харчування - що це?

Як часто останнім часом доводиться чути: «дієта», «здорове харчування» та інше. Таке відчуття, що навколо зібралися одні експерти з підбору раціону для підтримки здоров’я і молодості організму. Що ж, раз ці терміни міцно увійшли в сучасний лексикон, давайте разом розберемося, що ж, все-таки, вони означають.

Взагалі «здорове харчування» — поняття відносне. Так для однієї людини, апельсин — здорова їжа, для іншого ж — сильний алерген. Однак, в світі існує певний набір продуктів, які можуть підійти практично всім людям без винятку. Але про це пізніше, спочатку необхідно визначити кількість споживаної їжі в день, щоб остання з здорової не перетворилася на шкідливу.

Насправді, секрет здорового харчування криється в збільшенні кількості прийому їжі: не менше 6-ти разів на день. При цьому найбільша кількість їжі повинно доводиться на першу половину дня. Так як в цей час організм найбільш інтенсивно засвоює споживані поживні речовини і вітаміни. Однак, це не означає, що ввечері, прийом їжі варто припинити після певного часу, зовсім немає, адже мова зараз йде не про дієту. Просто варто пам’ятати, що за 2 години до відходу до сну організм не повинен отримувати їжі.

Отже, з кількістю споживаних продуктів визначилися, тепер необхідно з’ясувати, що, власне, це за продукти повинні бути в нашому здоровому раціоні. Тут все просто: на першому місці повинні бути свіжі овочі, далі кисло-молочні продукти і сир, фрукти, сир, варене м’ясо і птиця, і, нарешті, риба. Зверніть увагу, що мова тут про солодощі, солоні і інших надмірностей не йде, так як до здорового харчування це не відноситься.

Слід звернути увагу ще на два моменти: приймаючи перераховані продукти в їжі необхідно уникати пересаліванія, оскільки сіль затримує воду в організмі, сприяючи відкладенню жиру. І другий аспект — вживання води не менше 2 літрів в день.

На перший погляд, занадто багато обмежень, особливо для любителів солодощів. Однак, насправді такий здоровий раціон переноситься досить легко. І через пару тижнів ви і не пригадаєте про улюбленому торті або солоні огірочки.

Харчуватися правильно чи ні, вирішує кожен для себе сам, але життя не така довга, щоб витрачати її без оглядки, може, все-таки варто зупинитися і задуматися про здорове харчування…Я хочу стати стрункою… Я стану стрункою!

Скільки разів ми собі ставили за мету «буду худнути», скільки разів ви хотіли цього, але знаходили виправдання власним безвілля, обіцяючи почати все з наступного дня. Але ж цього наступного дня може і не бути. Без задишки ви не можете піднятися на третій поверх, розмір вашого одягу зріс ще на один розмір. Згадайте себе кілограмів двадцять…

Збережемо вагу після дієти

Для чого ми сідаємо на дієти? Ну в першу чергу щоб схуднути і придбати бажану стрункість, а також впоратися з хворобами, які супроводжують зайвої ваги. Напевно не раз у тебе було таке: після дієти скинуті кілограми рано чи пізно поверталися. Це станеться і в черговий раз, якщо ти не прислухаєшся до рекомендацій дієтологів. Уважно прочитай…

Худнемо з розумом: правильне харчування

Признавайтесь, скільки «чудодійних» дієт ви вже перепробували? І скільки з них красномовно обіцяли вам схуднути легко, швидко і назавжди? Однак, «віз», а точніше вага, і нині там? Ще б пак, адже кожен втік від голодування кілограм поспішає повернутися назад, як тільки ви починаєте їсти нормально, ще й парочку друзів з собою призводить. Крім того, дієти…